معاونت هماهنگ کننده سپاه فجر فارس برخی برنامه های اجرایی در دانشگاه ها را نمایشی دانست و گفت: باید در این برنامه ها اصلاح بینش صورت بگیرد و زمانی برنامه های اجرایی ما پیامد مثبت دارد که بتوانیم بر روی تغییر نگرش ها موثر واقع شویم.
مدیر مرکز مشاوره دانشگاه شیراز، سکوت و خشم را پیامد یک ازدواج غلط دانست که طلاق نتیجه آن است و در ادامه گفت: طلاق در بین زوجین ایرانی که اغلب جوانان هستند عادی شده است و آمار نشان می دهد در ۱۶ ساعت یک طلاق صورت می گیرد.
دوره طرح عمار شهرستانی بسیج دانشجویی لارستان در شهرستان استهبان افتتاح شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: آری این سر گذشت دولت‌مردان و تیم مذاکره کننده ایست که به تاریخ پر افتخار انقلاب، رهبر بصیر و ملت پا به رکاب خود اعتماد نکردند، اما به دشمن بی رحمی که سابقه اش پر از جنایت بر علیه مردم ایران و بشریت بود، اعتماد کردند.
مسئول خواهران بسیج دانشجویی کازرون گفت: دولت باید در مقابل اقدامات آمریکا در خروج از برجام موضع گیری و تصمیم قاطع داشته باشد به فرموده حضرت آقا اگر آنان برجام را پاره کنند ما آن را آتش می‌زنیم ما دانشجویان انقلابی این چنین موضعی را از مسئولین می‌خواهیم.
در واکنش به نقض عهد آمریکا و خروج ترامپ از برجام دانشجویان انقلابی شهرستان کازرون از تریبون های نماز جمعه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود می پردازند.
جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاه های سطح شیراز در اعتراض به خروج ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و در ادامه پویش تجربه اعتماد مقابل دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه این شهر تجمع کرده و بیانیه ای صادر کردند.
تجمع اعتراضی دانشجویان انقلابی شیراز در محکومیت خروج آمریکا از برجام برپا شد.
جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاه های سطح شیراز در اعتراض به خروج ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و در ادامه پویش تجربه اعتماد مقابل دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه این شهر تجمع کردند.
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون با اشاره به خروج ترامپ از برجام گفت: دولت باید واکنش متناسب و متقابلی انجام دهد نه از تعهدات برجام خارج شود.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون گفت: در این باره باید گفت توافق با آمریکا که دشمن قسم خورده ما است خود یک اشتباه محض است و اشتباه بزرگ تر توافق بر سر انرژی هسته ای بود که علی‌رغم گوشزدهای مقام معظم رهبری به مسئولان آن را پذیرفتند.
پس از اکران فیلم سینمایی به وقت شام، اینبار سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد کازرون شاهد حضور گسترده دانشجویان برای تماشای فیلم لاتاری بود.
به مناسبت هفته بزرگداشت معلم و به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کازرون یادواره ۹ شهید گلگون کفن دانشجو معلم با حضور خانواده معظم شهدا و دانشجو معلمان و اساتید در این دانشگاه برگزار شد.
تجمع بزرگ دانشجویی "تجربه اعتماد" در اعتراض به خروج آمریکا از برجام مقابل دفتر وزارت خارجه در شیراز برگزار می شود.
گمان کردند قرار است آمریکا برای ما شغل و عزت و آبرو بیاورد و برجام را بازی برد برد خواندند غافل از اینکه این بازی هم دسیسه ای بود به شومی هزار هزار دسیسه ی قدیمیی که علیه ایران و نظامش بکار گرفته شده بود.
در این بیانیه آمده است: ماندن یا نماندن آمریکا در برجام برای ملت ایران هیچ تفاوتی نخواهد داشت و ملت ایران همانند قبل با تکیه بر استعداد وتوانایی های خویش و همچنین روحیه ای استکبارستیزانه بر حفظ عزت و استقلال خود می‌کوشند.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کازرون افزود: شرکا و دوستان آمریکا مانند اسراییل و کشورهای عربی از همان ابتدا با برجام مخالف بوده اند و در هر فرصتی به آن تاخته اند.
دبیر دومین یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی استان فارس گفت: در این مراسم علاوه بر برنامه های متنوع گروه سرود تئاتر و خواننده حماسی و ارزشی، استاد قانعی نفر اول قرائت کشور قاری برنامه و حاج رضا رودکی مداح و روایتگر برجسته کشور به اجرا می پردازند.
در بخشی از این پیام آمده است: ضمن تسلیت رحلت این عالم ربانی خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی، علما و طلاب حوزه های علمیه، مردم شهید پرور و ولایتمدار شیراز، برای بازماندگان محترم بالاخص بیت شریف ایشان، صبر جمیل و اجر جزیل مسالت می نماید.
در بخشی از این بیانیه آمده است: سوال اساسی از نمایندگان مجلس این است که چرا شما عجله دارید این لوایح مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم را که موازی همدیگر هستند را قبل از 22 اردیبهشت که آمریکا می خواهد درباره برجام موضع گیری کند، تعیین تکلیف کنید؟
در بخشی از این بیانیه آمده است: بسیج دانشجویی شهید زین الدین زرقان مضرات طرح fatf را بیشتر از فواید آن دانسته است و از نمایندگان ملت غیور ایران خواهشمند است با هوشمندی تصمیمی قاطعانه در برابر دشمنان اسلام و انقلاب بگیرند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ما جوانان غیور ایرانی در مقابل وطن فروشی ها خواهیم ایستاد و نخواهیم گذاشت استقلال کشورمان که برای آن در سال 57 خون ها ریخته شد زیر سوال رود و در مقابل گذشتگان و آیندگان شرمسار شویم .
در بخشی از این بیانیه آمده است: شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان فسا از نماینده ی محترم شهرستان جناب دکتر جمالی عضو کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی این تقاضا را دارد که با درس گرفتن از تجربه تلخ و پر خسارت برجام هسته ای، برای جلوگیری از تصویب این لوایح فاجعه آفرین در مجلس شورای اسلامی با جدیت تمام، تلاش و پیگیری نمایند
در بخشی از این بیانیه آمده است: در پی این بد عهدی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از مسئولین و سیاسیون کشور درخواست دارد که فریب دعوای زرگری غرب و آمریکا نخورند و اجازه ندهند با این بازار گرمی ها حق و حقوق مسلم و برحق مردم عزیز ما پایمال گردد
در بخشی از این یادداشت آمده است: نمایندگان ملت و دولت‌مردان امروز این چرخ گردون در دست شماست می توانید با اعتماد دوباره به آمریکا و غرب و پا پس کشیدن از برخی اهداف و توانایی های دیگر دشمن را امیدوار تر کنید یا با تمام توان و استفاده از تمام ظرفیت ها و توانایی ها دشمن را را از کرده های خود پشیمان کنید.
در بخشی از این بیانیه آمده است: هر رئیس جمهور دیگری بجای آقای روحانی بود، به دلیل حجم گسترده کارهای برزمین مانده فرصت گذاشتن پست اینستاگرامی و توییت زدن هم نداشت چه برسد به اینکه تنها دستاورد قابل رؤیت دولت‌مردان، توییت ها و پست های اینستاگرامیشان باشد.
دانشجویان جلوی دفتر نمایندگان مجلس شیراز تجمع کردند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه های آباده جشن میلاد امام زمان و تولد شهید مدافع حرم حمید قاسم پور در آباده برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز جشن روز معلم در این دانشگاه برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز دانشجویان بسیجی در ادامه فعالیت های خدمت رسانی خود در شهرک کم برخوردار مهدی آباد شیراز اردوی جهادی ۸ روزه برگزار کردند.
همایش «بیایید چرخه را بچرخانیم» در با محوریت کارآفرینی و حمایت از کالای ایرانی را در سینما قدس استهبان برگزار شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: برخود مستمر و قاطعانه با اخلالگران و مفسدان مالی و اقتصادی و وارد کنندگان کالاهای قاچاق را تا تحقق کامل آرمانهای سیاست اقتصاد مقاومتی خواستاریم .
اردوی جهادی ایستگاه سلامت دانشجویان بسیجی اقلید به مناسبت هفته سلامت در روستای محروم رضاآباد برگزار شد+تصاویر
سخنگوی پویش تجربه اعتماد گفت: وظیفه اصلی جنبش دانشجویی آن است که علمدار و به دست گیرنده‌ی مطالبات واقعی و حقیقی مردم از قبیل مشکلات معیشتی، فساد، تبعیض، بی‌عدالتی‌ها، بیکاری، گرانی و ... هست.
پویش‌ تجربه‌ اعتماد روز یکشنبه 16 اردیبهشت با حضور فرمانده سپاه استهبان در این شهرستان برگزار می شود.
متاسفانه این روز‌ها در فضای دانشگاه علمی کاربردی کازرون، شاهد اتفاقات و رویداد‌هایی هستیم که زیبنده محیط دانشگاهی نیست، دختران و پسرانی که ...
آمریکا ازشکست د اعش در سوریه هراسان است، از مقاومت واهمه دارد، از اقتدار ایران می ترسد، می‌خواهد برجهان حکومت کند غافل از اینکه «و نرید ان نمن علی الذین الستضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین»
عضو هیات علمی دانشگاه تهران در تحلیلی از برجام و نگاه رئیس‌جمهور به آن گفت: روحانی نه خائن است نه جاسوس آمریکا، بلکه نگاهش به افق پیشرفت کشور به شکلی است که ایران یک کشور درجه 3 مانند مالزی است، پس نه انرژی هسته‌ای می‌خواهد و نه توان موشکی!
به همت بسیج دانشجویی مستند "داد" در دانشگاه پیام نور لار اکران شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: چطور می شود که موشک های سگ نگهبان و مترسک هایتان در منطقه بر سر بی گناهان در یمن و غزه و سوریه فرود می آیند و ادعای پوچتان را در مقابل ایران مطرح می کنید، در صنعت دفاعی از هیچ کس اجازه نمی گیریم، حرف ما کلام ولایت است، ورود به مذاکرات موشکی مطلقا ممنوع.
به همت بسیج دانشجویی اردوی یک روزه جهادی دانشجویان جهادگر دانشکده پرستاری لامرد برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در بسیج دانشجویی استان فارس با اشاره به هفته عقیدتی – سیاسی در سپاه و بسیج گفت: عقیدتی – سیاسی بسیج دانشجویی را می توان به عنوان یکی از عوامل تقویت حرکت جوانان در مسیر انقلاب اسلامی دانست.
به همت بسیج دانشجویی دانشکده پیراپزشکی ممسنی و به مناسبت اعیاد شعبانیه دانشجویان بسیجی این دانشکده برنامه های فرهنگی متعددی را برگزار کردند.
به همت بسیج دانشجویی شهید ابوالقاسم تقوا دانشگاه پیام نور استهبان همایش علمی، عملی تحت عنوان «بیایید چرخه را بچرخانیم» در سینما قدس این شهرستان برگزار می شود.
مراسم جشن میلاد حضرت علی اکبر روز یکشنبه 9 اردیبهشت ماه در حسینیه بسیج دانشجویی شیراز برگزار می شود.
در آین آیین دانشجوی بسیجی زهرا ابونصری به عنوان جانشین خواهر جدید بسیج دانشجویی این دانشگاه انتخاب شد.
در آین آیین ضمن تجلیل و تشکر از از فعالیت‌ها و زحمات دانشجوی بسیجی شبنم دیوانی، جانشین خواهر سابق بسیج دانشجویی این دانشگاه وی به عنوان مسئول رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی شهرستان کازرون معرفی شد و دانشجوی بسیجی زهرا ابونصری به عنوان جانشین خواهر جدید بسیج دانشجویی این دانشگاه انتخاب شد.
دانشجویان بسیجی دانشکده پرستاری آباده به مناسبت روز جانباز با جانباز مدافع حرم دیدار کردند.
مسئول بسیج دانشجویی شهید دیالمه مرکز آموزش عالی استهبان گفت: به دولت محترم این توصیه را می‌کنیم که برای حفظ برجام به دنبال برجام های دیگر از جمله برجام موشکی نباشد ملت ایران حاظر نیستند که برای حفظ توافقی که برای آنها هیچ چیزی نداشته است امنیت خود را نیز به خطر بیاندازند
راهکار جدی برای نجات اقتصادی، مذاکره برای برداشته شدن تحریم U_Turn نیست، بلکه راهکار در انعقاد پیمان پولی دو یا چند جانبه میان ایران و کشور های عمده طرف معامله است.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی فارس دومین یادواره شهدای دانشجوی علمی کاربردی استان فارس همراه با سخنرانی سردار سرتیپ حاج یداللهی از فرماندهان سپاه قدس برگزار می شود.
مراسم بزرگ داشت روز جوان و روز استاد با عنوان جوان تمام عیار در دانشگاه شیراز برگزار می شود.
فیلم سینمایی و فاخر «به وقت شام» در دانشگاه های فیروز آباد اکران شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: این رویداد عظیم که در متن آن کمک و امدادهای الهی پروردگار برای حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی و ایران مشهود است بیش از هر مسئله ای بر مباحث عهدشکنی، عدم اعتماد و خوی وحشی گری و ددمنشانه گروه حاکم بر آمریکا تاکید می‌کند
«به وقت شام» همراه با نقد فیلم توسط سرهنگ احمدی فرمانده سپاه استهبان در این شهرستان اکران شد.
جلسه ی بصیرت وهم اندیشی دانشجویان بسیجی در حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد صفاشهر برپا شد.
به همت بسیج‌ دانشجویی دانشگاه‌ آزاد مرودشت جشن انوار کربلا با حضور سردار گودرزی در این دانشگاه برگزار شد.
فردی که به امام مهربانی ها توهین کرده است بداند که محبّین امام رضا(سلام الله علیه) نمی گذارند که امامشان غریب بماند و هرفرد معلوم الحالی به خود اجازه بدهد و راجع به صاحبشان دهن را به یاوه گویی باز کند.
مدیر فرهنگی بسیج دانشجویی فارس از اکران فیلم های برترجشنواره فیلم فجر در بیش از 35 دانشگاه استان خبر داد.
پویش دانشجویی تجربه اعتماد که از ابتدای هفته جاری و با نشست فعالان دانشجویی به میزبانی رسانه بسیج دانشجویی فارس در شهر شیراز آغاز شد، با اکران فیلم مستند فروشنده 2 در دانشگاه های این شهر ادامه پیدا کرده است.
این آزمون الکترونیکی است و علاقه مندان از یکم تا 9 اردیبهشت ماه 97 فرصت ثبت نام دارند.
به مناسبت اعیاد شعبانیه ایستگاه صلواتی در مرکز کما شیراز برپا شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ما بسیجیان دانشجو این عمل روزنامه نگار صنعت را به شدت محکوم کرده و از مسؤلین قضایی پیگیری موضوع در اسرع وقت و اشد مجازات را برای فرد خاطی خواستاریم.
مسئول بسیج دانشجویی کازرون گفت: یکی از نمایندگان شیراز با تحلیلی غیرکارشناسانه خود که انگیزه مردم از حضور در خیابان‌ها را مسائل معیشتی دانسته بود موجب عصبانیت بیش از پیش مردم شده بود؛ لذا ضروری است استاندار فارس هر چه زودتر در شهرستان حاضر شده و به صورت اقناعی با نمایندگان مردم سخن بگوید.
اشتغال در بخش فارغ التحصیلان (دانش آموختگان) به معنای واقعی نوعی چالش پیش روی دولت است چرا که در صورت بی توجهی به دغدغه اقشار نخبگانی، هزینه هایی به مراتب بیشتر از مزیت نخبگی بر جامعه تحمیل خواهد کرد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس گفت: در کشور مسائل و مشکلات اقتصادی ،سیاسی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارد اما برخی از مسئولین موضوعات ساده دیگری را مطرح می کنند و با تمام توان خود در زمین دشمن بازی می کنند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه های استهبان ویژه برنامه هایی به مناسبت اعیاد شعبانیه در دانشگاه های این شهرستان برپا شد.
بجای سکوت ابتدا از فریب دادن مردم عذرخواهی کنید و سپس بسوی عدالت بازگردید. البته معلوم شد که تعریفتان از عدالت خیلی متفاوت از تعریف عرف و جامعه می باشد...
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون با صدور بیانیه ای با اشاره به سو استفاده رسانه های معاند وضد انقلاب از تجمعات چند روز اخیر در کازرون، خواستار حضورو پاسخگویی مسئولین عالی رتبه استانداری فارس و وزارت کشور در میان شهرستان و رفع ابهامات شدند
به همت بسیج دانشجویی ایستگاه صلواتی در دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری(ره) شیراز برپا شد.
نماینده تشکل آرمان دانشگاه شیراز گفت: دولت و فکری که پشت سر آنها است به دنبال تسهیل رابطه با آمریکا هستند و می‌خواهند مذاکرات جدیدی را در بحث موشکی شروع کنند و جنبش دانشجویی با یادآوری بدعهدی آمریکا باید از اعتماد مجدد به آمریکا جلوگیری کند.
نماینده جامعه اسلامی دانشگاه های شیراز گفت: اقتصاد مقاومتی این ظرفیت را دارد که با رفع تحریم داخلی توسط مردم و مسئولان، تحریم خارجی را نیز بی‌تاثیر کند.
مذاکرات هسته‌ای یک فایده داشت که کسب تجربه بدعهدی و دشمنی آمریکا بود در مذاکرات جدید که بحث توان موشکی و حضور ایران در کشورهای منطقه مطرح می‌شود، جنبش دانشجویی و مردم با وجود تجربیات گذشته باید از تحمیل خسارات جلوگیری کنند.
نماینده انجمن اسلامی دانشگاه شیراز گفت: کسانی که می‌توانند مطالبه مبارزه با فساد کنند، مردم هستند و دولت سابق باید جوابگوی عملکرد خود و فسادهای رخ داده باشد؛ مسئولان باید مردمی باشند و همانطور که رهبری اشاره کردند روحیه مدیران دهه 60 نباید در میان آن‌ها کمرنگ شود.
تولید ملی، روز جوجه جغله ها، علم بهتر است یا تعطیلات؟، تلگرام نرم افزار محبوب جاسوسی، شعار امسال به نفع کیست؟ و... از مطالب این شماره نشریه شفق است
حال با توجه به اینکه 2 سال از توافق هسته ای می گذرد، مردم نه تنها در زندگی خود گشایشی ندیده اند، بلکه نسبت به کشور آمریکا بی اعتمادتر شده اند و چرخ زندگیشان در حال دور عکس زدن است، چه برسد به اینکه بچرخد.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در حکمی سید حامد حق پرور را به عنوان مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهید چمران شیراز منصوب کرد.
فیلم های لاتاری و به وقت شام در دانشگاه های استان فارس اکران می شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورلامرد در پیامی به مناسبت فرارسیدن سوم شعبان زادروز پربرکت امام حسین (ع) و روز پاسدار، این روز بزرگ را تبریک گفت.
«سال حمایت از کالای ایرانی» مسیری مشخص و معین را پیش روی همه مردم و مسئولان نهاده اند تا جمهوری اسلامی ایران در مسیر اقتصاد پویا گام بردارد و این نشان دهنده این است که در حال حاضر مهم ترین مسئله کشور مسئله اقتصاد است.
در بخشی از این یادداشت آمده است: به جای ترویج هسته های سازندگی، هسته های مطالبه گری تخصصی جهت پرچمداری عدالتخواهی توسط جریانات دانشجویی تشکیل شود.
اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی ، اجتماع ایمانی می خواهد( علی اجتماع من القلوب) اعتصموا بحبل الله جمیعا، تنها راه تحقق اقتصاد مقاومتی وارتقای کالا و اقتصاد ایرانی است.
«به وقت شام» در دانشگاه های فسا اکران شد.
فیلم سینمایی پر طرفدار به وقت شام روز با حضور و استقبال پرشور دانشجویان در اقلید اکران شد.
در پایان اکران از خانواده شهید شیبانی از شهدای مدافع حرم، توسط دانشجویان انقلابی دانشگاه شیراز تقدیر شد.
دبیر ستاد دانشجویی اکران فیلم سینمایی «به وقت شام» گفت: بر اساس هماهنگی های به عمل آمده طی روزهای آینده این فیلم سینمایی فاخر در سطح دانشگاه‌های کازرون اکران خواهد شد.
حتما تمامی بینندگان زمانی که داعشی ها سارا و نیکا را حوری خطاب کردند به این موضوع رسیدند که چرا مدافعان حرم به مقابله با داعش رفتند و بسیاری از پیام دیگر از جمله نشان دادن رابطه دوستی بین شیعه و سنی و ...
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه های آباده فیلم سینمایی «به وقت شام» در دانشگاه های آباده اکران شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه های فسا کلاس آموزش فتوشاپ(دوره مقدماتی) از ابتدای اردیبهشت ماه در این شهرستان برگزار می شود.
