کد خبر:97529 تاریخ انتشار : 1397/2/20-20:48:54
در محکومیت خروج آمریکا از برجام شکل گرفت؛
تجمع اعتراضی دانشجویان انقلابی شیراز در مقابل دفتر نمایندگی وزارت خارجه
جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاه های سطح شیراز در اعتراض به خروج ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و در ادامه پویش تجربه اعتماد مقابل دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه این شهر تجمع کردند.
لینک کوتاه http://fars.bso.ir/id/97529
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از استان فارس؛ جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاه های سطح شیراز در اعتراض به خروج ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و در ادامه پویش  تجربه اعتماد مقابل دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه  این شهر تجمع کردند.

قرائت بیانیه، طرح دیدگاه های دانشجویی، شعار علیه کارشکنی های دولت ایلات متحده و همچنین مطالبه از دولت برای اتخاذ تدبیر مناسب در مقابل این اقدام خارج از عرف سیاسی ترامپ بخشی از این تجمع دانشجویی بود.

نماینده دانشجویان معترض به اقدام خارج از عرف سیاسی ترامپ در سخنانی ضمن واکاوی پیشینه کارشکنی های امریکا، بر ضرورت اقدام هوشمندانه در مقابل این اقدامات تاکید کرد.

این دانشجوی جوان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبی مبنی بر تاکید بر بی اعتمادی به امریکا، خواستار دقت دولتمردان در پیگیری امورات سیاست خارجه شد.

وی همچنین با اشاره به استمرار دشمنی دشمن، اعتماد به دولت های اروپایی را نیز بازی از قبل شکست خورده عنوان کرد.

دو روز پیش، ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا بعد از سخنان خود در کاخ سفید و طرح ادعاهای واهی علیه ایران و بیان این موضوع که آمریکا از برجام خارج می‌شود، فرمان اجرایی خروج از برجام را امضا کرد.

دانشجویان انقلابی دانشگاه های شیراز از ابتدای اردیبهشت ماه 97 در حرکتی خودجوش و در پویشی دانشجویی با عنوان تجربه اعتماد نسبت به یادآوری ناکامی های دولتمردان ایران در اعتماد به بیگانگان اعلام موضع کرده بودند.

به اعتقاد این فعالان جوان، دولتمردان باید موضعی فعال در قبال عمل به تعهدات از سوی مذاکره کنندگان در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اتخاذ کنند.

این فعالان دانشجویی همچنین نسبت به آغاز دور دوم مذاکرات که با عنوان برجام موشکی از ان یاد می شود نیز پیش تر به دولتمردان هشدار داده اند.

 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
معاونت هماهنگ کننده سپاه فجر فارس برخی برنامه های اجرایی ...
مدیر مرکز مشاوره دانشگاه شیراز، سکوت و خشم را پیامد یک از...
دوره طرح عمار شهرستانی بسیج دانشجویی لارستان در شهرستان ...
در بخشی از این یادداشت آمده است: آری این سر گذشت دولت‌مرد...