با خاطیان و مسببین این جنایت با اشد مجازات برخورد کنند و با اقدامی مناسب و شایسته صلحی پایدار در منطقه خاورمیانه و تمام کشورهای جهان برقرار کنند و آمریکا و ایادی شرورش آگاه باشند که به زودی با سیلی محکم حزب الله ادب می شوند.
مستند جنجالی فروشنده۲ در سالن شهید مطهری دانشکده پزشکی اکران می شود.
حق دارند ناوهای آمریکا و فرانسه و زیردریایی های انگلیس، از بزرگترهای جبهه مقاومت مثل حزب الله بترسند و حالا بعد از حدود ۹۰ ساعت از زمان اعلام شده ترامپ بگذرد و خبری از آنها نشود.
بسیج دانشجویی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز کرسی آزاد اندیشی با موضوع «حجاب اختیاری یا اجباری» را برگزار می کند.
در این حال رئیس‌جمهور آمریکا از روی ترس و استیصال نامی از این دو رژیم نمی برد، زیرا ممکن است اعلام علنی این همراهی، هزینه ای سنگین برای آن ها به همراه داشته باشد؛ هزینه ای به سنگینی موجودیت آن ها.
دانشجو معلمان با حضوردر پادگان حضرت امام سجاد اقلید قبور مطهر شهدای گمنام دفن شده در این پادگان را زیارت و گلباران کردند.
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم شانزدهمین شماره از نشریه سیاسی، فرهنگی، صنفی بیدارباش را منتشر کرد.
از آن جهت كه اكران اختصاصي دانشگاه آزاد توسط سازمان هنري رسانه اي اوج تهران و تنها براي يك سانس انجام خواهد شد، هرچه سريعتر نسبت به تهيه بليط اقدام کنند.
این کارشناس سیاسی گفت: هدف دشمن از این اقدامات انحراف در بین مسلمین، تخریب چهره اسلام، نابودی مراکز و سرمایه ی کشورهای مسلمان و ... بوده است.
احسان سیناپور با حکم مسئول بسیج دانشجویی فارس مدیر علم و اقتصاد ناحیه بسیج دانشجویی فارس شد.
مراسم گرامیداشت شهدای گمنام مدفون در دانشگاه آزاد استهبان در جوار این شهدا برگزار می شود.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز مراسم جشن میلاد امام حسین (ع) همراه با اکران فیلم سینمایی لاتاری در این دانشگاه برگزار می شود.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز فیلم سینمایی به وقت شام با حضور خانواده شهدای مدافع حرم در این دانشگاه اکران می شود.
به همت بسیج دانشجویی دانشکده فنی امام حسین(ع) استهبان مراسم ختم انرژی هسته ای در آموزشکده فنی امام حسین(ع) استهبان برگزار شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: در واقع سال های گذشته نیز که رهبری نام ها را برای سال انتخاب می کردند، مخاطب، صرفا مسئولین کشور نبوده اند و این شعارها برای مسئولین و مردم در کنار یکدیگر بود.
مسابقه کتابخوانی «کف خیابون» در سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است:حمایت از کالای ایرانی یک کلیدواژه اساسی است و اگر همراه با پیوست های آن که مکررا در بیانات رهبری مورد اشاره قرار گرفته است عملیاتی شود می تواند باطل السحر مشکلات اقتصادی باشد.
مسئول بسیج دانشجویی استان فارس گفت: دامن زدن به اینگونه مسائل به جز ایجاد شکاف بین نیروهای مومن به انقلاب ثمر دیگری ندارد و در شرایط امروز وظیفه جریان های انقلابی در دانشگاه ها تبیین جایگاه رهبری در قانون اساسی بر مبنای مردم سالاری دینی است.
مرتضی نوشاد با حکم مسئول بسیج دانشجویی فارس مسئول فضای مجازی و رسانه ناحیه بسیج دانشجویی فارس شد.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در حکمی وحید خانی مظفری را به عنوان مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی استان فارس منصوب کرد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: این پیروزی همچون خاری شد در چشم دشمنان و کمین کنندگان انقلاب اسلامی تا جایی که بلا فاصله کاخ سفید و فرانسه اعلام کردند که باید تحریم های سیاسی و اقتصادی سخت تری به ایران اعمال شود...
مسئولان کنونی و سابق شهرستان کازرون بارها وعده افتتاح این بیمارستان را به مردم داده‌اند که از جمله می‌توان به هفته دولت و دهه فجر 95 اشاره کرد که در اغلب رسانه‌ها نیز منعکس شده است.
در بخشی از این یادداشت آمده است: این نامگذاری تکلیف را بر همه اصناف بازاریان و تجار سنگین تر کرد و در این میان تولیدکنندگان در سراسر کشور به عنوان پرچمدار و الگو با تولید کالاهای باکیفیت پیشرو خواهند بود...
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اقلید گفت: ظرفیت های ما در کشور هم به لحاظ منابع و هم به لحاظ نیروی کاردان و کارشناس خوب است و کمبودی نداریم اگر هم جایی کمبودی وجود دارد ناشی از کم لطفی های مسئولین امر است.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی اقلید گفت: شعار تولید ملی، قطعاً هم‌سطح دولتی دارد و هم گستره مردمی در سطح مردمی حداقل تصمیم جدی بر حمایت از تولید ملی، وظیفه‌ای شرعی محسوب می‌شود.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اقلید گفت: جامعه ی دانشگاهی به عنوان قشر آگاه و بیدار جامعه باید اولا خود از کالای ایرانی حمایت کند و بعد در جامعه روشنگری و تبلیغ کند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی اقلید گفت: وظیفه دانشگاه به عنوان مبدا تحولات، ترویج و آگاه کردن مردم جامعه از فواید استفاده از کالای ایرانی است.
ثبت نام دوره استانی طرح ولایت(خط امام) ویژه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های استان فارس از ۲۸ فروردین ماه 97 (امروز) آغاز شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه های آباده نهمین شماره نشریه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی «راه روشن» را منتشر کرد.
تعدادی از مجموعه‌های فرهنگی شهرستان‌های مرودشت و شیراز در قالب محرومیت‌زدایی در قالب جبهه مشترک به شهرک الزهرا بخش سرچهان بوانات اعزام‌شده و در آنجا به خدمات‌رسانی پرداختند.
تعدادی از مجموعه‌های فرهنگی شهرستان‌های مرودشت و شیراز در قالب محرومیت‌زدایی در قالب جبهه مشترک به شهرک الزهرا بخش سرچهان بوانات اعزام‌شده و در آنجا به خدمات‌رسانی پرداختند.
به همت کانون خیریه دانشجویی زمینه سازان ظهور کازرون 30 بسته غذایی ویژه محرومین و مستمندان جمع آوری شده که قرار است در میان آن ها توزیع شود.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون گفت: تزریق حس افتخار برای عبارت «ساخت کشورم» یا شعارهای رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در خرید محصولات آمریکایی و هزاران برنامه‌ی دیگر، در همین راستا است.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد کازرون گفت: با توجه به اینکه اقتصاد کشور که امروزه بیش از هر زمانی همه را متوجه خود کرده است حمایت از کالای ایرانی می‌تواند یکی از راهکارهای مقاومت اقتصادی باشد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه های کازرون دانشجویان بسیجی کازرون در اعتکاف دانشجویی این شهرستان شرکت کردند.
مسابقه کتابخوانی «کف خیابون» ۱۹ فروردین ماه 97 در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار می شود.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان آباده با صدور بیانیه‌ای نسبت به نفوذ فرهنگی در صداوسیمای کشورمان در ایام نوروز تاکید کرد: صدا و سیما منفعل عمل ننمایند و در برنامه ریزی های خود غیرت بیشتری به خرج دهند تا شاهد نفوذ فرهنگ غرب و تغییر ذائقه فرهنگی و ارزشی مردم نباشیم.
مسئول گروه جهادی نادیان افزود: رویکرد ما در اردوها صرفا محرومیت زدایی نیست بلکه بیشتر برنامه ها با هدف خودکفایی و مشارکت خوداهالی منطقه طراحی می‌شوند.
مسئول بررسی تحلیل خواهران دانشگاه سلمان فارسی کازرون گفت: در صورت عملیاتی نشدن، برنامه های حمایتی از تولید داخل، به یک کشور وابسته و ضعیف تبدیل می شویم که این مسئله استقلال کشور را دچار خدشه می کند، پس مردم و مسئولین باید با تعصب در جهت تحقق این مسئله حرکت کنند
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کازرون ضمن تبریک این روز که امام روح الله آن را از "اعیاد" نامیدند به مردم انقلابی ایران و همه آزادی‌خواهان جهان که با این انقلاب بارقه امیدی در دل‌های آنها ایجاد شد تبریک می‌گوید و خواهان موفقیت روز افزون این شجره طیبه می‌باشد.
اردوی جهادی نوروزی بسیج دانشجویی با حضور دانشجویان جهادگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان کازرون در روستای موردک از توابع بخش کوهمره نودان برگزار شد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سپیدان با اشاره به نقش بسیج دانشجویی در جهت ترویج و حمایت از کالای ایرانی بیان داشت: تشکل ها باید با ترویج نهادینه کردن شعار سال هم در گفتار و هم در عمل این مهم را به نتیجه برسانند و ان شاء الله بدون چشم داشت به غرب نیاز جامعه خودمان را به دست توانمندان داخلی بسپاریم.
مسئول کانون علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جهرم گفت: اقتصادی مقاوم است که برای پرش از موانع و مشکلات قدرتمند باشد و مهم ترین عامل قدرت اقتصادی توان بالای تولید ملی است تولید ملی قوی از یک سو وابستگی به خارج را کاهش می دهد و از سویی دیگر باعث استحکام تولید ملی می شود.
اردوی جهادی نوروزی بسیج دانشجویی که در ایام تعطیلات نوروزی با حضور دانشجویان جهادگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان کازرون در روستای موردک از توابع بخش کوهمره نودان برگزار شده بود با برگزاری آیین اختتامیه واهدای جوایز به اهالی روستا به کار خود پایان داد.
مسئول کانون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جهرم گفت: حمایت از کالای ایرانی تحریم‌های دشمن را بی‌اثر و تاثیرات مخرب فرهنگی برخی کالاهای وارداتی را کاهش خواهد داد لذا رونق پایدار را به اقتصاد ملی خواهد آورد و موجب خروج واقعی از رکود می شود.
مسئول تحلیل و بررسی خواهران دانشگاه پیام نور کازرون گفت: در این نامه به ما درباره حساسیت بر نفوذ لیبرال ها و به تبع آن منافقین و کسانی که در دل نسبت به انقلاب مردم ایران کینه دارند هشدار داده شده است.
گفت: در این اردو در دو عرصه عمرانی و فرهنگی در مناطق زلزله زده کرمانشاه به مردم محروم خدمت‌رسانی شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: این شعار خود خرمشهری است که باید توسط مردم حفظ و حراست شود، مهمات کالا و تولیدات داخلی است، سربازان همه ملت هستند این جبهه های جنگ اقتصاد مقاومتی از سودجویی و قاچاق بی رویه وهمچنین از واردات کالاهای غیر ضروری بی منفعت جلوگیری می کند.
دبیر شورای تبیین بسیج دانشجویی دانشگاه های فسا در خصوص وظیفه دولت در مبارزه با قاچاق کالا که یکی از مجرا های حمایت از کالای ایرانی می باشد گفت: در بخش مبارزه با کالای قاچاق که یکی از بازوان حمایت از کالای ایرانی است آن بخش عمده ایی که مربوط به دولت می شود به عقیده بنده دچار ناکارآمدی می باشد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه های کازرون گروه‌های جهادی شهید پیرویان و شهید جمالی بسیج دانشجویی این شهرستان با حضور در روستای موردک بخش کوهمره نودان به خدمت رسانی مردم این روستای محروم پرداختند.
گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر شیراز با حضور در مناطق زلزله زده سر پل ذهاب به خدمت رسانی مردم محروم این منطقه پرداختند.
به همت دانشجویان بسیجی جهادگر محفل شبی با شهدا در روستای موردک بخش کوهمره نودان برگزار شد.
کانون فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جهرم به مناسبت فرا رسیدن سال نو جشنواره عکاسی ویژه نوروز 97 را همراه با جوايز ارزنده به سه عکس برتر برگزار می کند.
گروه های جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه های آباده بسته های غذایی بین مردم مناطق محروم در آباده توزیع کردند.
در بخشی از این نامه، آمده است: ضروری است که یک نماینده مجلس نسبت به مردم در وهله اول پاسخگو باشد و در جمع‌های مردمی و به ویژه نخبگانی و دانشجویی با حضور خود هم حرف آنان را استماع کند و هم عملکرد خود را ارائه نماید...
در بخشی از این نامه آمده است: تاریخچه ی قوم لر سراسر شجاعت و دلیری وازخود گذشتگی بوده است و این شجاعت ودلیری را از قبل و با به ثمر نشستن درخت تنومند انقلاب اسلامی، هشت سال جنگ تحمیلی، و دفاع ازحرم های ال الله بیش از پیش به منسه ی ظهور رسانده ست که اراجیف و اهانتهای جنابعالی هیچ خدشه ای به بزرگی این قوم وارد نخواهد کرد.
مسئول گروه جهادی پیامبر اعظم(ص) گفت: 70 دانشجوی جهادگر بسیجی گروه جهادی پیامبر اعظم(ص) از 23 اسفندماه 96 الی 6 فروردین ماه 97 به مدت ۱۳ روز در روستای الزهرا(س) بخش سرچهان بوانات به مردم محروم خدمت رسانی کردند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های غیر انتفاعی شیراز وظيفه ى اصلى بسيج دانشجويى در جهت ترویج و حمایت از کالای ایرانی را مطالبه گرى از مسئولان اين امر در جهت تحقق شعار سال دانست و گفت: قدمى در مطالبه گرى از مسئولان پا پس نمى كشيم.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: رسالت داشجویان و دانشگاهیان، پیرو تحقق یافتن این امر امام امت اسلامی، رسالت سنگین و مهمی است اهالی دانشگاه همواره در جهت شناسایی کالای با کیفیت ایرانی و شناساندن این کالا باید بکوشند و رصد خانه ای باشند برای رصد کردن مبادلات اقتصادی کشور
در بخشی از این بیانیه آمده است: وقتی امام امت به عنوان ارشد ترین راهبرد نگار خط و مشی جامعه را تعیین می کند؛ باید استراتژیست باشد استراتژیست نظام اولویت ها را تعیین می کند به دلیل تغییر و تحولاتی که در محیط ملی و فراملی اتفاق می افتد، اولویت ها نیز تغییر می کند بنابراین یک مدیر خوب و کارآمد باید نیاز ها و ضرورت ها را برای رسیدن به اهداف، اولویت ها و مراتب اهداف و ضرورت ها را نیز تشخیص بدهد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: تعصب فوتبالی، همان نگاه غیرتی به کالای ایرانی است، خواهشمندم برای زندگی خودتان و فرزندانتان و اشتغال­زایی و رفع بیکاری جوانان، حذف سرمایه داری و رکود بازار مسئولین سرمایه­ دار، حذف نظام های طبقاتی، ذره ای «متعصبانه و غیرتی» به کالای ایرانی نگاه کنید.
مسئول کانون جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان داشت: اردوی جهادی گروه جهادی شهید بیاضی زاده دانشگاه علوم پزشکی شیراز از 7 الی 10 فروردین ماه 97 در روستای مُرز از توابع داراب فارس برگزار می شود و حدودا 55 دانشجوی جهادگر بسیجی در این اردو شرکت و به منطقه هدف اعزام خواهند شد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: سنت حسنه ی اردو جهادی در سطح شهر شیراز به همت سپاه فجر استان فارس به صورت نظام مند در حاشیه­ های شهر شیراز و روستاهای مستضعف حومه شیراز، با قرارگاه های مختلفی که احداث شده است، در حال انجام است
در بخشی از این یادداشت آمده است: چون نام نوکیا برای عموم مردم آشنا بود. من و شمایی که از سامسونگ و سونی به هر دلیلی حمایت می کنیم فضا را برای رقابت شرکت‌های ایرانی تنگ می کنیم! اندکی تأمل. با افتخار کالای ایرانی بخرید.
فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: به دوستان هم سن و سال خودم می گویم که اینجا جایی هست که شهدا می توانند تحول ایجاد کنند، اگر دنبال تحول هستید و از یکنواختی خسته شدید حتما به راهیان نور بیایید وشعار امسال مابرای ثبت نام هم این بود که فقط یکسال امتحان کنند.
این فعال دانشجویی در پیام به هم سن و سال های خودش گفت: آنهایی که اینجا آمده اند و مطمئنا حال و هوایشان عوض شده و به شهدا و امام زمانشان نزدیک شده اند سعی کنند این راه و رابطه را حفظ کنند واز آنها جدا نشود و کسانی که نیامدند حتما یک بارهم که شده امتحان کنن قطعا خوششان می آید و دلشان می خواهد دوباره بیایند.
در این بیانیه آمده است: بسیج دانشجویی شهرستان کازرون ضمن تشکر از اقدام شایسته شهرداری، آمادگی خود را جهت همکاری به عنوان بازوی کمکی با همه نهادها جهت رفع مشکلات موجود به واسطه وجود نیروی انقلابی، جوان و دانشگاهی با تشکیل کمیته‌های تخصصی مطالبه‌گری که به بررسی مشکلات و ارائه راه‌حل می‌پردازد اعلام می‌دارد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون گفت: در کنار مسئولین و مردم، جنبش های دانشجویی نیز باید برای تحقق شعار سال جدید تلاش کنند، باید با استفاده از جریان سازی در محیط دانشگاه و جامعه مردم را به خرید کالای داخلی تشویق کنند...
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کازرون وظایف قوه مقننه و قضاییه را در تحقق شعار سال بسیار مهم دانست و در این خصوص بیان داشت: از سویی دو قوه دیگر باید نسبت به عملکرد خود چه در مقابل تصویب قوانین و نقش نظارتی که دارند و چه به عنوان ضابط در برخورد با مفاسد پاسخگو باشند...
فعال دانشجویی دانشگاه آزاد جهرم گفت: سال گذشته هم اسم نوشته و شرکت کرده بودم فضای خیلی خوبی بود کلی انرژی برای سال جدید گرفتم یک جورهایی برای یک سال تحصیلی شارژ شدیم.
گروه جهادی راه سرخ بسیج دانشجویی چندین بسته غذایی جهت کمک در میان فقرا و افراد بی بضاعت توزیع کردند.
در بخشی از این دلنوشته آمده است: هویزه که رفتیم، با نگاه کردن به یکی از سنگ مزار ها دلم بد لرزید، زانوهایم سست شد بی اختیار به زمین افتادم، بند دلم گره خورد به بند دلش، خوب که دقت کردم دیدم گمنام است، بغضم ترکید، شروع کردم با اون حرف زدن...
دانشجویان بسیجی کازرون در اولین روز سال جدید از خانواده شهیدان دلپسند و چراخی سرکشی کردند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: نکته نگران کننده ای که در بحث قاچاق کالا وجود دارد این است که قسمت زیادی از کالا های قاچاق از طریق کانال های قانونی وارد می شوند و دست های پشت پرده ای آنها را هدایت می کنند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: مناطق عملیاتی و اردوی راهیان نور حقیقتا به نظر و تجربه ثابت شده است که بزرگترین و پر ثمرترین کارهای فرهنگی بوده و تمام این ثمرات و برکات نیز همچون سایر مواقع، از عنایت شهدا و ائمه اطهار(علیهم السلام) بوده و هست.
بیست ونهمین شماره گاهنامه "شهیدهمت" بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز منتشر شد.
ثبت نام اردوی جهادی دانشگاه شیراز با هدف خدمت رسانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه آغاز شد.
در بخشی از این دلنوشته آمده است: در شلمچه عاشق شدم و دلم جا ماند. در موقعیت شهدای هویزه بویی از ولایت حضرت مولی امام علی( ع) به مشامم رسید و در رملهای فکه گم شده‌ام را پیدا کردم.
ثبت نام اردوی جهادی نوروزی بسیج دانشجوییدانشگاه های کازرون جهت خدمت رسانی در مناطق محروم شهرستان کازرون آغاز شد.
ثبت نام اردوی جهادی نوروزی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون جهت خدمت رسانی در مناطق محروم شهرستان کازرون آغاز شد.
ایستگاه مهدویت با نام سه شنبه مهدوی در دانشگاه آزاد کازرون برپا شد.
دانشجویان بسیجی خواهر مرکز علمی کاربردی کما شیراز از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند.
در بخشی از این دلنوشته آمده است: مرا ببخشید که پایه های ایمانم انقدر پایه نبودند که در فتنه های سرکش این آخرالزمان، شرمنده ی شمایم نکنند شما که عالمی از زمین و آسمان را شرمنده ی خود کردید.
در بخشی از این دلنوشته آمده است: به راستی که راه شلمچه از کربلا می گذرد. عاشقان حسین در هر زمان دلدادگی خود را همانند سرورشان با سرخی خون خود نشان می دهند.
در بخشی از این دلنوشته آمده است: دعوت نامه ای از سوی شهدا می آید، شهدا خوب و بد نمی کنند، فقیر و غنی نمی کنند، یا حجاب و بی حجاب نمی کنند، گناهکار و بی گناه دعوت می شیم به این منطقه با ارزش .
در بخشی از این بیانیه آمده است: یک روز به اسم مراسم" اقلیم هفت رنگ" فضای دانشگاهی که باید محل تربیت افرادی در تراز انقلاب باشد،صدای ساز ودهل به اسم تبلیغ فرهنگ اقوام،بر فضای دانشگاه حاکم می شود، که این مسئله با فرهنگ اسلامی_ایرانی هیچ قرابتی ندارد.
دانشجویان بسیجی خواهر دانشگاه آزاد ممسنی از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند.
دانشجویان بسیجی خواهر همراه با رؤسای دانشگاه های مرودشت از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند.
داور تصاویر ارسالی دانشجویان دانشگا‌های کازرون در مسابقه عکس راهیان نور، اظهار داشت: با هنر عکاسی می‌توان خاطرات و لحظات ناب زندگی را برای همیشه ثبت کرد.
گروه جهادی شهید مسعود طاهری به مردم زلزله زده گیلان غرب خدمت رسانی کردند.
نفرات برتر مسابقه عکس راهیان نور بسیج دانشجویی بیضا معرفی شدند و به آنها جوایزی تعلق گرفت.
دانشجویان بسیجی و رؤسای دانشگاه های مرودشت از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند.
90 دانشجوی خواهر بسیجی لامرد از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کردند.
مسابقه کتابخوانی مجازی زندگی به سبک شهدا(دخترانه) ویژه ی زائرین راهیان نور در کوار برگزار می شود
کاروان راهیان نور خواهر بسیج دانشجویی کوار از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند.
کاروان راهیان نور خواهر بسیج دانشجویی بیضا از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند.
دانشجویان خواهر بسیجی دانشگاه آزاد ممسنی از مناطق عملیاتی در جنوب کشور بازدید کردند.
دانشجویان خواهر بسیجی آباده از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کردند.
دانشجویان برادر بسیجی دانشگاه شهید باهنر شیراز با شعار «دانشجوی انقلابی پرچمدار پیشرفت»از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند.
دانشجویان خواهر بسیجی دانشگاه های علمی کاربردی فارس از از مناطق عملیاتی در جنوب کشور بازدید کردند.
ثبت نام هفتمین دوره اردوی جهادی نوروزی گروه جهادی پیامبر اعظم (ص) لارستان جهت اعزام به مناطق زلزله زده کرمانشاه آغاز شد.
خواهران بسیجی دانشگاه های لارستان به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.
در بخشی از این پیام آمده است: بدون تردید جریان شناسی مفاسد اقتصادی بدون شناخت بسترهای تجلی فعالیت های اقتصادی در کشور به بازی با کلمات بیشتر شباهت دارد تا عمق بخشی به موضوعی که خروجی اش تقویت مشروعیت یک نظام برخاسته از اراده مردم باشد؛
خواهران بسیجی دانشگاه آزاد ممسنی به اردوی راهیان نور اعزام شدند.
طرح «سلف مهربانی» به مناسبت فرارسیدن ایام نوروز در اقلید برگزار می شود.
دانشجویان خواهر بسیجی اقلید از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کردند.
دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد شیراز در قالب کاروان «از دانشگاه تا دانشگاه» از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کردند.
دانشجویان خواهر دانشگاه‌های کازرون در اردوی راهیان نور به مناسبت چهارشنبه‌ سوری آخر سال، پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: همانطور که رهبری نیز اشاره کردند در همین چندماه گذشته در اتاق فکر نشستند و برنامه‌ریزی کردند و زمان هم معین کردند: دی‌ماه، بهمن‌ماه واسفندماه...! گفتند در دی‌ماه این کار را می‌کنیم، در بهمن آن کار را می‌کنیم و تا آخر سال هم بساط جمهوری اسلامی را جمع می‌کنیم، شتر در خواب بیند پنبه‌ دانه!
خواهران بسیج دانشجویی شهرستان اقلید از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کردند.
مسابقه عیدانه کتابخوانی رمان «رویای نیمه شب» فروردین ماه 97 در دانشگاه شیراز برگزار می شود.
کارگاه بازخوانی پیام «منشور روحانیت» با حضور دانشجویان بسیجی در دانشگاه شیراز برگزار شد
مسابقه کتابخوانی «فاطمه الگوی زیستن» در اردیبهشت 97 در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز برگزار می شود.
طرح «واریز مهربانی» به مناسبت فرارسیدن ایام نوروز در اقلید برگزار می شود.
دانشجویان خواهر بسیجی کازرون از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کردند.
دانشجویان بسیجی دانشکده شهید باهنر شیراز از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کردند.
در بخشی از این نامه امده است: انتظار ما آن است که به اندازه اهتمام به سلفی گرفتن با بیگانگان و یا تلاش در جهت عزل مدیران موفق و انقلابی استان به این طرح شوق و اشتیاق نشان دهید و یا آنکه دلایل مخالفت خود را اعلام کنید.
دانشجویان بسیجی استان فارس در قالب کاروان «از دانشگاه تا دانشگاه» از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کردند.
علاقه مندان جهت حضور در این اردوی جهادی که از 7 الی 10 فروردین ماه 97 در مناطق محروم استان فارس برگزار می شود تا 23 اسفند 96 مهلت ثبت نام دارند.
نفرات برتر مسابقه عکس راهیان نور بسیج دانشجویی کازرون معرفی شدند و به آنها جوایزی تعلق گرفت.
بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز خطاب به نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی که طرح« اعاده اموال نامشروع مسؤولین» را امضا نکردند، در بیانیه‌ای نوشت: آیا شما به عنوان نماینده همه اقشار مردم این تبعیض‌ها و شکاف عمیق میان مسؤولان ویژه‌خوار و مردم را نمی‌بینید؟
در بخشی از این بیانیه آمده است: در چند روز گذشته مشاهده شد این دولت دوباره به وسیله برخی دست نشانده های خود اقدام به حمله به سفارتخانه ایران در انگلیس کرده، که امیدواریم دستگاه دیپلماسی و مجلس در اقدامی متقابل نسبت به قطع روابط دیپلماتیک خود با این کشور اقدام کند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: متاسفانه اخیرا در برنامه ای فرهنگی که توسط یکی از تشکل های دانشگاه سلمان اجرا شد شاهد هنجارشکنی و رکود فرهنگی بودیم، جذب مخاطب برای یک برنامه نباید به هر قیمتی باشد، دانشگاه که محل دیسکو نیست، این کوتاهی باید مورد پیگرد قرار گیرد.
دبیر ستاد راهیان نور دانشجویی شهرستان کازرون، اردوی راهیان نور را بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین عملیات فرهنگی کشور نامید و بیان داشت: بهترین راه مقابله با جنگ نرم همه جانبه، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی استان فارس گفت: در ایام تعطیلات و زمانی که عده ای در استراحت هستند بچه های جهادی استراحتشان کمک به محرومین و خدمات رسانی به مستضعفین است.
دانشجویان بسیجی استان فارس از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند.
دانشجویان بسیجی کازرون از مناطق عملیاتی و جنگی جنوب بازدید کردند.
دانشجویان بسیجی سپیدان در قالب کاروان «از دانشگاه تا دانشگاه» از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند.
دانشجویان بسیجی دانشگاه های کازرون در قالب کاروان «از دانشگاه تا دانشگاه» از منطقه عملیاتی فکه بازدید کردند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار می رود که از تجربه 20 دقیقه ای مشارکت در تصویب برجام درس گرفته و تا روشن شدن زوایای مختلف پیوستن به UPOV از ارائه آرا نسبت به این لایحه چشم پوشی نمایند.
بسیج دانشجویی صفاشهر همزمان با روز ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر با اهدای گل و هدیه از مادران شهدا تجلیل کرد.
در بخشی از این نامه آمده است: جناب آقاى دكتر فرمول مورد استفاده جهت محاسبه ى نمره ى حد نصاب آزمون نام برده به هيچ وجه منطقى نمى باشد. در اين خصوص نظر شما را به مقايسه ى نمره حد نصاب و تعداد مردودين آزمون علوم پايه پزشكى و دامپزشكى همين دانشگاه آزاد اسلامى معطوف مى داريم.
90 دانشجوی لارستانی از مناطق عملیاتی و جنگی جنوب بازدید کردند.
دانشجویان دختر بسیجی استهبان به اردوی راهیان نور اعزام شدند.
دانشجویان بسیجی شهرستان لارستان با شعار «جوان انقلابی پرچمدار پیشرفت» به اردوی راهیان نور اعزام شدند.
دانشجویان بسیجی دانشگاه های ممسنی و رستم به اردوی راهیان نور اعزام شدند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: اشتغال زایی در فارس بر اساس اعلام مسئولان مربوطه فعلی، طی سال های 84 تا 88 با حدود دو هزار میلیارد تومان تزریق پول در استان فارس در دستور کار قرار گرفته بود که به دلیل برنامه ریزی و عملکرد نامناسب نرخ بیکاری را از 13 و دو دهم درصد به 20 و پنج دهم درصد رسانده است.
علاقه مندان جهت ثبت نام به بسیج دانشکده های دانشگاه شیراز مراجعه کنند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: براي اجراي عدالت، ارتباط داشتن با مردم ضروري است. بايد از نزديك با زندگي آن‌ها آشنا شد و سطوح زندگي‌شان را با يكديگر مقايسه كرد، فاصله‌هاي طبقاتي زندگي مردم را در استان‌ها و شهرهاي مختلف شناخت، روستاها را با شهرها سنجيد و در يك جمله بي‌عدالتي‌ها و فاصله‌هاي طبقاتي را شناخت
مسئول کاروان دانشجویان بسیج دانشجویی دانشگاه های کازرون گفت: دانشجویان دانشگاههای کازرون در قالب کاروان «از دانشگاه تا دانشگاه» و با شعار «جوان انقلابی پرچمدار پیشرفت» به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
به همت بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری‌ حضرت‌ زهرا(س) آباده بازارچه ی خیریه ی غذا‌ در این دانشکده برپا شد.
مدیر فرهنگی بسیج دانشجویی فارس گفت: قباحت از این بالاتر که شهردار تهران و معاونانش در یک جلسه بنشینند و در جلو آنها رقص انجام شود و بخاطر فشار افکار عمومی بعد مراسم بیایند و بگویند کار آنها خوب نبوده .برای این اتفاقات در جمهوری اسلامی باید عزای عمومی اعلام کرد.
عالم محضر خداست، آغاز دوباره زندگی، مخاطب نوشت و... را در این شماره نشریه می خوانید.
به همت‌ بسیج‌ دانشجویی‌ دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) اردوی باغ بانوان برگزار می شود.
دانشجویان بسیجی دانشکده فنی امام رضا (ع) نورآباد به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری 30 نهال غرس کردند.
بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز سلسله جلسات مبانی سینما و کارگاه فیلمنامه نویسی در دانشگاه شیراز برگزار می کند.
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شماره دهم نشریه فرهنگی، صنفی، سیاسی تلنگر ویژه نامه یادواره شهید سعید بیاضی زاده را منتشر کرد.
فیلم اشنوگل روز پنج شنبه ۱۷ اسفند در دانشگاه آزاد مرودشت اکران می شود.
بسیج دانشجویی دانشکده مدیریت شیراز شماره چهارم از فصلنامه فرهنگی، مذهبی، اجتماعی یک سیصد و سیزدهم را منتشر کرد.
دومین کارگاه جریان شناسی مفاسد اقتصادی در ایران قرن معاصر در دانشگاه شیراز برگزار می شود.
دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد آباده در روز درخت کاری چندین نهال غرس کردند.
سومین جلسه از دوره روزنامه نگاری اقتصادی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، دوشنبه، 14 اسفند 96 در دانشگاه شیراز برگزار شد.
در بخشی از این نامه آمده است: پس از حصول توافقنامه کاغذی برجام که با وجود پایبندی ایران به تمام تعهدات خود، کارشکنی طرف مقابل به وضوح مشخص است، این بار توهمی برای دولت شما و دیگر کشورهای مستکبر و جنایتکار بوجود آمده که توان دفاعی و مشخصا صنایع موشکی ایران اسلامی قابل مذاکره است و می شود برجام دیگری تحت عنوان برجام موشکی رقم زد.
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی فارس با تاکید بر اینکه ما دانشجویان پیرو خط امام هستیم که خط رهبری همان خط امام هست، گفت: گوش به فرمان امامین انقلاب هستیم فضا را رصد می کنیم و نسبت به این مسائل حساس هستیم روشنگری و تبیین می کنیم مطالبه گری تخصصی داریم به محض کم کاری وارد عمل شده و طرف خاطی و خائن را به سزای عملش خواهیم رساند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: همین ملتی که پای صندوق رای آمدند، دیگر نمی گذارند چون توان هسته ای، توان دفاعیمان را هم دو دستی از دست بدهیم امروز واقعیات روشن تر از هر زمانی است و هر خطایی به مثابه خیانتی در تاریخمان ثبت خواهد شد.
دبیر ستاد اجرایی راهیان نور بسیج دانشجویی استان فارس گفت: بسیج دانشجویی استان فارس تا آخر امسال 4 اعزام راهیان نور خواهر و برادر در تاریخ های 14، 17، 20 و 23 اسفندماه و هر کدام به مدت 4 روز به مناطق عملیاتی جنگی جنوب کشور دارد که تا 26 اسفند ماه پایان می یابد.
اولین کاروان بسیج دانشجویی بیضا به اردوی راهیان نور اعزام شد.
دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز به اردوی راهیان نور اعزام شدند.
نشست شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر شیراز با حضور دکتر نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور و اسماعیل قزل سفلی مسئول بسیج دانشجویی استان فارس در این دانشگاه برگزار شد.
بازارچه ی خیریه خوراکی های با قیمت مناسب در دانشگاه شهید باهنر شیراز برپا می شود.
دارنده رتبه نخست جشنواره علمی پندار بسیج دانشجویی فارس بیان داشت: از آنجايـی كـه همـه مسـائل مربـوط بـه طيـور بـه صـورت تقريباً كامـل و منسـجم در ايــن مجموعه جمع آوری گردیده، اين كتاب می تواند مرجع مناسبي برای دانشجويان محترم رشته های دامپزشكي، علوم و توليدات طيور و حتي تغذيه انسان و بهداشت و صنايع غذايي باشد و هم به عنوان راهنماي عملي توسـط پرورش دهندگان گرامي مورد اسـتفاده قراربگيرد.
بسیج دانشجویی دانشگاه‌ پیام‌ نور‌ آباده دومین شماره از نشریه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی شمیم نور ویژه اردوی راهیان نور را منتشر کرد.
نمایشگاه کتاب با تخفیف ویژه در دانشگاه‌ پیام‌ نور‌ آباده برپا شد.
علاقه مندان از 12 تا 16 اسفند می توانند با مراجعه به دفاتر بسیج دانشجویی این دانشگاه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
جشن بزرگداشت روز زن و مادر روز یکشنبه در تالار حکمت دانشگاه شیراز برگزار می شود.
مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم "سعید بیاضی زاده" روز دوشنبه در مسجد دانشگاه شیراز برگزار می شود.
در بخشی از این یادداشت آمده است: حال که پس از 40 سال نمایندگانی از مردم به این فکر افتاده اند که مدیران اشرافی که هیچ سنخیتی با نظام اسلامی ندارند را شناسایی و اموال نامشروعی را که از راه های مختلف غیرقانونی کسب کرده اند به بیت المال برگردانند بی لطفی است اگر این طرح مورد حمایت قاطع تمام نمایندگان قرار نگیرد.
خانی مظفری گفت: روند اجرایی سومین جشنواره فعالیت های برتر دانشجویی استان از خرداد ماه 96 کلید خورد و با برگزاری جلسات مستمر بین دبیران 7 بخش مختلف جشنواره اصلی، تقویم اجرایی این برنامه بسته و از شهریور ماه 96 همزمان با هفته دفاع مقدس، عملیات تبلیغات در سطح دانشگاه ها، رسانه های محلی و کشوری، شبکه های اجتماعی موبایلی، صدا و سیمای مرکز فارس آغاز شد.
یادواره شهدای دانشجوی شهرستان مرودشت در سالن ابن سینا مجموعه آموزشی امام علی (ع) برگزار شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است:وظیفه ی ما جوانان انقلابی و قشر نخبگانی جامعه، پی ریزی و بسترسازی مسیری است که در پی آن انقلابی محرک و خردمندانه در راستای مبارزه با اشرافی گری، در مبانی اقتصادی و فرهنگی رخ دهد.
ایستگاه مهربانی ه مناسبت هفته نیکوکاری در دانشگاه پیام نور کوار برپا شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر شیراز با همکاری بسیج اساتید این دانشگاه همایش دانشگاه، گفتمان سازی، اقتصاد مقاومتی در سالن سعدی(آمفی تئاتر) دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس برگزار می کند.
بسیج دانشجویی دانشگاه های فراشبند به همراه دیگر نهاد های ارزشی و تشکل های انقلابی در حمایت از مواضع انقلابی امام جمعه محبوب و مردمی این شهرستان حجه الاسلام هادی ابراهیمی بیانیه ای صادر کرد.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی بیان داشت: زمینه را برای تحقق الگوی امام و امت فراهم کنیم اگر امام امت را فراموش کنیم سقیفه ها رخ می دهد اما اگرتحقق یابد این الگوی امام و امت بود که شاه را از مملکت بیرون کرد انقلاب را پیروز کرد نه دی را آفرید الگوی امام و امت هست که تحقق تمدن نوین اسلامی و حکومت جمهوری اسلامی را که امام در پیامشان به بسیج دانشجویی طلب کردند به وجود می آورد.
آیین اختتامیه سومین جشنواره فعالیت های برتر دانشجویی بسیج دانشجویی استان فارس در شیراز برگزار شد.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز بیان داشت: بی شک اگر رسالت بسیج دانشجویی دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی هست بسیج دانشجویی خواهران می بایست پرچم دار حراست از هویت زن اسلامی باشد.
امروز درخیلی از مسائل جامعه که مبتلا به در آن هستیم دیگر نمی توانیم مطالبه گری مان عمومی باشد و باید مطالبه گری ها و سوالاتمان فنی و تخصصی باشد در این راه هنوز در ابتدای راهیم کار گروهی و تیمی ما ضعیف است از ابتدای انقلاب هرجا که افتخاری برای انقلاب کسب شده باشد با کار گروهی مبتنی بر صمیمیت و همدلی انجام شده است.
یادواره شهدای گمنام با عنوان مدعیان بی ادعا در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.
دوره دو روزه تربیتی-تشکیلاتی خطِّ امام با حضور مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان کازرون در دانشگاه سلمان فارسی برگزار شد.
دوره دو روزه تربیتی-تشکیلاتی خطِّ امام به یاد و نام دانشجوی شهید علی اکبر پیرویان با حضور مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان کازرون در دانشگاه سلمان فارسی برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون، یادواره شهدای گمنام در این دانشگاه برگزار شد.
دانشجویان 20 اسفند به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند.
سرپرست دانشگاه آزاد واحد کازرون در مراسم یادواره شهدای جاویدالاثر شهرستان که با بیان اینکه در مورد شهدا سخن گفتن کار ساده و آسانی نیست، گفت: ما امروز در نهایت فقط به حرف زدن اکتفا می‌کنیم اما شهدا به عهد و پیمان خود عمل کردند و حرف تا عمل خیلی تفاوت دارد.
به همت کانون ورزش و تفریح بسیج دانشجویی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مسابقه فوتبال استقلال-پرسپولیس به صورت زنده برای عموم دانشجویان علوم پزشکی پخش می شود.
علاقه مندان تا 12 اسفند می توانند با مراجعه به دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه های فسا نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
ثبت نام اردوی راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد شیراز آغاز شد.
نمایشگاه خیریه هنرهای دستی در دانشکده پرستاری و مامایی حضرت زهرا(س) برگزار می شود.
روز دوشنبه ۷ اسفند ماه 96 دو بازی رده بندی و فینال انجام و نفرات اول تا سوم مشخص شدند.
نهمین یادواره شهدای مفقود الاثر شهرستان کازرون در دانشگاه آزاد این شهرستان برگزار شد.
یادواره شهدای دانشجو در دانشکده آزاد امام علی (ع) مرودشت برگزار می شود.
آئین پایانی سومین جشنواره فعالیت های برتر دانشجویی استان فارس با سخنرانی دکتر نیک روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در مرکز همایشهای شهر شیراز برگزار می شود.
جشن بزرگ دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهید باهنر شیراز روز چهارشنبه ۹ اسفند برگزار می شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز در پی تصویب تغییر کاربری 1562 متر مکعب از باغات قصردشت نامه ای به استاندار فارس نوشت.
دومین جلسه از دوره روزنامه نگاری اقتصادی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، دوشنبه، هفت اسفند 96 در دانشگاه شیراز برگزار شد.
قبل از اعزام نمایشگاه عکس راهیان نور در لارستان برپا شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: این خبر بلافاصله این سوال را به ذهن شنونده متبادر می کند که آیا این اقدامِ مشکوک هدف خاصی را دنبال می کرده است؟ چرا که سالهاست شاهد چنین حرکاتی از سوی یک جریان خاص هستیم!
ثبت نام اردوی راهیان نور دانشجویی دانشگاه دولتی جهرم آغاز شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی آباده به مناسبت روز مهندس دیدار دوستانه تیم فوتسال دانشجويان رشته مهندسي با كاركنان و معاونين دانشگاه آزاد آباده برگزار شد.
ثبت نام اردوی راهیان نور دانشجویی دانشگاه های کازرون آغاز شد.
اردوی شیرازگردی دختران دانشجو دانشکده فنی شیراز به مناسبت روز مهندس برگزار و دختران دانشجو از نقاط مختلف شیراز بازدید کردند.
یادواره شهدای گمنام دانشگاه علوم قرآنی شیراز دوشنبه 7 اسفند ماه همزمان با نماز مغرب و عشاء در در سالن غذیر دانشگاه علوم قرآنی برگزار می شود
مراسم هفتگی هیات دانشجویی مجتمع آموزشی لارستان همراه با برگزاری حلقه های معرفتی صالحین دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشاء در ساختمان شماره دو برگزار می شود.
پیکر مطهر دو شهید گمنام در روز شهادت حضرت زهرا(س) در دانشگاه آزاد استهبان تشییع و تدفین شد.
دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور شیراز با خانواده سردار شهید عبداله اسکندری دیدار کردند.
به همت بسیج دانشجویی دوره تربیتی میثاق۲ با موضوعِ «بررسی نظریه ولایت فقیه» در دانشکده پزشکی شیراز برگزار می شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر شیراز طی نامه ای از شهردار شیراز خواست جهت شفاف سازی موضوع جمع آوری تمثال مبارک شهدا در سطح شهر در این دانشگاه حضور یابد.
در بخشی از ین یادداشت آمده است: اینکه آقای احمدی نژاد بعد از گذشت 8 سال از فتنه ی 88، همان حرف های سران فتنه را که دم از مهندسی انتخابات می زدند تکرار می کند؛ آیا توهین آشکار به ملتی نیست که در روز 9 دی مشت بر دهان فتنه گران کوبیدند و مهر تایید بر انتخابات و انتخاب جنابشان زدند؟!
اعزام برادران از 14 اسفندماه و اعزام خواهران نیز از 20 اسفندماه هر دو به مدت 4 روز می باشد.
دانشجویان علاقه مند برادران تا ۱۰ و خواهران ۱۱ اسفند ماه مهلت ثبت نام دارند.
دانشجویان علاقه مند تا 10 اسفندماه مهلت ثبت نام دارند.
به همت کانون تربیت بدنی بسیج دانشجویی مسابقات‌ گل‌ کوچیک‌ جام‌ شهید ولی‌ نوری اواخر فروردین ماه 97 در دانشکده شهید باهنر شیراز برگزار می شود.
مراسم هفتگی هیات امام حسن مجتبی(ع) محفل جوانان مومن و انقلابی با سخنرانی حجت الاسلام نصیری یکشنبه شب در شیراز برگزار می شود.
همزمان با روز ولادت حضرت زهرا (سلام الله علیه) و روز زن نمایشگاهی از آثار ارسالی در این دانشکده برپا می گردد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: جواب این سوال در ذهنم خالیست که مسئولین ما امروز چرا از تشیع شهدا هراس دارند؟ ترس دارند؟ همچنین دلیل برداشتن عکس هایشان در خیابان چیست؟ امروز مسئولین این کشور از چه چیزی می ترسند؟ از بصیرت افزایی شهدا یا از ایستادگی آنها در برابر استکبار جهانی و کدخدایان؟
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کازرون اظهار داشت: وقتی کمی در هر موضوع تامل کنیم متوجه می شویم که احمدی نژاد گاهی در پشت شعار عدالت می خواهد از برخورد دستگاه قضایی با متخلفینی که از گذشته خط قرمز او بودند جلوگیری کنند و عدالتخواهی را دستاویزی برای عدم برخورد با مفسد قراردهد.
به همت بسیج دانشجویی فرهنگیان پردیس شهید رجایی شیراز غرفه فرهنگی در جوار حرم مطهر علی بن حمزه(ع) برپا شد.
در بخشی از این نامه آمده است: ما متاثر مانده ایم که چگونه یک روز یک نفر با نقاب انقلابی و حمایت همه جانبه نیرو های انقلاب جهت خدمت به مردم و انقلاب بر مسند یکی از مهم ترین ارکان نظام تکیه می زند و حال این روز ها علیه نظام و حکومتی حرف می زند که خود روزی مسئول بلند پایه آن بوده است و تمامی ابزار های کافی و وافی را جهت اصلاح اموری که خود این روز ها آن را نقد می کند؛ در دست داشته است!
در بخشی از این بیانیه آمده است: از طرف کل مردم ایران اسلامی و به خصوص جامعه دانشجویی از مراجع ذی ربط و ذی صلاح و همچنین مقامات قضایی و کیفری خواهان اشد مجازات برای این فرقه ضاله و مزدور و پست هستیم باشد که دیگران حماقت این گروه وطن فروش را تکرار نکنند.
دانشجویان علاقه مند از دوشنبه 7 اسفندماه لغایت 10 اسفندماه مهلت ثبت نام دارند.
دانشجویان علاقه مند لازم است تا 8 اسفندماه به دلیل محدودیت نفرات در اعزام هرچه سریعتر ثبت نام کنند.
نهمین یادواره 70 شهید مفقود الاثر شهرستان کازرون روز دوشنبه 7 اسفندماه در دانشگاه آزاد این شهرستان برگزار می شود.
یادواره شهدای گمنام با عنوان مدعیان بی ادعا در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور کازرون برگزار می شود.
مسابقه بازی رایانه ای pes با حضور گسترده دانشجویان بسیجی در دانشگاه دولتی جهرم برگزار شد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز اظهار داشت: امیدواریم شهرداری شیراز در آینده نزدیک از لوث مروجین و پیروان تفکرات ضد اسلامی و سکولار پاک شود.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز بیان داشت: چنین حرکاتی که اهانت به خون پاک و مقدس شهدا و آرمان‌های شهدا است هرگز قابل‌بخشش نبوده و ملت ایران که روحیه‌ی شهادت‌طلبی در ذاتشان وجود دارد هرگز برای اهانت به شهدا که خط قرمز آن‌ها است توجیه قبول نمی‌کنند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مرودشت بیان داشت: جمع‌آوری تمثال شهدا در هر شهری عبور از خط قرمز انقلاب هست و با آن برخورد خواهد شد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان داشت: جمع آوری تمثال شهدا به هیچ عنوان قابل بخشش و کوتاه آمدن نیست، شهرداری شیراز هرچه سریع تر این اقدامش را جبران کند، بکوشد مبلغ فرهنگ شهادت باشد نه مخرب آن، اصلاح و بازگشت از اشتباه را مردم می پذیرند، اما اگر این روند ادامه یابد خود مردم صندلی را از زیر پای مسئول بی لیاقت خواهند کشید
دبیر خواهر مرکز مبارزه با مفاسد اقتصادی بسیج دانشجویی فارس با اشاره به اهمیت نقش دستگاه قضا در کاهش مفاسد اقتصادی، گفت: با رویکردی مبتنی بر پیشگیری، تعزیرات حلقه اول مبارزه با انحرافات در نظام بازار است.
مدیر علم و اقتصاد بسیج دانشجویی استان فارس با تاکید بر افزایش هزینه انجام اقدامات مجرمانه در زمینه انحراف نظام بازار، گفت: تحلیل مبتنی بر اقتصاد جرم بیانگر نقش مهم تعزیرات در تحقق بند 19و 23 اقتصاد مقاومتی است.
ایستگاه صلواتی به صرف چای و کیک در دانشگاه آزاد آباده برپا شد.
مسابقه کتابخوانی مجازی در به مناسبت ایام فاطمیه در دانشگاه پیام نور کوار برگزار شد.
یادواره شهدای گمنام با سخنرانی سرهنگ کوشکی در دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار می شود.
در بخشی از این یادداشت آمده است: تا به حال هر اتفاقی افتاده است، به دلایل مشابهی به نتیجه نرسیده است. پس کی وچند نفر از مردم کشور باید ازبین بروند تا یک کار واتفاق ناگواری را دولت بتواند جمع کند؟
یادواره شهدا به مناسبت سالگرد شهدای گمنام همزمان با شب وفات حضرت فاطمه (س) در دانشگاه آزاد اسلامی لامرد برگزار شد.
مدیر کل سازمان تعزیرات استان فارس با اشاره به مجموعه عوامل تاثیرگذار در روند فساد و از جمله نظام بازار، گفت: اگر روند توزیع یک کالا از ورود آن به کشور در گمرک، انبارها و غیره تحت نظارت دقیق باشد، پیشگیری صورت گرفته و هزینه برخورد با انحراف در نظام توزیع کاهش می یابد.
در بخشی از این پیام امده است، وحشیانه ترین صحنه ،زیر گرفتن پرسنل یگان امداد نیروی انتظامی و بسیج به وسیله اتوبوس و خودروی سواری در دو مرحله به سبک اقدام داعش در اروپا بود !
مراسم روضه دهه دوم فاطمیه، با سخنرانی. حجت الاسلام قدوسی و مداحی کربلای ماجد مقدم و حاج حسن جوکار طی سه شب در دانشگاه علمی کاربردی کما برگزار می شود
مراسم تشییع شهدای گمنام در تاریخ 29 اسفند ماه، در موسسه آموزش عالی پاسارگاد برگزار شد.
مسابقه بزرگ کتاب خوانی رمان جذاب "کف خیابون" در جهرم برگزار می شود.
مراسم تشییع شهید گمنام و مراسم افتتاحیه راهیان نور، امروز در مرکز علمی کاربردی بهزیستی شیراز برگزار شد.
به همت ستاد راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی اقلید ثبت نام اردوی راهیان نور آغاز شد.
مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام طی دو روز در دو بخش ایج، رونیز و شهرستان استهبان برگزار می شود
مراسم سوگواری حضرت زهرا(س) در دانشگاه دولتی لامرد برگزار می شود.
مراسم شهادت حضرت زهرا(س) و تشییع شهید گمنام در دانشکده فنی شهید باهنر شیراز برپا شد.
لیگ مناظره دانشجویی با موضوعات مختلف در دانشکده امام علی (ع) مرودشت برگزار می شود.
مراسم سوگواری حضرت زهرا(س)در دانشگاه فرهنگیان اقلید برگزار شد.
ثبت نام اردوی راهیان نور دانشجویی در دانشگاه شیراز آغاز شد.
مراسم سوگواری ایام فاطمیه(س) در دانشگاه علمی کاربردی شام شام شیراز برگزار می شود.
ثبت نام اردوی اردوی از دانشگاه تا دانشگاه راهیان نور دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شد.
در بخشی از این نامه آمده است: جایگاه صنایع تبدیلی کشاورزی و معدنی استان در کجای نقشه اقتصاد استان قرار دارد و تا به کی باید منتظر ماند تا هفت درصد باقی مانده از فرآیند تدوین سند آمایش سرزمینی استانی ادعایی مدیران مربوطه تکمیل شود؟
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی فارس، پیام تسلیتی در پی حادثه سقوط هواپیما صادر کرد.
در بخشی از این یادداشت آمده است:بزرگترین آفتی که نظام را تهدید می کند "ارتجاع" است؛ارتجاع یعنی این حرکتی که انقلاب شروع کرده و ملت با سرعت داشتند در این مسیر حرکت می‌کردند، در یک جاهایی سست شود، بعد متوقف شود و بعد برگردد.
در راستای واکاوی اصول 19 و 23 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، چهارمین پرسمان پیشرفت، با حضور جناب آقای مبشری، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس در ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس برگزار می شود.
سومین جشنواره فرهنگی – ورزشی پویش گرامی داشت دانشجوی شهید علی اکبر پیرویان و سرداران و 385 شهید دانشجوی استان فارس به میزبانی بسیج دانشجویی کازرون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد این شهرستان آغاز به کار کرد.
مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاجی پور و مداحی کریم اهل بیت مسعود شهری، در دانشگاه سلمان فارسی برگزار می شود.
سومین جشنواره فرهنگی – ورزشی پویش گرامی داشت دانشجوی شهید علی اکبر پیرویان و سرداران و 385 شهید دانشجوی استان فارس به میزبانی بسیج دانشجویی کازرون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد این شهرستان آغاز به کار کرد.
سومین جشنواره فرهنگی ورزشی بسیج دانشجویی دانشگاههای استان فارس با شرکت 150دانشجو از 15 دانشگاه دولتی و غیر دولتی این استان روز شنبه در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی کازرون آغاز شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: هر جامعه مدنی که به دنبال پیشرفت و رسیدن به آرمان های خود است باید امر تربیت و به ویژه تربیت نسل آینده آن جامعه را در اولویت کار های خود قرار دهد و بخش بزرگی از تمرکز خود را بر آن قرار دهد چرا که تربیت نسل آینده مطابق با آرمان های جامعه هدف می تواند تضمینی برای دست یابی به اهداف جامعه مذکور باشد.
مراسم سوگواری ایام فاطمیه توسط هيئت بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شيراز در مسجد طالب الحق شیراز برگزار می شود.
ایستگاه مطالعاتی در روستای محروم زاخرویه شهرستان قیرو کارزین برپا شد.
مراسم وداع با شهید گمنام در تاریخ 29 اسفند، ساعت 10:30 صبح در موسسه آموزش عالس پاسارگاد برگزار می شود.
تیم منتخب بسیج دانشجویی بیضا به منظور شرکت در مسابقات استانی فوتسال به کازرون اعزام شد.
در بخشی از این یادداشت امده است:انتظار طبيعي مردم از مسوولان همواره اين بوده است که به جاي حاشيهسازي، با تمام توان در خدمت به ملت و رفع مشکلات معيشتي جامعه بکوشند و اجازه ندهند اختلافها و تصميمهاي نسنجيده، مردم نجيب و وفادار کشورمان را آزرده سازد و صد البته همچنان چشم انتظار تحقق اين خواست بحق خويش هستند.
لیگ مناظره دانشجویی شهید آیت، امروز با رقابت بین 14 تیم دانشجویی با هدف افزایش فن بیان و قدرت صحبت دانشجویان در ناحیه بسیج دانشجویی فارس برگزار شد.
محمد حسین نصیری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه غیرانتفاعی قبل از خطبه نماز جمعه این هفته شهرک گلستان به بیان مطالبات و دیدگاه های خودمی پردازد
مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س)، دوم اسفند ماه همراه با اقامه نماز ظهر و عصر در دانشگاه شیراز برگزار می شود.
اگر شرایط حضور همه مسئولین اجرایی شهرستان در تریبون های نماز جمعه فراهم شود تفاوت مسئول فعال و تنبل و کارا وغیراثرگذار برای مردم مشخص می شود
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: برای پیشرفت کشور به لحاظ مادی و معنوی بایستی شهدایی باشیم و شهدایی زندگی کنیم و این فخری است
فیلم تحسین شده «اشنوگل»توسط مجمع دختران مسلمان، 28 بهمن ماه در دانشگاه شیراز اکران می شود.
همایش گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی چالشهای گذشته و پیش رو همراه با پرسش و پاسخ و سخنرانی محمد حسن قدیری ابیانه، رئیس انجمن نخبگان جهان اسلام در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود.
هشتمین نمایشگاه اسوه ماندگار با با روایت مظلومیت بانوی بی نشان و حضور مسئولین استانی و دانشگاهی در دانشکده پرستاری شیراز برگزار می شود.
فعال دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز گفت: حدود ۴ سال است که از اولین مذاکره برجامی می‌گذرد، چرا دولت مردم را معطل نگه داشته است و به مردم وعده‌ یک روز خوب را می‌دهد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی لامرد، با بیان اینکه کشورهای اروپایی مانند آمریکا به فکر منافع خود از برجام هستند، گفت: سیاست‌مداران ما در مسائل تاریخی و سیاسی این کشورها تامل بیشتری بکنند.
مسئول دبیرخانه آزاد اندیشی بسیج دانشجویی استان فارس گفت: مرحله استانی لیگ مناظره شهید آیت فردا در بسیج دانشجویی ناحیه استان فارس برگزار می شود.
چهارمین پرسمان پیشرفت، در راستای واکاوی اصول 19 و 23 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با حضور جناب آقای بشری، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس در شیراز برگزار می شود.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری آباده با بیان اینکه آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده و نخواهد بود، گفت: با شرایط فعلی برجام نمی تواند گره گشای مشکلات مردم و دولت باشد.
گزارش تصویری پویش تا پای جان پای انقلاب ایستاده ایم
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد لامرد، در خصوص انتظار دوستی از کشورهای اروپایی گفت: اجرای برجام از سوی سه کشور اروپایی بزرگترین اشتباه خواهد بود زیرا مشکلات ما همان طور که رهبر عزیزمان فرمودند در داخل هست.
حضور امروز باشکوه دانشجویان بسیجی دانشگاه شهید باهنر شیراز در راهپیمایی 22 بهمن.
مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان کازرون گفت: دشمنان انقلاب سعی دارند با سیاه نمایی از دوران انقلاب و تبرئه چهره نظام سلطنت پهلوی، وضعیت مدیریت جمهوری اسلامی را نامناسب و ضعیف معرفی کنند و با بزک کردن چهره سیاسی و مدیریت دوران پهلوی را به دانش آموزان و دانشجویان به عنوان جامعه آرمانی معرفی کنند.
ویژه نامه هادی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی کاری از بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان فسامنتشر شد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه غیر انتفاعی فاطميه شیراز، نقش زن را در جنگ و دفاع تعیین کننده دانست و گفت: زن مربی انسان و مظهر تحقق آمال بشر است و از دامن وی مرد به معراج می رود.
دانشجویان فراشبندی در راهپیمایی 22 بهمن حضور یافتند.
در این یادداشت آمده است: چهارشنبه سفید که رواج بی حجابی زنان و دختران ایران بوده است، آیا جزکسانی که خودشان را فروختند افراد دیگری از عموم بودند؟ حتی آنهایی که پیرو و راستین آیین زرتشت هستند می دانند حجاب و حیای یک زن ایرانی زبانزد خاص وعام بوده است.
مسئول پایگاه بسیج دانشجویی شهید صیاد شیرازی دانشگاه آزاد مرودشت گفت: ما باید به اقتصاد درون زا روی بیاوریم تا روی پای خودمان بایستیم؛ ژاپن با اینکه مستعمره آمریکاست، می تواند آمریکا را تحریم کند.
انقلابی ماندن به انقلابی عمل کردن است و کسی می تواند انقلابی عمل کند که به هیچ وجه به دشمنان انقلاب، اعتماد نداشته باشد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ایران به عنوان قدرت اول و بلامنازع غرب آسیا هرگز مرعوب فتنه های متکثّر و گسترده گرگها و اهریمنان غربی نخواهد شد و با صیانت از استقلال همه جانبه کشور اجازه نزدیکی دشمن به دروازه‌های اقتدار دفاعی و توان بازدارنده موشکی و تضعیف سپر امنیت و دفاع ملی خود را نخواهد داد
تریبون آزاد حوزه بسیج دانشجویی شهید استواری، به مناسبت گرامیداشت یوم الله دهه مبارک فجر در دانشگاه آزاد واحد مرودشت، با حضور دانشجویان و مسئولان محترم برگزارشد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: امروز، یاد خمینی کبیر(ره) قلب مالامال از عشق پابرهنگان را به طپش وا می‌دارد و آنچنان بهجت و شوری به پا می‌دارد که ذکرش لرزه بر اندام طمع‌کاران و بدسیرتان می‌افکند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: سیر سعودی پیشرفت کشور بعد از انقلاب بر کسی پوشیده نیست و دشمنان، خود بارها و بارها افتخارات نظام اسلامی را بیان کرده اند و بخاطر ترسی که از فراگیر شدن تفکر انقلابی برگرفته از انقلاب شکوهمند اسلامی در جهان دارند، از هیچ تلاشی برای مقابله با آن خودداری نکرده و امروز هم به صورت عیان، به دشمنی با این ملت مظلوم می پردازند و امروز این ملت چهلمین بهار پیروزی خود را درحالی جشن می گیرد که نشان داده متحد و یکصدا در برابر تمام دنیای آن ها ایستاده است.
در بخشی از این بیانیه آمده است؛ یوم الله ۲۲بهمن یادمان حماسه پیروزی، روز استحکام پایه های انقلاب، روز تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام(ره)، روز بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب و روز ادای احترام به مقام شهدای سرافراز و همه ی ایثارگرانی است که در پیروزی انقلاب و حفظ دستاوردهای آن مشارکت داشته اند.
همایش اهمیت چیستی و چرایی تحول علوم انسانی توسط کانون جنبش نرم افزاری با همکاری بسیج، انجمن علمی، دبیر خانه نواندیشی با صدور گواهی معتبر در دانشگاه شیراز برگزار می شود.
در بخشی از این بیانیه نقش مردم را در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، نقشی بی بدیل دانسته و آمده است: با وجود حمایت همه جانبه مردم از اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی، امروز بخش قابل توجهی از مردم از وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور گله مند ند و لازم است قوای سه گانه با در نظرگرفتن این موضوع، تمام همت خود را صرف رفع مشکلات موجود قرار داده و از هیچ تلاشی دریغ نورزند.
در بخشی از این بیانیه آمده است:فساد ها و معضلات اقتصادی و اجتماعی در کشور با شعار و آسان گیری حل نمی شود و ادامه مسیر در جهت تضعیف ارکان نظام قطعا بدون پاسخ جدی نخواهد بود.
در بخشی از این بیانیه آمده است:حتی اگر در تمام آمریکا مسجد بسازند و بالای گلدسته ها شعار الله اکبر قرار بدهند هیچ وقت شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نکنید، چون آمریکا شیطان بزرگ است.
در بخشی از این یادداشت آمده است:کسانی که در برابر اصلاح وضع کشور و تامین منافع مردم و انقلاب و سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مقاومت و کارشکنی می کنند،و در جهت دخالت در امور کشور فرصت را در اختیار بیگانگان قرار می دهند که این کاری ضد انقلابی است.
احسان مدبری به عنوان جانشین ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس معرفی شد.
از دانشجوی بسیجی فاطمه‌ حیدر‌نیا‌ دانشجوی‌ کارشناسی ارشد‌ ادبیات‌ عرب‌ دانشگاه‌ پیام‌ نور‌ آباده در نماز جمعه تقدیر شد.
به مناسبت دهه فجر دانشجویان بسیجی دانشکده فنی دختران شیراز قبور مطهر شهدا را گلباران کردند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: امروز خطری که انقلاب را تهدید می کند خطر انقلاب زدایی و تحریف انقلاب و مولفه های حیات بخش آن«به عنوان رکن رکین قدرت ملی» که با هدف تضعیف تدریجی انقلاب و از بین بردن ماهیت اسلامی و انقلابی نظام است که در دستور کار جبهه دشمن قرار گرفته است.
فعال دانشجویی دانشگاه آزاد فراشبند گفت: برجام نمی‌تواند گره گشای مشکلات دولت باشد، این توافق از اول هم اشتباه بود؛ اما مسئولان برخلاف دیدگاه مقام معظم رهبری با نگاه خوشبینانه به آمریکا اعتماد کردند.
مسئول بازرسی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مطهری(ره) شیراز با بیان اینکه اعتماد به اروپایی‌ها در برجام حماقت است، گفت: هیچ تعهدی از سوی فرانسه در کار نیست و کشورهای دیگر بدنبال منافع خود هستند.
جانشین خواهر پایگاه شهید جلالی دانشگاه پیام نور فراشبند با بیان اینکه وضعیت اجتماعی زنان پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی بهبود یافت، گفت: دستاوردهای ارزشمند برای بانوان در نظام اسلامی، حضور مؤثر آنان در محافل علمی و سیاسی خارج از کشور است.
جانشین پایگاه شهید جلالی دانشگاه پیام نور فراشبند با بیان اینکه با گذشت چند سال از اجرای برجام این توافق نامه نتوانسته است تحریم‌ها را بردارد، گفت: آمریکا، چون سگی ولگرد است که نباید از صدای پارس او بترسیم.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشکده فنی استهبان در خصوص انتظار دوستی ایران از کشورهای اروپایی افزود: کشورهای اروپایی قابل اعتماد نیستد و نباید دست دوستی جلوی آن‌ها دراز کنیم.
مسئول پایگاه بسیج دانشجویی شهید علم الهدی دانشگاه آزاد لارستان با بیان اینکه برجام از همان روز اول نقض شده بود، گفت: اصرار دولت ایران است که به آن تعهد دارد و در پای درختی خشکیده به آبیاری پرداخته و منتظر فصل رسیدن گلابی است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی لارستان گفت: کشور ما الان هم بازار کهنه فروشی فرانسوی ها شده و با توجه به سابقه سیاه گذشته فرانسه در پایبند نبودن به تعهدات خود با ایران ۱ درصد احتمال می دهیم که فرانسه به تعهداتش در قبال ایران در برجام پایبند باشد.
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز آباده، نشریه فرهنگی اجتماعی سیاسی، وِیژه دهه فجر "شمیم نور" منشر شد.
بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سلامت ممسنی، سومین شماره ماهنامه "قاصدک بسیج" بهمن ماه 96 را همزمان با ایام الله دهه فجر منتشر شد.
طی مراسمی، از تیم فوتسال بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز آباده، در نماز جمعه ‌به ‌خاطر ‌کسب‌ مقام ‌برتر‌ فوتسال‌ در‌بین ‌دانشجویان‌ دانشگاهها و‌ مراکز‌آموزش‌ عالی ‌‌شهرستان تقدیر شد.
‌مسئول امور شهرستان های بسیج دانشجویی فارس گفت: روز بعد ازخلق حماسه 22 بهمن امسال، روز بازنگری دشمن در طراحی های خود علیه این ملت شریف، خواهد بود.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی نورآباد با بیان اینکه برجام گره گشای مشکلات دولت نیست، گفت: بدعهدی آمریکا در این دوسال ملت ایران را به این باور رسانده است که برجام دیگر برای رویارویی با مشکلات دولت بی فایده است و درواقع برجام به عنوان یک تجربه تلخ، بی نتیجه بودن مذاکره با آمریکایی ها را برای ما اثبات کرد.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد کازرون گفت: برجام در جهت منافع آمریکا و غرب است ولی همه منافع آنها را تامین نمی کند لذا آنها بدنبال لغو برجام نیستند و صرفا دنبال اعمال تغییراتی در جهت رسیدن کامل به منافع خود با اعمال فشار واصلاح آن هستند که در این میان با سیاست چماق وهویج مسئله را پیش می برند یعنی آمریکا با تشدید تحریم ها فشار را بیشتر و از طرف دیگر فرانسه با موضعی نرم تر شرایط مذاکره مجدد و اصلاح برجام را ایجاد می کند.
دفتر بسیج دانشجویی لارستان از آحاد ملت و دانشجویان این شهرستان، جهت حضور پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن، رأس ساعت 9:30 صبح، از چهار راه پیروزی به طرف حسینه اعظم لار، دعوت به عمل آورد.
بردی با موضوع دهه پر فروغ فجر، توسط برد بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در این دانشگاه طراحی شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: آینده انقلاب آن وقت محفوظ و تداوم پیدا خواهد کرد که اولا «مسیر عدالتخواهی»را برای همیشه ادامه دهد یعنی دولت فعلی و آینده و دولت های پس از آن ها واقعا و عملا در مسیر عدالت خواهی اسلامی گام بردارند و برای پر کردن شکاف طبقاتی اقدام کنند.
در بخشی از این یادداشت آمده است:عرض بنده این است که نجابت مردم برای مسئولان این توهم را درست نکند که مردم نمیفهمند و نمیبینند، مردم مثل همان روز های اول انقلاب با بصیرت و با تیز بینی تمام مسائل را رصد میکنند، اگر از ناعدالتی ها و حقوق های نجومی و فساد و اختلاس و رانت و مشکلات معیشتی آنچنان که باید شکایت نمیکنند ، نه از سر ترس بلکه برای حفظ روحیه ی وحدت در کشور و ندادن بهانه دست دشمنان انقلاب و اسلام است.
مستند جنجالی فراموش شده ها با حضور میکائیل دیانی (کارگردان مستند) در دانشگاه شیراز اکران می شود.
ویژه نامه دهه فجر به همت بسیج دانشجویی ممسنی و رستم در هشتمین روز از دهه پرفروغ فجر، در سال 1396 در این شهرستان منتشر شد.
مرکز مطالعات اقتصادی شهید صدر (قرارگاه اقتصاد مقاومتی) بسیج دانشجویی استان فارس عنوان برتر معاونت علم و اقتصاد بسیج دانشجویی کشور را از آن خود کرد.
بعد از پیگیری های متعدد بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز از طریق مجاری قانونی؛سرانجام مجوز اکران مستند فراموش شده ها صادر شد و اين مستند جنجالي در هفته آینده با حضور كارگردان اين اثر اکران خواهد شد.
مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز گفت:متاسفانه مسئولان به مطالبات مقام معظم رهبری توجه نمی کنند و همین باعث بوجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در تمامی سطوح شده است اما مشکلات کشور با مدیریت جهادی حل خواهد شد نه با مدیریت و نگاه لیبرالی و سرمایه داری ...
گروه جهادی دانشکده پرستاری لامرد در روستای گل دشت بخش علامرودشت به خدمت رسانی به مردم محروم پرداختند.
دانشجویان دانشکده پرستاری لامرد به همراه ریاست و مسئول نهاد رهبری در دانشکده با خانواده شهید محمدپاسالاری دیدار کردند.
وحید رضا گورکانی، دانشجوی بسیجی فیروزاباد همزمان با ایام الله دهه فجر در تریبون قبل از خطبه های نمازجمعه این هفته به بیان دیدگاه و مطالبات خود می پردازد.
مسؤول بسیج دانشجویی استان فارس گفت: عمل خالصانه با منطق و اخلاق اسلامی از وظایف امروز دانشجویان بسیجی است و دانشجوی بسیجی بایستی با سلاح علم و ایمان بتواند از انقلاب اسلامی نه‌تنها با منطق دفاع کند بلکه باید خودش را وقف پیشرفت و کارآمدی نظام اسلامی نماید.
جشن انقلاب در دانشکده فنی دختران شیراز برگزار شد.
نشست ستاد پشتیبانی و هماهنگی ستاد راهیان نور دانشجویی شهرستان کازرون با حضور فرمانده ناحیه مقاومت، روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و مسئولین بسیج دانشجویی کازرون برگزار شد.
شبکه‌ مهر‌ دانشجویی‌ ( پویش‌همه‌مسئولیم) با حضور‌ قرارگاه‌ امر‌ به‌ معروف‌ شهرستان‌ آباده‌ برگزار شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: این انقلاب از سال ۵۷ شروع شد و ادامه خواهد داشت تا جایی که به دست صاحب اصلی اش برسد.
معاونت تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی فارس گفت: در بهمن ماه سال جاری دوره های تربیتی،تشکیلاتی دانشگاه آزاد و پیام نور استان فارس،شهرستان فسا،کازرون،آباده و لامرد برگزار می شود.
یادواره عاشقان بی نشان همزمان با ایام الله دهه فجر با حضور مداح سرشناس، کربلایی علی اسماعیلی، خواننده ارزشی، محمد رضا دهقانی و راوی، حاج آقا ملایی در صفاشهر برگزار می شود.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی فسا، گفت: جمهوری اسلامی در گذشته نه چندان دور سابقه مذاکراتی با کشورهای اروپایی را دارد و شاهد عهد شکنی آن ها بوده است، و جالب است که بسیاری از افراد تیم مذاکره کننده کنونی در آن زمان هم در تیم مذاکره کننده حضور داشته اند، حال اینکه چرا عهد شکنی آنها را فراموش کرده اند جای تعمل دارد.
مسئولین و دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد مرودشت با خانواده شهید دانشجو حمیدرضا سیوندزاده دیدار کردند.
همایش گرامیداشت دهه مبارک فجر برگزار در دانشگاه آزاد مرودشت شد.
ویژه برنامه دهه مبارک فجر با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی در دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار می شود.
مسئول بررسی وتحلیل خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، گفت:مردمی که به اقای روحانی رای واعتماد کردند می بایست نیم نگاهی هم به سوابق ایشان در سعد آباد می کردند و سپس به برجام رأی می دادند، که حال مجبور نباشند کمپین های پشیمانی به راه اندازند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشکده ی فنی و حرفه ای کازرون گفت: سرنگونی استبداد۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی درایران، مشارکت سیاسی مردم در امور، بلوغ سیاسی مردم از دستاوردهای 4 دهه انقلاب اسلامی است.
عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین (ع) تصریح کرد: در موضوع عدالت اجتماعی مشکل ما در سیستم اجرایی کشور است و مسئولان باید در این حوزه شرمنده باشند.
مسئول خواهران دفتر بسیج دانشجویی شهرستان کازرون گفت: از جمله مهم ترین دستاوردهای انقلاب خودکفایی است و ایران به برکت این انقلاب توانسته است از نظر تولیدات داخلی به پیشرفت قابل توجهی دست یابد.
مسئول فرهنگی خواهران دانشگاه سلمان فارسی کازرون گفت: از آنجایی که بسیج همیار مدیریت دانشگاه است، لازم است تا مدیران دانشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف با دانشجویان انقلابی و جهادگر همکاری کنند و با حمایت خود از دانشجویان در رفع محرومیت‌ها سهیم باشند.
مسئول امور شهرستان‌های ناحیه بسیج دانشجویی فارس با تاکید بر تبیین دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان گفت: دشمنان به دنبال این موضوع هستند تا نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند.
معاونت فرهنگی و بسیج دانشجویی پیام نور کوار، همزمان با ایام الله دهه فجر مسابقه خاطره نویسی و دل نوشته با موضوع دوران انقلاب برگزار کرد.
این مجمع، خطاب به آملی لاریجانی، طی نامه ای، تقاضای رسیدگی به پرونده مرتبط با دستگیری یکی از معاونین سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور کشور، علی الرغم مشکلات مختلف موجود در دانشگاه های پیام نور استان فارس را دارند.
این فعال سیاسی گفت:خدمت رسانی به مردم با الگوی اقتصاد مقاومتی و رویکرد مبارزه با مفاسد اقتصادی از راهکارهای مقابله با توطئه های دشمنان است.
در راستای درگذشت مرحومه مینا کمالی خبرنگار سایت خبری شیرازه بسیج دانشجویی دانشکده خبر شیراز پیام تسلیتی صادر کرد.
نشست "از انقلاب محمد(ص)تا انقلاب خمینی (ره)" با سخنرانی دکتر محمد حسین رجبی دوانی، مورخ کازرونی وعضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) در کازرون برگزار می شود
معاونت تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی فارس در راستای برنامه ریزی دوره خط امام استانی سال ۹۷،دوره توانمند سازی ویژه خادمین دوره خط امام استانی فارس را برگزار کرد.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی لامرد با بیان اینکه مشکلات کشور با توجه به اقتصاد مقاومتی قابل حل است، گفت: با گذشت 2 سال از برجام جسم و روح برجام توسط آمریکا لگدمال و با تحریم‌های جدید در حال افزایش است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری(ره) شیراز گفت: نیتی شوم در پشت همه سیاست آمریکا در برابر ملت شریف ایران است و تعامل با چنین کشوری تکیه به هیچ و پوچ است.
در بخشی از این بیانیه آمده است: سرچشمه انقلاب اسلامی برگرفته از قیام عاشوراست و ریشه در همان عقاید عاشورایی دارد، لازم به ذکر است، این پیروزی تنها یک رخداد تاریخی نیست بلکه ریشه ی فرهنگی وعقیدتی دارد که باگذر زمان مقاوم تر و پایدارتراز قبل به سوی هدف وادی پیش می رود؛ همانگونه که قیام عاشورا منزوی نشدنی است این قیام انقلابی و تاریخ سازملت ایران هم منزوی نشدنی است.
گعده دانشجویی، باموضوع مجمع تشخیص مصلحت نظام در انقلاب با حضور مهندس میرسلیم دردفتر بسیج دانشجویی کازرون برگزار شد
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی فارس خطاب به حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبری در نامه‌ای نوشت: یکی از آسیب‌هایی که باعث تضعیف جایگاه نماز جمعه نسبت به‌روزهای اوایل انقلاب شده، عدم نظارت صحیح بر بیوت ائمه جماعات در سطوح مختلف است.
مسئول بسیج دانشکده پرستاری لامرد با بیان اینکه مقاومت شیوه دیپلماسی برای پاسخگویی به آمریکا است، گفت: برجام آزمون خود را پس داده و نمی‌توان انتظار داشت با نگاه به بیرون مشکلات داخلی حل شود.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مرودشت گفت: دشمنان انقلاب نگران تفکرات انقلابی در بین ملت ایران هستند، چون ایمان دارند، جوانان انقلابی دهه ۷۰ با روحیه انقلابی از ملت و خاکشان دفاع می‌کنند.
هدایتی در خصوص نقش زنان در دوران قبل از انقلاب و کنونی در حوزه های اجتماعی و سیاسی، گفت: پررنگ شدن نقش و حضور زنان در جنبش‌هاي انقلاب اسلامي شهرتي جهاني دارد.
فعال دانشجویی لارستان گفت: باید اصلاحاتی صورت پذیرد تا نگاه مسئولان نسبت به تقسیم بودجه کشوری تغییر کند و در سازندگی مناطق محروم حمایت های کافی را داشته باشند.
مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: متاسفانه مسئولان به مطالبات مقام معظم رهبری توجه نمی کنند؛ اما مشکلات کشور با مدیریت جهادی حل خواهد شد نه با مدیریت و نگاه لیبرالی و سرمایه داری...
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد لارستان گفت: بناکردن نهاد مردم سالاری از دستاورد‌های مهم طی ۴ دهه گذشته از انقلاب اسلامی است.
همزمان با ایام الله دهه فجر اردوی جهادی ۴ روزه بهداشتی،درمانی در روستای رونیزسلفی واقع در استهبان به اتمام رسید.
در بخشی از این یادداشت آمده است:اسلامیت وجمهوریت نظام یک واژه است یعنی ما نمی توانیم اسلامیت و جمهوریت نظام راتفکیک کنیم چرا که جمهوریت خود جزئی از اسلامیت نظام است یعنی در اسلام دیکتاتوری خوب معنا ندارد، اقای رضازاده در جلسه شورای اداری استان مصداق اسلامیت نظام را رهبری و جمهوریت را مجلس، دولت و شوراها معرفی می کند، که این نشان ازعدم شناخت نسبت به این مسئله است.
وِیژه برنامه «از لاک جیغ تا خدا» برای دختران، دانشجویان و عموم مردم در آستانه دهه فجر در لارستان برگزار می شود
در بخشی از این بیانیه آمده است:امام راحل (ره) این روزهای پر از مخاطره را می دید که این سخنان نشان از آینده نگری امام راحل بود.
اردوی زیارتی، سیاحتی مشهد مقدس ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کازرون با بیان اینکه بعد از دو سال از توافق برجام عملکرد مثبتی از دو طرف مشاهده نکردیم، گفت: برخلاف برخی مسئولین که بین اروپا و آمریکا تمایز قائل می‌شوند، بین این دو تفاوتی وجود ندارد.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی استهبان با بیان اینکه در دوران پیروزی انقلاب و بعد از آن زنان وارد دوران جدیدی در کشور شدند، گفت: زنان در پیروزی انقلاب با شرکت در راهپیمایی‌ها و تظاهرات نیز نقش مهمی داشتند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز با بیان اینکه تعامل با آمریکا به یقین اشتباهی بزرگ است، گفت: توافق برجام با توجه سیاست‌های آمریکا، نشان از کاستی‌ها و کم‌کاری‌ها و وجود زوایای پنهان دارد.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گفت: باید دانشجوها به ویژه دختران را به انقلاب علاقه مند و امیدوار کرد و این فقط زمانی رخ می دهد که انقلاب واقعی به آنها معرفی شود. برخی ها متاسفانه در قالب اسلام و انقلاب مقاصد و منافع شخصی خود را دنبال می کنند و این موجب زدگی نسل جوان از انقلاب شده است.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی بهداشت اوز گفت: نقش زنان نسبت به قبل از انقلاب پررنگ‌تر شده و در سطوح بالا به دلیل اعتماد به توانایی‌هایشان در تمامی عرصه‌ها سیاسی و اجتماعی حضوری فعال و همه جانبه دارند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: مهم ترین انگیزه به رخ کشیدن علم، قدرت و فرهنگ کشورهای قدرتمند و پیشرفته نسبت به کشورهای اسلامی آن است که مسلمانان و كشورهاي اسلامي توانايي ذاتي خود را ناديده بگيرند و ازاين طريق قدرت ابتكار عمل در آنان کاهش و توانايي و امكان توليد كالاهاي اساسي و حساس در آنها از بين برود و هميشه به فرآورده‌هاي بيگانگان چشم داشته باشن که اين همان نكته‌اي است كه از آن به خودباختگي تعبير مي‌شود.
آیین تکریم و معارفه جانشین خواهر پیشین و فعلی بسیج دانشجویی آموزشکده سما کازرون با حضور مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان، مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد، رئیس و مسئول فرهنگی آموزشکده و جمعی از اعضای شورای بسیج این آموزشکده برگزار شد
برخی محافظه کار که یک عصمت خود ساخته ای را برای برخی نهادها واشخاص قائل شده اند و معتقدند هر نقدی به عملکرد آنها باعث تخریب جایگاه وشخصیت آن افراد میشوندو هر گونه نقد را بازی در زمین دشمن می دانند،که معمولا این عده اکثریت را تشکیل می دهند.
در بخشی از این یادداشت آمده است:اما مسئله ای که برایم جای سوال دارد این است که بسیج دانشجویی نماینده جناح سیاسی است یا عدالتخواهی که امروز صدای جریان بهار شده و بعضا همصدا با دشمنان این مرز و بوم فریاد بر می آورد؟
بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز پیرامون توافقات هسته ای از سید یاسر جبرئيلی و نماینده وزارت امور خارجه جهت گفتگو دعوت کرد.
جانشین خواهر دانشگاه علمی کاربری لارستان افزود: رشد و ارتقاء توانمندی‌های زنان ایرانی در ابعاد مختلف علمی، تکنولوژی، اختراعات، ابتکارات و نوآوری‌هایی در عرصه‌های نانو، انرژی هسته‌ای، هوا و فضا، علوم پایه و غیره، بخشی از پیشرفت‌های زنان پس از انقلاب اسلامی است
مسئول پایگاه شهید علم الهدی دانشگاه آزاد لارستان گفت: با این که دولت اقدامات مهمی در این عرصه داشته امّا امکانات دولت همیشه محدود است و تعریف و سطح محرومیت با آن مفهوم پیش از انقلاب تغییر کرده است و باید آن را در سطوح بالاتر جست چرا که مسکن و آب و برق امکاناتی اولیه است.
پس از گذشت مراحل دادرسی، حکم بدوی دادگاه در جریان رسیدگی به پرونده 4 جوان مطالبه گر شیرازی صادر شد،اما در این باره شبهاتی هست که باید توسط مسئولین دادگستری و در پاسخ به مطالبه گری بسیج دانشجویی پاسخ داده شود.
موسسه آموزش عال پاسارگاد برای سومین سال پیاپی با پرداخت وام هزینه سفر به دانشجویان پسر، کارکنان و اساتید این موسسه و مجوز خروج از کشور دانشجویی آنها را به کربلای معلی اعزام می کند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: اقدامی که اخیرا هیئت محترم دولت درقبال دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور انجام داد،‌( حذف سنوات دوران تربیت معلمی و دبیری از سنوات بازنشستگی )در صورتی که به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، جز تشویش ذهن دانشجو معلمان و همچنین ضربه زدن به آینده روشن این دانشگاهِ موثر در آینده کشور؛ پیامد دیگری ندارد.
در بخشی از این نامه آمده است: پیرو مصوبات جلسه مجمع عالی بسیج دانشگاه¬های کازرون، با موضوع «امر به معروف و نهی از منکر»23 آبان ماه در کازرون برگزار شد، نتایج جلسه بر این شد که، ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر به تفکیک دانشگاه¬های شهرستان به ریاست رئیس هر دانشگاه با اعضای مشخص، شکل گیرد و برنامه ریزی مقتضی در این خصوص صورت گیرد اما متاسفانه شاهد هستیم که ستاد مذکور در دانشگاه¬ها شکل گرفته نشده و اقدامات احتمالی صورت گرفته به علت فاقد بستر لازم، اثربخشی کمی داشته است.
حرکت از 30 بهمن ماه، و هزینه ثبت نام 150 هزار تومان می باشد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: بعد از فروکش کردن ناآرامی ها و جداشدن صف دریای مردم از غرض ورزانی که دغدغه به حق مردم نسبت به اوضاع بد اقتصادی را محل سوءاستفاده قرار داند، به نظر باید با عینکی تمیز و به مراتب مجهزتر به نظاره وقایع اقتصادی پرداخت که برای نمونه ندیدن تجمع ۲۵ نفر از کارگران اخراجی گروه تولیدی «a.s» که ۷ دی ماه در مقابل استانداری تجمع کرده بودند، بی‌مناسبت نباشد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: قیمت‌گذاری بنزین در کشور از آن گره‌ها است که اگر یک روزی با دست باز می‌شده الان با دندان هم باز نمی‌شود. در اکثر کشورهای دنیا بنزین یکی از اولین نامزدها برای اخذ «مالیات» بالا است (در کنار کالاهایی مثل سیگار و امثال آن)، در حالی که در کشور ما چند دهه‌ است که یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های دریافت کننده «یارانه» است!
به همت بسیج دانشجویی، طرح بینش مطهر در دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری(ره) برگزار می شود.
ثبت نام اردوی زیارتی راهیان نور جنوب کشور ویژه دانشجویان و مدرسین دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا آغاز شد.
ثبت نام اردوی زیارتی معرفتی راهیان نور جنوب کشور ویژه دانشجویان و مدرسین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس آغاز شد.
نشریه شماره نهم فرهنگی، صنفی، سیاسی تلنگر دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتشر شد
نشست شبکه مهر دانشجویی (پویش همه مسئولیم) با حضور اعضای قرارگاه ‌امر‌به‌معروف ‌شهرستان‌ آباده ‌و ‌رؤسای‌ دانشگاهها‌ و ‌مراکز‌آموزش‌عالی در شهرستان آباده برگزار گردید.
بسیج دانشجویی شهرستان نی ریز، جان باختن ۳۲ نفر از هموطنان، از جمله ۳ دانشجوی بسیجی استان فارس در حادثه نفت کش سانچی را تسلیت گفت.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان رستم طی پیامی، خاموش شدن شمع های نورانی عرصه ی کار واقتصاد مقاومتی کشتی ایرانی ، بالاخص سه جوان دانشجوی بسیجی استان فارس را خدمت ملت بزرگ ایران و خانواده ی عیدی پور، عبدالهی ودهقانی که دراثر سانحه ی دلخراش تصادف واتش سوزی کشتی ایرانی وچینی صورت گرفت را تسلیت عرض نموده است.
ضایعه دردناک جان‌باختن شهادت‌گونه 32 نفر از کارکنان خدوم و ملوانان شجاع نفتکش ایرانی سانچی که در میان آن ها نام سه تن از دانشجویان فعّال بسیجی نیز دیده می شود، ملت شهیدپرور ایران اسلامی و به ویژه دانشجویان این مرز و بوم را داغدار کرد.
اسماعیل قزل سفلی، مسئول بسیج دانشجویی استان فارس در پیامی جان باختن 3 دانشجوی بسیجی استان فارس در حادثه نفت کش سانچی را تسلیت گفت.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان ممسنی و رستم با انتشار بیانیه ای در واکنش به عروج جوانان بسیجی شهرستان ممسنی در سانحه آتش سوزی و غرق شدن کشتی سانچی با خانواده این عزیزان ابراز همدردی کرد و با اشاره به حماسه سازی غرب و سینمای هالیود از یک اتفاق ساده (داستان غرق شدن کشتی تایتانیک) از تمام‌ فیلمسازان، هنرمندان، شاعران و غزل سرایان کشورمان خواست به افتخار این عزیزان سفر کرده قیام کنند و حماسه آنان را با بهترین شیوه های هنری به صحنه نمایش درآورند.
در بخشی از این پیام آمده است: از مسولین می خواهیم که برای علت یابی دقیق این حادثه واحقاق حقوق ملت ایران وخانواده داغدار این عزیزان تمام تلاش خود را به کار ببندند.
در بخشی از این نامه آمده است:امروز قلب ملت ایران سخت آکنده از غم و اندوه از دست دادن فرزندانیست که فرسنگ ها به دور از خانواده سکانداری در عرشه اقتصاد کشور را پیشه کرده بودند.
معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در خصوص سخن برخی از دانشجویان مبنی بر اینکه بعد از چاپ هم نظارتی بر نشریات صورت نمی گیرد گفت: این حرف هم درست است هم غلط وقتی بعد از چاپ نظارت صورت نمی گیرد معنایش این است که اگر کسی با نشریه ای مشکلی نداشته باشد ما این را در کمیته ناظر بر نشریات نمی بریم...
در بخشی از این پیام آمده است: دیپلماسی ضعیف بین المللی اینبار با تعلل در کمک رسانی و عدم همکاری مناسب از جانب دولت های مسئول به خوبی خود را نشان داد که نتیجه آن جانباختن تعدادی از هم وطنان عزیز شد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آپادانا شیراز با انتقاد از امکانات و خدماتی رفاهی خیلی کم در این موسسه گفت: در دانشگاه ما هیچ گونه خدمات رفاهی وجود ندارد فقط یک بوفه و انتشارات در این دانشگاه وجود دارد.
ریشه کن شدن فساد از اقتصاد تنها با قوه ی مجریه در ارتباط نیست بلکه تلاش جمعی قوای سه گانه را می طلبد که ما از قوه ی قضاییه می خواهیم که با مفسدان اقتصادی و پرونده های سنگین اختلاس با سرعت و قاطعیت بیشتری برخورد کند.
یکی از تریبون ها و سنگر های کلیدی نظام که حقیقتا دارای اثرگذاری و نفوذ بالایی در صحنه های مختلف کشور و میان توده های مختلف مردمی بوده ، میعاد گاه های نماز جمعه است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در خصوص نظارت بر نشریات دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: متأسفانه نظارت بعد از چاپ طبق قانون نشریات دانشگاه علوم پزشکی جهرم وجود ندارد.
جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ممسنی گفت:برای جلوگیری از فساد و جرایم در فضای مجازی، باید دولت، دستگاهای اجرایی و قانونی، وزرات علوم و ارتباطات درصدد این باشند که ملی گرایی کنند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: نه، انگار عشق و عاشقی در این خطّه حدیث دیگری دارد! انگار ایران رضا با عدد هشت گرهی تاریخی خورده است و اینبار نیز رضا ضامن آهو هشت روزه طومار فتنه گرانِ از خدا بی خبر را در هم پیچید!!!
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی فارس خطاب به احمدگودرزی، رئیس پلیس استان فارس نامه ای نوشت.
مسئول بسیج دانشجویی فارس از تمدید جشنواره بزرگ فعالیت های برتر دانشجویان این استان تا 15 بهمن ماه سال جاری خبر داد.
دانشجویان انقلابی کازرون امروز پس از نمازجمعه این شهر، از فتنه گران و اغتشاش طلبانی که در چند روز اخیر فضای کشور را نا آرام کرده بودند اعلام انزجار کردند.
دانشجویان انقلابی اقلید علیه اغتشاش گران و فتنه گران را هپیمای کردند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: این ملت بینا و هوشیار طی یک هفته با 2 تجمع بزرگ ثابت کرد که هیچ قدرتی چه از درون و چه از بیرون توانایی آن را ندارد که بتواند رابطه قوی و ناگسستنی آن هارا با این انقلاب از بین ببرد.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون گفت: برنامه ریزی برای بر هم زدن امنیت ملی کشور از چند ماه گذشته در دستور کار اتاق فکر سرویس های جاسوسی مشترک امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی قرار گرفته بود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: بسیج دانشجویی شهرستان کازرون از مردم بصیر و فهیم کازرون که از سابقون انقلاب هستند دعوت می‌کند، هم صدا با دیگر شهر های ایران اسلامی فرداپس از نماز دشمن شکن جمعه حمایت خود ضمن ادامه مطالبات به حقّ مردم، اقدام اغتشاش‌گران و فتنه‌گران را محکوم نماید.
دانشجویان شیراز علیه آشب فتنه گران اعلام انزجار کردند.
9 مسئول بسيج دانشجويی استان فارس در نامه ای خطاب به مسئولین استان خواستار حضور قاطعانه برای حضور در مراسم امروز شدند.
در بخشی از این نامه آمده است: با توجه به گله مندی مردم و مطالبات به حق آنان از مسئولین جهت پاسخگویی به مشکلاتشان، از شما نمایندگان محترم استان فارس جهت حضور در دانشگاه و برگزاری جلسه پرسش و پاسخ دعوت به عمل می آید و امید آنست که با حضور خود پاسخگوی وعده های گذشته باشید.
در این نامه آمده است: جریان دانشجویی از علمای بزرگوار انتظار دارد که با اتخاذ مواضع شفاف و صریح و به موقع نقش و تکلیف خود را در حمایت از انقلاب اسلامی به نحو احسن انجام بدهند تا فردا روزی شرمنده امام(ره) و خون هزاران شهید گلگون کفن انقلاب اسلامی نشوند.
245 مسئول بسیج دانشجویی مراکز آموزش عالی فارس در نامه ای خطاب به رئیس جمهور نوشت: چرا هم اکنون در دولت جمهوری اسلامی که با رای همین ملت به مسند اجرایی کشور منصوب شده، باید دولتمردانی وجود داشته باشند که با سخن نابجای خود، درباره قیمت و وضع معیشتی مردم و ایجاد فضای ناامیدی، همچون هیزمی بر آتش نارضایتی باشند و دل دردمند از سختی معیشت را علی الخصوص برای قشر مستضعف جامعه پر درد تر کنند؟
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس در نامه ای خطاب به استاندار فارس نوشت: بی شک در پی سیاست های اجرایی دولت یازدهم و دوازدهم سفره ی مردم کوچک شده است و شما به عنوان استاندار فارس صریحا اعلام نمایید که چه اقداماتی در راستای زمینه سازی عدالت اجتماعی و فقر زدایی در استان فارس صورت دادید که نتیجه اش شده است افزایش نرخ بیکاری استان فارس نسبت به چندین سال گذشته؟
فرمانده پایگاه شهید عسکری زاده گفت:قطعاً برنامه‌ریز این ماجرا استکبار جهانی بوده است.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز گفت: دانشجویان در خنثی‌سازی فتنه نقش والایی داشتند که با بصیرت و گوش دادن به فرمایشات رهبر انقلاب توانستند صحنه فتنه را تحلیل کنند و همراه وهم گام مردم فتنه را خنثی کنند.
جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی لار گفت: درسی که می‌توان از این کودتا گرفت این است که مرد از نامرد شناخته شد.
مسئول شورای فضای مجازی بسیج دانشجویی لار گفت: مردم اتحاد و یکپارچگی را در فتنه 88 تجربه کردند و با کمک یکدیگر غول سیاست آمریکا را شکست دادند.
مسئول پایگاه بسیج دانشجویی شهید علم الهدی دانشگاه آزاد لار گفت: وقایع فتنه 88 برای ملت ایران تازگی نداشت، قبلاً هم با آن (از نوع منافقین) برخورد داشتند امّا به تصور من مسکوت گذاشتن و کمتر پرداختن به آن موجب شده بود نسل جدید انقلاب از آن ذهنیتی شفاف نداشته باشد...
جانشین خواهر بسیج دانشجویی شهید آوینی علمی کاربردی لار گفت: نقش خودجوش مردم و اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری را از شاخص‌های خلق حماسه نهم دی‌ماه بود. این حماسه یک اقدام آتش به اختیار بود...
مسئول پایگاه شهید همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز گفت:آتش فتنه هنوز بطور کامل خاموش نشده است و عده ای از مسئولین کنونی نیز هنوز از گوشه و کنار به دنبال بازگشت به همان بحران برای نظام هستند...
در بخشی از این یادداشت آمده است: جلوه تاسف بار ديگر در فتنه 88 ضعف بصيرت برخي خواص انقلاب و لغزش و ريزش آنان بود كه در آزمون مواجهه با اين فتنه مردود شدند.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز گفت: امروزه دانشجویان با از یاد نبردن این فتنه از ذهن مردم و روشنگری کردن این موضوع از فتنه ای که توسط دشمنان این سرزمین و انقلاب درحال برنامه ریزی می باشد جلوگیری کنند...
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز گفت: سران فتنه مصداق بارز مفسد فی الارض هستند که متناسب ترین مجازات آن ها در این دنیا اعدام در ملاعام است اما بنا به نظر شورای عالی امنیت ملی براساس مصالح نظام، این افراد از سال 1389 در حصر خانگی به سرمی برند تا اینکه زمان محاکمه ی آن ها فرارسد.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی شهید صیاد شیرازی دانشکده امام علی(ع)مرودشت گفت: سران داخلی فتنه 88 با علم به اینکه دمیدن در آتش فتنه اقتصاد کشور را فلج خواهد کرد و مردم دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند در میدان فتنه 88 ماندند و صحنه‌گردان اصلی وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم بودند
مسئول تعلیم و تربیت خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لارستان گفت: اگر دانشجویان با دریافت اطلاعات درست و کامل و جامع قدم در راه تصحیح اشتباهات جامعه بگذارند، مطمئناً فتنه‌هایی همانند فتنه ۸۸ نه‌تنها پیش نخواهد آمد بلکه رو به کنترل شدن خواهد رفت.
گروه جهادی پیامبر اعظم (ص) همایش رویکردهای جهادی در نظام خانواده را در شیراز برگزار می کند.
مسئول بسیج دانشجویی شهید صیاد شیرازی دانشکده امام علی(ع) مرودشت گفت: مردم و تمام رسانه‌های دنیا وقتی شاهد این بودند که عده‌ای از دانشجویان علیه نظام دست به فتنه زدند علیه نظام بلند شدند و آنان را حمایت کردند اما در طرف دیگر دانشجویان و طلبه‌های با بصیرت و انقلابی با رشادت و خون خود سیلی عظیمی به دشمنان و نجسان سیاسی زدند.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اقلید گفت: دانشجو به‌عنوان قشر بیدار این جامعه باعث روشنگری شد و مردم با بصیرت و درک ضرورت و پیروی از رهبری این فتنه را خاموش کردند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی اقلید گفت: اگر بصیرت دانشجویی نبود فتنه جمع نمی‌شد. اگر افکار عمومی و دانشجو به میدان نمی‌آمدند، فتنه جمع نمی‌شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: مردم مطالباتشان تورم، گرانی، بیکاری و... که همه مطالبات اقتصادی است اما برخی در این میان دغدغه این مسائل را ندارند و هدفشان از حضور صرفا سو استفاده ومدیریت این فضا برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود است...
در بخشی از این یادداشت آمده است: دولت آنچنان که باید اراده بر حل مشکلات مردم که تنها راهش، توجه به توان داخلی بود، نداشت و همچنان چشم به برجام بر باد رفته و انتخابات پیش رو دوخته بود. اما در سمت دیگر مردم و به خصوص منتقدین دولت هم، چون گوش شنوایی برای انتقادات خود نمی‌یافتند، بیش از حد مقبول از دولت فاصله گرفتند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: اکنون که فشار های اقتصادی راهی جز اعتراض برایتان باقی نگذاشته است، و این نیز حق مسلم شماست، خواهشمندیم که مثل همیشه دوست را از دشمن تشخیص دهید و مراقب این نهال نوپایی که با هم کاشتیم و پرورش دادیم باشید ...
در بخشی از این بیانیه آمده است: در این هنگام وظیفه اصلی سازمان متبوعتان جلوگیری از خلط آشوبگران با معترضین حقیقی است. جامعه باید بداند که مسبب و مسئول حقیقی وضعیت اقتصادی کشور چه کسانی هستند. باید روشن شود که سال‌های سال مصلحت اندیشی های ناشی از کج فهمی، باعث پروار شدن کدام دسته از مسئولین در این کشور شده است.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لارستان گفت: استکبار جهانی که در رأس آن‌ها امریکا است و تعدادی از افراد در داخل کشور هم به آن‌ها کمک کردند در فتنه نقش داشتند. فتنه گران در سال ۸۸ بازیچه دست استکبار جهانی شدند...
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جهرم گفت: تأمل در کلیدواژه های ذکر شده نشان از عظمت حماسه9 دی سال 1388 دارد مقام معظم رهبری از فتنه88 به عنوان یک بیماری یاد می کنند که با حماسه 9 دی این بیماری از انقلاب و جامعه اسلامی دفع شد شناخت این بیماری ترکیب گونه از چندین بیماری مزمن، در واقع شناخت زمینه ها و علل شکل گیری این حماسه بزرگ است.
در بخشی از این بیانیه آمده است: دشمنان بدانند که اگر از سرهایمان کوه بسازند، فرزاندانمان هرگز در کتاب تاریخ خود نخواهند خواند که خامنه ای تنها ماند.. و تا تحقق کامل اسلام حقیقی و تسلط تمدن نوین اسلامی بر سراسر جهان دست از مبارزه نخواهیم کشید.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ما سربازان این جبهه با استعانت از باری تعالی تا آخرین قطرات خونمان همچون حماسه ۹دی که تجدید عهد با حق و ولایت و سیلی محکمی بر استکبار و خوارج زمان بود در میدان حضور خواهیم داشت...
در بخشی از این بیانیه آمده است:امروز همگان نیک می دانند که مشکلات و دغدغه های معیشتی مردم با روند رو به رشدی در حال بسط و گسترش می باشد و این مجلس است که باید داعیه دار مطالبات مردم باشد.
مراسم بزرگداشت 9 دی در شهرستان رستم با حضور پرشور مردم و دانشجویان دانشگاه پیام نور رستم برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی زرین دشت مراسم محوری بزرگداشت حماسه 9 دی امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد امام کاظم (ع) این شهر برگزار می شود.
به همت بسیج دانشجویی لارستان ویژه برنامه 9 دی در لارستان با حضور پرشور دانشجویان برگزار شد
در بخشی از این بیانیه آمده است: اگر بخواهند با فتنه گران مسامحه کنند، مطرود ملت و نظام خواهند بود. امت حزب الله از دستگاه قضایی کشور انتظار دارد سران فتنه را هر چه زودتر محاکمه نماید تا مایه عبرتی برای معاندین نظام باشد...
تجمع مردمی حماسه بزرگ ٩ دی در شیراز برگزار می شود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: نهم دي ماه روز تجديد بيعت تاريخي مردم متدين و بصير ايران با ولايت، امام و ارزش هاي اصيل انقلاب اسلامي بود كه به همه فتنه گران و دشمنان نشان داد كه پيوند ملت با آرمان هاي امام، شهدا، انقلاب و ولايت، پيوندي عميق و ناگسستني است...
در بخشی از این بیانیه آمده است: اکنون با گذشت ۸ سال از حماسه تاریخی ۹دی سال ۸۸ و فرو نشستن غبارهای فتنه، همچنان بایستی این اتفاق تلخ ودر عین حال عبرت آموز را مرور کرد و با تبیین و تشریح آن برای نسل جوان، از تحریف و وارانه شدن فتنه سال ۸۸ جلوگیری کرد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: نهم دی ماه عرصه ی نمایش اقتدار و بصیرت و ولایتمداری ملتی بود که انقلاب و نظام را حاصل خون صدها هزار تن از فرزندان برومند خویش می داند و به هیچ قیمتی حاضر به تقدیم آن به دستان برآمده از آستین استعمار نخواهد بود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: بر امت بصیر اسلامی و به ویژه خواص ضروری است که بدانند فتنه های آینده پیچیده تر و گسترده تر خواهد بود. ضد انقلاب تمام تلاش خود را برای تضعیف و نابودی نقاط قوت انقلاب به کار خواهد گرفت و همیشه در کمین خواهند بود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ما بسیجیان انقلابی پیرو خط امام و رهبری با سرلوحه قرار دادن بیانات و مواضع روشن و صریح ایشان در قضیه ی فتنه ۸۸ از مسئولین کشور می خواهیم که خطوط خود را با فتنه گران جدا کنند و از صف ملت جدا نشوند که در اینصورت سرانجام آنان چیزی جز سرانجام کور و ذلیلانه فتنه گران نخواهد بود.
به مناسبت هفته پژوهش کارگاه ترویجی نانو در دانشگاه آزاد آباده برگزار شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ی شک حماسـه حضـور مردم شریف ایران اسلامـی در این روز تاریخی سبب شد، خواب آشفته دشمنان این مرز و بوم هرگز تعبیر نشـود و به جهانیان و استکبارگران نشـان دادند که ایرانیان فارغ از هر سلیقه سیاسی و جناحـی پای ایرانیت و اسلامیت این نظام مقدس ایستادگـی خواهند کرد.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس در بیانیه ای نوشت: امروز این ملت مومن و مجاهد نیک می دانند که ضد انقلاب با طرح ریزی نقشه های پیچیده تر از گذشته همانند ناکارامد جلوه دادن نظام و اتهام پراکنی علیه افراد و پاشیدن بذر نا امیدی در دل ملت در کمین نشسته اند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: در طول انقلاب، همواره فتنه گران و دست آویزان به انقلاب اسلامی به پر و پای مردم پیچیده اند. از فتنه ی منافقین و بنی صدر خائن گرفته تا در نهایت فتنه 88 که از یک توهم محض انتخاباتی شروع شد و با زیر سوال بردن ارکان نظام و رهبری ادامه پیدا کرد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: وقایع پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری جنگ احزابی بود که کلیت نظام دینی و خاصه اصل مترقی‌ ولایت فقیه که شاکله جمهوری اسلامی را تشکیل می‌دهد را هدف گرفته بود...
دانشجویان بسیجی دانشگاه علمی‌کاربردی کازرون در همایش درختکاری شرکت کردند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ضمن تأکید مجدد بر این اصل که فتنه خط قرمز ماست، با چشمانی باز، نفوذ و حرکات عوامل فتنه را در کشور رصد نموده و با صدایی رسا اعلام می نماییم که همواره پشتیبان ولی امر مسلمین جهان بوده ...
در بخشی از این بیانیه آمده است: یوم الله نهم دی ماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و روز تجدید بیعت با ولی زمان، یک زلزله سیاسی برای مستکبرین عالم و در راس آنها آمریکای جنایتکار بود.
جانشین دفتر بسیج دانشجویی کازرون گفت: سران فتنه کسانی هستند که روزی که بر سر کار آمدند با این شرط به مقام و شهرت و ثروت رسیدند که التزام علمی و عملی به ولایت مطلقه فقیه داشته باشند و قانون اساسی و شرع مقدس را در هر مرحله از کار خود نصب‌العین قرار دهند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: خود را مطیع امر ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(حفظهم الله) مي داند و به منظور حفظ استقلال و هویت آزاد دانشجویی، زیر بیرق هیچ یک از گروه ها و جریانات سیاسی سینه نخواهیم زد و تنها و تنها از فرامین مقام عظمای ولایت پیروی می نماییم.
دو مستند "من مدیر جلسه هستم" و "پسافتنه" در نمازجمعه شهر مصیری اکران شد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون گفت: حصر سران فتنه نه تنها برای آنها محاکمه به حساب نمی آید بلکه یک لطف از طرف نظام به آنهاست...
جانشين كانون نشريه بسیج دانشجویی دانشگاه های غیرانتفاعی شیراز گفت: حصر، دلایل امنیتی دارد و ادعای تقلب و رفتار‌های ساختارشکنانه در سال ۸۸، دلیل آن نیست.
نشست بصیرتی در راستای اعتلای بسیج باحضور سرهنگ کوشکی در فیروزآباد برگزار می شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه پزشکی جهرم پانزدهمین شماره از نشریه سیاسی، فرهنگی، صنفی بیدارباش را منتشر کرد.
دومین مرحله از اجرای طرح «زکات دانایی» در محله سعدی شیراز اجرا شد.
ثبت نام متقاضیان حضور در اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه های لارستان آغاز شد.
ومین شماره نشریه افق ویژه ۹ دی و بازخوانی فتنه۸۸ منتشر شد.
همايش بزرگداشت پيروزي جبهه مقاومت و يادواره شهداي شهرستان فیروزآباد برگزار شد.
در این یادداشت آمده است: مسئله ای که نیاز است به آن پرداخته و تببین شود فتنه بعنوان یک جریان است و نه صرفا یک اتفاق که در برهه ای اتفاق افتاد و تمام شد.
مستند "لبه پرتگاه" در دانشکده پیراپزشکی ممسنی اکران شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: تنها راه پیشرفت و سعادت ملت و دولت برخورداری از تفکر و روحیه ی انقلابی و بسیجی، با تکیه بر ظرفیت های داخلی و ایستادگی و مقاومت و بی اعتمادی دربرابر دشمن به ویژه استکبار جهانی‌می باشد...
مستند جنجالی "قائم مقام" در دانشگاه فسا اکران می شود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: هشت ماه فتنه و هشت ماه هجمه بی وقفه علیه نظام و انقلاب که خیر، بلکه علیه اساس و موجودیت اسلام ناب، تحفه‌ای بود که سران فتنه برای این ملت به ارمغان آوردند...
در بخشی از این بیانیه آمده است: ۹ دی یک مناسبت حزبی نیست بلکه حقیقتا یک یوم الله ملی است. در روز ۹ دی، حامیان یک نامزد به خیابان نیامدند بلکه مردم با ذائقه‌های متفاوت فکری و سیاسی به خیابان آمدند و پاییندی همگان به قانون را مطالبه کردند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: 9 دی روز درخشش نسل های سوم و چهارم انقلاب و آینده سازان کشور در میدان دفاع از نظام و آرمان های بلند آن بود که با کور کردن چشم فتنه، بیگانگان طمعکار و کینه توزان را رسوا و به خاک مذلت نشاند.
به همت بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز مستند "سه روز اول"در خوابگاه شهيد چمران در این دانشگاه اکران می شود.
مستند "روزهای خرداد" در دانشکده علوم انسانی و حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شیراز اکران می شود.
مراسم بزرگداشت 9 دی روز بصیرت در دانشگاه آزاد صفاشهر برگزار می شود.
تریبون آزاد با موضوع حماسه 9 دی در دانشکده فنی شهید رجایی برگزار می شود.
مستند «میراث آلبرتا 3» به همراه نقد و بررسی در دانشگاه شیراز اکران شد.
مستند جنجالی "قائم مقام" در دانشگاه شیراز اکران شد.
جلسه میثاق امت با ولایت در دفتر بسیج دانشجویی فیروزآباد برگزار شد.
به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی ماه نهضت روشنگری بصیرتی در فراشبند برگزار می شود,
جلسه هفتگی هیئت امام حسن(ع) در دانشگاه شیراز برگزار شد.
مستندی از رخدادهای سال ۸۸ در علوم پزشکی شیراز اکران شد.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون گفت: فتنه سال 88 ابزار و بهانه ای برای بیشتر شدن فشار تحریم ها و سختتر شدن صادرات و فروش نفت شد و در نتیجه ی اقتصاد نفت محور، معیشت مردم دچار مشکلات بیشتر شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: پس از امضای پیمان رضاشاه در نطقی ضمن بی‌سابقه خواندن این پیمان در مشرق زمین، آن را کمک بزرگی به بقای صلح در جهان دانست. با این حال کشوری که بیشترین سود را از این معاهده برد، در بین چهار کشور امضا کننده آن نیست!
در بخشی از این بیانیه آمده است: در طول انقلاب، همواره فتنه گران و دست آویزان به انقلاب اسلامی به پر و پای مردم پیچیده اند از فتنه ی منافقین و بنی صدر خائن گرفته تا در نهایت فتنه 88 که از یک توهم محض انتخاباتی شروع شد و با زیر سوال بردن ارکان نظام و رهبری ادامه پیدا کرد.
مجری برنامه جهان‌آرا با بیان اینکه امیدی به ساختارها برای حفظ انقلاب نیست، گفت: برای ادامه مسیر انقلاب تنها باید به نفوس تربیت‌شده امیدوار بود.
اعضای شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با حجت الاسلام و المسلمین لطف الله دژکام امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.
سومین یادواره دانشگاهی شهدای دانشجوی فسا در سال ۹۶ برپا شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: به امید خدا ملت ایران با الهام از آموزه های بزرگ حماسه نهم دی ماه، بیش از بیش پرچم بصیرت را بر افراشته خواهد کرد و با حرکت در مدار ولایت فقیه در هر زمان و مکان، اجازه نخواهند داد که سران داخلی و خارجی فتنه ۸۸ فرصت جدیدی را برای ایجاد فتنه های شیطانی بیابند...
همایش بزرگ حماسه 9 دی در دانشگاه های ممسنی و رستم برگزار می شود
دانشجویان بسیجی علوم پزشکی جهرم با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر حمید نادگران را به عنوان سرپرست دانشگاه شیراز منصوب کرد.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دلایل ایجاد حماسه 9 دی گفت: برخی خواص با چهره موجه در فتنه 88 مردم را فریب دادند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: فتنه گران غاصب نتیجه بازی را به سود خود رقم زده بودند، و در کمال ناباوری با تظاهرات عظیم ملت ایران با رهبری عظیم ولایت فقیه و با اتحاد و یکپارچگی عظمت خود را به رخ جهانیان کشیدند و با حماسه ای ماندگار سران فتنه و فتنه را با تبحرخاص برچیدند.
بسیج دانشجویی کازرون از نماینده این شهرستان جهت حضور در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی دعوت کرد.
در این یادداشت آمده است: بر اساس همین نگاه اشتباه به فضای دانشگاه و حوزه مشاهده می شود جای این دو تغییر کرده، یعنی روحانیت که باید دانشگاهی تربیت کند که علاوه بر دکتر، مهندس و مقاله علمی کارخانه انسان سازی هم باشد و بعد خود بعنوان پرچمدار مطالبات انقلاب و مردم از این قشرمطالبه گری کند...
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز فراخوان ثبت نام اردوی جهادی جهت خدمت رسامنی در منطقه محروم شریف آباد شیراز صورت گرفت.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مراسم بزرگداشت حماسه نه دی روز چهارشنبه 6 دی ماه 96 برگزار می شود.
دو مستند « راز قتل ندا » و « سه روز اول » در دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری (ره) شیراز اکران شد.
به مناسبت گرامیداشت یوم الله 9 دی ماه نشست بصیرتی با موضوع "نفوذ در دانشگاه ها" در لامرد برگزار می شود
یادواره 33 دانشجوی شهید شهرستان کازرون برگزار شد.
فعال دانشجویی اقلید گفت: هدف ترامپ از این اقدام داشتن حمایت اسرائیل و به قدرت رسیدن اسرائیل، آمریکا هم به قدرت می‌رسد و اسرائیل یکی از مهره‌های اصلی آمریکا برای فروش اسلحه و انجام اقدامت غیر بشردوستانه می‌باشد آمریکا بدون اسرائیل فرسنگ‌ها از هدف‌های خود دور می‌شود.
"جشن بزرگ بصیرت" روز جمعه در سالن تربیت بدنی بین دو شهر لارستان با حضور خواننده انقلابی حسین حقیقی برگزار می شود.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان کازرون، میزگرد "دهه چهارم انقلاب و رسالت نیروهای انقلابی" با سخنرانی دکتر محمدحسین صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.
کارگاه ازدواج موفق و انتخاب همسر در دانشکده فنی دختران شیراز برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون نوزدهمین یادواره 33 دانشجوی شهید این شهرستان با حضور دانشجویان، اساتید، خانواده معظم شهدا و جمعی از مسئولان دولتی، نظامی و انتظامی در سالن اجتماعات استاد نصراله مردانی برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز و بزرگداشت يوم الله٩دي ماه نشست بزرگ بصیرتی با عنوان پايان مدارا با سخنرانی دكترمحمدحسيني برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی لامرد فراخوان مسابقه مقاله نویسی با موضوع حماسه ۹ دی در لامرد برگزار شد.
245 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان فارس در نامه ای خطاب به داوود گودرزی مسئول سابق سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره تلاش بی دریغ در دوران مسئولیت بسیج دانشجویی نوشت: رسالت های خطیر و راهبردی بسیج دانشجویی حضور افرادی را می طلبد که با عزمی راسخ، روحیه ای جهادی و نگاهی به آینده روشن تمدن اسلامی، مخلصانه راه نیل به اهداف والای انقلاب اسلامی را در پیش گیرند و تکلیف مدارانه تا حصول نتیجه از پای ننشینند.
فعال دانشجویی دانشگاه دولتی اقلید گفت: آمریکا امروزه در منطقه دارای نقشی کم‌رنگ در مسائل مختلف است و این عرض‌اندام بیشتر ناشی از ضعف واشنگتن در مقابل تحولات چند وقت اخیر همچون شکست داعش، تحولات یمن، سوریه و عراق است.
بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد اسلامی شیراز در پی ارتحال عالم ربانی، معلم اخلاق و مجاهد فی سبیل الله آیت الله حاج شیخ محیی الدین حائری شیرازی(رضوان الله تعالی علیه)پیام تسلیتی صادر کرد.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی لامرد گفت: تصمیم‌ ها و رفتارهای ترامپ چهره‌ی واقعی آمریکاست که بدون روتوش و عریان آن را به نمایش می‌گذارد تصمیم‌هایی که نشئت گرفته از خوی مستکبرانه آمریکا است که به حقوق ملت‌ها هیچ اعتنایی ندارد و فقط اهداف خودش برایش مهم است.
به همت بسیج دانشجویی فسا همایش "همسفر من" با موضوع ازدواج جوانان با حضور پرشور دانشجویان در سالن دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد.
به مناسبت هفته پژوهش از نفرات برتر علمی دانشجویی دانشکده فنی امام خمینی (ره) در آباده تقدیر شد.
مسئول بسیج دانشجویی پایگاه شهید همت دانشگاه پیام نور شیراز گفت: ما اقدام اخیر ترامپ در انتقال پایتخت رژیم کودک کش صهیونیستی را یک لجبازی سیاسی و احمقانه با محور مقاومت در منطقه خاورمیانه از سوی فردی فاقد بینش سیاسی و تاجر مسلک برای جبران نابودی داعش و سرشکستگی آمریکا در سوریه و عراق تلقی می‌کنیم.
فعال دانشجویی اقلید گفت: قطعاً برنامه‌ی طولانی‌مدت رژیم صهیونیستی و آمریکا برای بحث حکومت هزاره یهود بر عالم و از بین بردن قدس به‌عنوان نماد آرمان فلسطین زمینه‌ساز چنین تصمیمی بوده است که از سمت رؤسای جمهور قبلی آمریکا نیز زده‌ شده بود ولی به گفته‌ی بزرگان شاید این مهلک‌ترین اشتباه ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود باشد.
دبیر قرارگاه دانشجویی عمار بسیج دانشجویی استان فارس گفت: وجه تمایز این دوره با دوره های کلاسیک آموزش علوم دینی ورود مباحث به شئونات ظاهری و باطنی حکومت و زندگی جامعه است.
در این بیانیه آمده است: در طول تاریخ، وحدت؛ صرف نظر از مکان و زمان در هر قشر از آحاد امت اسلامی مورد توجه بوده اما امروز "وحدت حوزه و دانشگاه"، این مهم بعنوان وحدت نخبگان علمی و فرهنگی در جهت تحکیم پایه های انقلاب اسلامی و جلوگیری از نفوذ اجانب، از اهمیت والاتری برخوردار است تا آنجا که انسجام اجتماعی برآمده از وحدت نخبگان است.
همایش "دهه چهارم انقلاب و رسالت نیروهای انقلابی" با حضور صفارهرندی در کازرون برگزار می شود.
اهم برنامه های اجرا شده بسیج دانشجویی فارس در ماه های آبان و آذر 96
تریبون آزاد با موضوع "نقش دانشجویان دانشگاه در جامعه اسلامی" در فسا برگزار شد.
گروه جهادی انصار المهدی(عج) بسیج دانشجویی لارستان در روستاهای بنارویه به خدمت رسانی پرداختند.
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز در پی ارتحال عالم ربانی، معلم اخلاق و مجاهد فی سبیل الله آیت الله حاج شیخ محیی الدین حائری شیرازی(رضوان الله تعالی علیه)پیام تسلیتی صادر کرد.
بسیج دانشجویی دانشکده فنی ومهندسی شهید باهنر شیراز در پی ارتحال عالم ربانی، معلم اخلاق و مجاهد فی سبیل الله آیت الله حاج شیخ محیی الدین حائری شیرازی(رضوان الله تعالی علیه)پیام تسلیتی صادر کرد.
مستند جنجالی "قائم مقام" در دانشگاه شیراز اکران می شود.
شماره چهارم نشریه "شور شیرین" منتشر شد.
و به مناسبت فرا رسیدن یوم الله 9 دی ماه مستند "بازي" در دانشگاه شیراز اکران می شود.
مستند قائم مقام در دانشگاه دولتی لارستان با استقبال دانشجویان اکران شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گراش چهارمین شماره از نشریه داروگ منتشر شد.
در این یادداشت مسئول پیشین کانون اندیشه سازان دانشگاه آزاد اسلامی ممسنی آمده است: نمونه دیگری از توجه مسئولین دانشگاه آزاد حضور دکتر رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کل کشور و جمعی از مسئولین در جمع دانشجویان بود ولی در ادامه می خواهم سوالاتی از شما بپرسیم در مورد دولت قبل که شما آن دولت را دوره خفقان در دانشگاه ها می نامید.
در مراسمی از دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد جهرم تجلیل شد.
نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در حاشیه یادواره سرداران و 385 شهید دانشجوی فارس برپا شد.
نمایشگاه عکس هم دانشگاهی آسمانی در حاشیه یادواره سرداران و 385 شهید دانشجوی فارس برپا شد
در یادواره سرداران و 385 شهید دانشجوی فارس از بانك جامع اطلاعات این شهدا رونمایی شد.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس بیان داشت: شخصيت علمي، فكري و اخلاقي شهدا چنان به ظهور رسيده است كه نسل جديد بايد براي پي‌بردن به تمام ابعاد اين شخصيت‌هاي ماندگار سال‌ها پژوهش و تحقیق کنند.
سرپرست دانشگاه شيراز و رييس ستاد دومين يادواره‌ي سرداران و 385 شهيد دانشجوي استان فارس گفت: امروز بيش از هر زمان ديگر نيازمند روحيه‌ي ايثار و اميد در جامعه‌ هستيم.
وحيدي، محور اصلي امنيت و مظهر قدرت ايران اسلامي را جهاد و شهادت دانست و تصریح کرد: خصيصه‌هايي كه باعث پايداري و استمرار نظام اسلامي شده و دست رد به سینه ستمگران عالم زده است همین جهاد و شهادت است.
مسئولین و دانشجویان بسیجی استان فارس با خانواده شهید محمدحسین رحیمی دیدار کردند.
دومین یادواره سرداران و 385 شهید دانشجوی فارس در تالار رازی دانشکده مهندسی 2 دانشگاه شیراز برگزار شد.
دانشجویان بسیجی با خانواده دانشجوی شهید مرادی در شیراز دیدار کردند.
دانشجویان بسیجی مجموعه مسابقات علمی را در دانشگاه آزاد بیضا برگزار کردند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم مراسم دعای توسل و روایتگری با عنوان "از خاک تا افلاک" در حسینیه سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد.
مستند «میراث آلبرتا 3» به همراه نقد و بررسی در دانشگاه شیراز برای دانشجویان این دانشگاه اکران می شود.
سومین نشست پرسمان پیشرفت را با حضور رهنما مدیر کل استاندارد فارس در دانشگاه شیراز برگزار می شود.
کارگاه آموزش تزریقات در دانشکده پرستاری جهرم برگزار می شود.
ریبون آزاد با موضوع توانمند سازی حقوق بانوان در شهرستان در دانشگاه پیام نور ممسنی برگزار شد.
جلسه ی بصیرت و هم اندیشی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد صفاشهر برگزار شد.
کارگاه آموزشی با موضوع بیماری ایدز در دانشگاه آزاد لامرد برگزار شد.
آموزش بدو ورود دانشجویان جدید الورود در بیضا برگزار شد.
همایش وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد ممسنی برگزار می شود.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سپیدان گفت: سخن من دانشجو با ترامپ دیوانه و ابله این است که اولاً سرزمین رسمی به نام اسرائیل وجود ندارد که بخواهد قدس شریف پایتخت آن باشد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: وقتي درمي يابند كه در بسط مفاهيمي مانند عدالت (به عنوان ضعف اصلي امروز نظام جمهوري اسلامي)،عزت نفس، آزادي در قاموس انساني و امثالهم فشل اند، حال آنكه با تَكرار همين ادعاها سكان دار شده اند، علاج كار را در انحراف افكار مي بينند؛
در بخشی از این بیانیه آمده است: این اولین بار نیست که مراسم های سازمان میراث فرهنگی به حاشیه می رود و بجای اینکه به واقع بیانگر فرهنگ اصیل و غنی ایران اسلامی شود، باعث ترویج بی دینی و بی حیایی و توسعه فرهنگ غرب می شود. حواشی سازمان میراث فرهنگی ظاهرا پایان ندارد از این قبیل مراسمات پیش تر هم جاهای دیگری برگزار شده است.
غرفه علمی پژوهشی به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه علمی کاربردی کازرون برگزار شد.
کارگاه علمی مهارت‌های برقراری ارتباط موثر به مناسبت هفته پژوهش در کازرون برگزار شد.
دانشجویان بسیجی با خانواده دانشجوی شهیدمحمدامین کدخدائی شاهیجان دیدار کردند.
نمایشگاه هفته پژوهش در دانشگاه آزاد کازرون برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گراش، جلسه هم اندیشی به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه با حضور امام جمعه محترم حجة السلام و المسلمين شاهچراغ و دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی و طلاب حوزه علمیه باقرالعلوم(ع) برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی جهرم، تریبون آزاد با موضوع مردان خداجو یا رقاصه های عاشورا با حضور دانشجویان برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم محفل از خاک تا افلاک در جهرم برگزار می شود.
تجمع اعتراضی همراه با امضای طومار دانشجویان انقلابی دانشکده امام علی (ع) مرودشت برگزار شد+تصاویر
در بخشی از این بیانیه آمده است: دنیای اسلام بلاشک در مقابل این توطئه ها خواهد ایستاد و آمریکا و اسرائیل هم از این حرکت خود ضربه ی مهلکی را متحمل خواهند شد، به یاری خدا فلسطین عزیز آزاد خواهد شد و همواره قدس، بخش لاینفک و پایتخت آینده فلسطین خواهد ماند.
اولین شب شعر شهدای دانشجو"سرآمدان ایثار آگاهانه"در دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر شیراز برگزار شد.
کارگاه آموزشی زن و خانواده در دانشگاه دولتی فسا برگزار شد.
به مناسبت هفته پژوهش و فناوری کارگاه اکوکار دیوگرافی، روش‌های آماری در تحقیقات دامپزشکی در دانشگاه آزاد کازرون برگزار می شود.
مسابقات تنیس روی میز دانشجویان خواهر بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کازرون از سری مسابقات انتخابی به جشنواره فرهنگی ورزشی بسیج دانشجویی استان فارس در این شهرستان برگزار شد.
تریبون آزاد با موضوع "رقاصه های عاشورای 88" در دانشگاه دولتی جهرم برگزار می شود.
مسئول فضای مجازی بسیج دانشجویی بیضا گفت: فقط و فقط هشدار می‌دهیم ما دوست آمریکا نیستیم اما آن‌ها نصیحت می‌کنیم که این کار را نکنند که باعث نابودی کل آل یهود و آل سعود در منطقه خواهد شد.
دومین یادواره شهدای دانشجو دانشگاه های شهرستان فسا با حضور حسن شمشادی خبرنگار جبهه مقاومت برگزار شد.
جانشین برادر بسیج دانشجویی بیضا گفت: ترامپ با این اقدام ابلهانه خود قصد دارد فشار کنگره و طرح استیضاح را از بین ببرد این اقدام نوعی دم تکان دادن ترامپ مقابل رژیم صهیونیستی نیز هست.
جانشین بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی پیام نور شیراز گفت: این حرکت آتش خشم مردم فلسطین و مردم مسلمان را شعله‌ور کرده و این قیام‌ها سبب نابودی هرچه سریع‌تر رژیم صهیونیستی و تنفر هرچه بیشتر مردم جهان نسبت به آمریکا خواهد شد.
فعال دانشجویی دانشگاه دولتی اقلید گفت: این تلاش‌ها به ضرر خود آمریکا و اسرائیل است و قطعاً نخواهیم گذاشت هدف‌هایشان آن‌طور که می‌خواهند محقق شود.
جانشین پایگاه شهید همت بسیج دانشجویی پیام نور شیراز گفت: با توجه به اینکه مسئله قدس یکی از مهم‌ترین موضوعات جهان اسلام است قشر آزادی‌خواه دانشجو باید نسبت به مسئله فلسطین هوشیار باشند و تلاش برای آزادی این مردمان مظلوم به‌عنوان یک وظیفه و دغدغه شناخته شود...
در بخشی از این یادداشت آمده است: بیشتر هدایت اقتصاد به کمک مالیات در ایران به معافیت های بی قید و شرط در مناطق آزاد یا محروم، بخش کشاورزی و مانند اینها خلاصه می شود، که نتیجه حاصل از این سیاست ها به وضوح قابل مشاهده می باشد.
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون گفت: امت حزب اله و دانشجویان انقلابی و متدین با موضع گیری به موقع خود اجازه لیبرالیزه کردن سومین حرم اهل بیت (ع) و نظام اسلامی را نخواهند داد.
دومین یادواره سرداران و ۳۸۵ شهید دانشجوی استان فارس با عنوان «هم‌دانشگاهی آسمانی» با حضور سردار وحیدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در تاریخ ۳۰ آذرماه جاری برگزار می‌شود.
فعال دانشجویی لارستان در نماز جمعه این هفته این شهرستان گفت: سران رژیم صهیونیستی بدانند کاری که از روی عجز و ناتوانی به دست ترامپ انجام داده اند نه تنها مرگ آنها را دور نکرد بلکه پیش انداخته است مطمئنا دوره درمان غده سرطانی تسریع شده است و بزودی شاهد منطقه ای بدون اسرائیل خواهیم بود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: اسرائیل دشمن بشریت و دشمن اسلام است، ما همواره در کنار ملت فلسطین خواهیم بود، مقاومت مردم فلسطین به رغم تمام فشارها ادامه خواهد یافت و رژیم صهیونیستی نمی تواند آن را برای همیشه متوقف کند...
پنجمین یادواره شهدای مدافع حرم استان فارس در دانشکده سماء شیراز برگزار می شود.
بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سلامت ممسنی شماره اول ماهنامه "قاصدک بسیج" را منتشر کرد.
دومین یادواره شهدای دانشجو دانشگاه های شهرستان فسا با حضور حسن شمشادی خبرنگار جبهه مقاومت برگزار شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: آداب و رسوم ما لرها و ترک ها تا به حال اصیل و بدون تحریف بوده و اجازه نخواهیم داد که تحریفی هم وارد آن شود! لذا خاموشی و سکوت ما باعث تکرار این تحریف ها و سوء استفاده شدن ها می شود.
دانشجویان جهادگر دانشکده فنی ممسنی در روستاهای محروم شهرستان رستم به خدمت رسانی مردم کم برخوردار پرداختند.
جمعی از مسئولین بسیج دانشجویی فارس به همراه دانشجویان بسیجی با خانواده شهید دانشجو حمیدرضا مظلومی دیدار کردند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: بسیج دانشجویی بیضا ضمن محکوم کردن رخداد هنجار شکنانه اخیر در نمایشگاه گردشگری پارس، كه تصاوير و اطلاعات آن منتشر گرديده است، خواستار برخورد صریح، قاطع و سریع با عامل و یا عاملان این حرکت سخیف است.
دانشجویان بسیجی آباده با فرماندار این شهرستان جلسه مطالبه گری برگزار کردند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: از دولتی که بازار مفسدین خارجی را بر نخبه های کشوری ترجیح می دهد، انتظاری نباید داشته باشیم.‼️ دولتی که به داخل کشور اعتماد ندارد، چطور می خواهد به توان ملی و نیروهای داخلی تکیه کند؟؟؟
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رستم گفت: مسئله ی فلسطین فقط مسئله ی یک ملت نیست، مسئله ی حاکمیت دیکتاتوری بین المللی و حاکمیت زور است که تنها علاج آن نابودی غده ی سرطانی رژیم صهیونیستی اسرائیل می باشد.
مسئول فرهنگی خواهران حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون گفت:
فعال دانشجویی دانشگاه آزاد ممسنی گفت: تصمیم ترامپ در خصوص انتقال پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی چراغ سبزی به گفته مقام معظم رهبری در مورد نابودی اسرائیل تا 25 سال آینده است.
در بخشی از این بیانیه بسیج دانشجویی 3 دانشگاه شهر شیراز آمده است:در خلال نمایشگاه گردشگری پارس که متولی آن سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری بود، در کمال تاسف تعدادی زن و مرد معلوم الحال اقدام به برپایی رقص و پایکوبی مختلط نموده اند.
جشنواره سوژه های عکس دانشجویی در مجتمع آموزش عالی سلامت ممسنی برگزار شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: نگاه این افراد به مقوله توریسم نه بر اساس معرفی فرهنگ است بلکه به چشم صنعت توریسم که یک نگاه لیبرال است به این مقوله نگاه می کنند، صنعت گردشگری یا نچرال توریسم که در مدل توسعه ای برخی کشورها مانند ترکیه و تایلند اجرا می شود و بقول آقای تبادار باعث انتقال پول و گردشگر می شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید بر لزوم رعایت شئونات اخلاقی و مذهبی در جامعه به ویژه در دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: دور شدن از ارزش‌ها و اصول موجب ضعف می‌شود.
در بخشی از این یادداشت آمده است: اگر در دانشگاه و در مجامع آکادمیک که جمع نخبگان جامعه جمعند و می‌توان بی‌پرده در مورد مسائل مختلف به بحث و گفت‌وگو نشست، فرصت تماشای یک مستند انتقادی از دانشجویان گرفته می‌شود چگونه توقع داریم فضای آزادی بیان، گفت‌وشنود در میان مردم ایجاد شود؟
دانشجوی بسیجی علی رمضانی سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته لارستان می باشد.
جمعی از مسئولین بسیج دانشجویی فارس به همراه دانشجویان بسیجی با خانواده شهید دانشجو محمدرضا نیک سرشت دیدار کردند.
دانشجویان انقلابی لامرد در اعتراض به تصمیم ترامپ زنجیره انسانی حمایت از مردم فلسطین تشکیل دادند.
مسابقات ورزشی فوتسال، تیراندازی و دارت در دانشگاه آزاد فیروز آباد برگزار شد.
در دفاع از قدس تجمع اعتراضی دانشجویان انقلابی دانشگاه آزاد نی ریز برگزار شد.
فینال مسابقات فوتسال جام شهدای دانشجو و شهید مدافع حرم حمید قاسم پور به همت بسیج دانشجویی آباده برگزار شد.
در دفاع از قدس تجمع اعتراضی دانشجویان انقلابی دانشگاه جامع علمی کاربردی پاسارگاد برگزار شد.
دانشجویان بسیجی با خانواده دانشجوی شهیدماشاالله شیخی در لار دیدار کردند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: این اقدام به جای اینکه نشان دهنده ی قدرت آنها باشد نشان می دهد که آنها برای پوشاندن ضعف های خود دست به هر کاری می زنند اما جهان اسلام به آمریکا و هم پیمانان صهیونیستی اش اجازه نمی دهد آب خوش از گلویشان پایین رود.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی داراب در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه پیام نور داراب در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
در آستانه دومین یادواره سرداران و 385 شهید دانشجوی استان فارس شب شعر دانشجویی با عنوان " سرآمدان ایثار آگاهانه" در شیراز برگزار می شود.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد آباده در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده فنی امام‌ خمینی‌(ره) آباده در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
مسئولین بسیج دانشجویی فارس در شیراز با خانواده شهید دانشجو گشتاسب توکلی دیدار کردند.
نمایشگاه احسان و نیکوکاری در دانشگاه دولتی اقلید فعالیت خود را آغاز کرد.
کارگاه مشاوره ازدواج و روابط دختر و پسر در فیروز آباد برگزار شد.
قدس شریف پایتخت ابدی فلسطین بوده و هست و مسلمانان این ندا را در سراسر عالم فریاد می کنند و نیاز امروز آنست که هر کس در جایگاه خود به این مهم اهتمام ورزد.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس از برگزاری دومین یادواره سردارن و 385 شهید دانشجوی این استان خبر داد و گفت: همزمان با برگزاری این یادواره، از سایت جامع اطلاعات شهدای دانشجوی فارس رونمایی می شود.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه های اقلید در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده سما دانشگاه آزاد کازرون در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: مـا دانشگاهیان، همچنان آمریکا را شیطان بزرگ و دشمن شمارۀ یک بشریّت و عامل اصلی جنگ و ناامنی در منطقه و جهان دانسته و مراتب نفرت و خشم قلبی خود از این ددمنشی و سیاست‌های خصمانه به ویژه از تصمیم ابلهانۀ ترامپ در انتقال سفارت خود به بیت المقدس و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اعلام می نماییم.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده فنی امام رضا(ع) ممسنی در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
معنای انقلابی گری برای مسئول یعنی اینکه خود را در معرض نقد، آن هم در فضای عمومی دانشجویی قرار دهد نه زیبایی دانشگاه را در فضای نقادانه بداند و از طرفی همایش روز دانشجو را مهندسی کند یا جلسه را در اتاق های مجلل برگزار کند.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد جهرم در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
به همت پایگاه شهید سید احمد پلارك بسیج دانشجویی مرکزآموزش عالی دولتی فیروزآباد مسابقه طنز عکس نشریه دانشجویی در این دانشگاه برگزار می شود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: آنانی که اوهام خام امپریالیزم جهانی را در سر می پرورانند، بدانند جوانان جان بر کف انقلابی، با استعانت از کلام وحی، سیره معصومین، سخنان امامین انقلاب و با الگوگیری از تفکرات شهدای حزب‌الله همچون«عماد مغنیه» و فرزند غیورش« جهاد»، هرگز نخواهند گذاشت ذره ای از اهداف شوم آنان محقق شود.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون نوزدهمین یادواره شهدای دانشجو در کازرون برگزار می شود.
مسابقات ورزشی در دانشگاه آزاد فیروز آباد برگزار می شود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: اسرائیل بداند که این اقدام تحریک برانگیز و سخیفانه ترامپ نه تنها به قدس و اسلام ضربه نخواهد زد بلکه تنها و تنها موجب تسریع در فرآیند آزاد سازی فلسطین خواهد شد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون گفت: تردیدی نیست که تصمیم ترامپ، ضربه‌ی بدی را متوجه سعودی‌ها در جهان عرب کرد و در عمل چهره ترسیم شده از این رژیم را در این کشورها، متزلزل کرد.
دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان کازرون در حمایت از قدس شریف تجمع کردند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: دانشجویان هرگز زیر بار استبداد و استعمار هیچ کس نمی روند و نخواهند رفت حتی آمریکا، این است اقتدار دانشجویان این مرز و بوم.
در بخشی از این بیانیه آمده است: قدس و آزادی بیت المقدس، از ابتدا آرمان انقلاب اسلامی بوده است! و حضرت امام با محور قرار دادن فلسطین به دنبال اجماع اراده های امت اسلامی برای مبارزه با کفر حاکم بر جهان بوده اند.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه های داراب در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
مراسم جشن اعیاد ربیع الاول در دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری(ره) شیراز برپا شد
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری(ره) شیراز در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد صفاشهر در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون ظهر امروز سه شنبه 21 آذرماه 96 تجمع اعتراض آمیز دانشجویان، کارکنان، اساتید و مسئولین این دانشگاه مبنی بر انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف در این دانشگاه برگزار شد.
تجمع اعتراضی دانشجویان مجتمع آموزش عالیدر محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس برگزار شد.
دانشجویان دانشگاه بیضا در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس تجمع کردند.
دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام نور رستم در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس تجمع کردند.
تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه های فیروز آباد در محکومیت سخنان ترامپ برگزار شد.
دانشجویان بسیجی فیروز آباد پرچم آمریکا و اسرائیل را در تجمع اعتراضی امروز خود به آتش کشیدند.
دوره مقدماتی مرحله اول تبدیل عضویت بسیج عادی به فعال در تالار فرهنگ شهرستان جهرم برگزار می شود.
دانشجویان بسیجی صفاشهر با خانواده شهید افروغ دیدار و گفتگو کردند.
در محکومیت یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه های لامرد برگزار می شود.
در محکومیت یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا تجمع اعتراضی دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام نور رستم برگزار می شود.
به همت بسیج دانشجویی و با همکاری انجمن های علمی، جشن روز دانشجو در دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه شیراز برگزار می شود
همایش جوانان انقلابی در روز دانشجو در دانشگاه پیام نور آباده برگزار شد.
مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون گفت: ترامپ بهتر است اول موجودیت کشوری به نام اسرائیل را اثبات کند و بعد به دنبال تعیین پایتخت برای آن باشد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: ۷۰ سال از تحمیل اسراییل به قلب غرب آسیا می‌گذرد اما این رژیم نتوانسته کمترین ریشه‌ای در منطقه بدواند چون بنیاد اسراییل مانند کف روی آب بر باطل است.
تریبون آزاد جدایی دین از سیاست ساعت 16 روز دوشنبه 20 آذر در مقابل مرقد شهدای گمنام دانشگاه آزاد لامرد برگزار می شود.
در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعتراض به تصمیم اخیر ترامپ در خصوص انتقال پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی، 100 تجمع در 100 دانشگاه فارس برگزار می شود.
نماینده سابق مردم تهران در مجلس هفتم، هشتم و نهم شورای اسلامی که به‌عنوان سخنران برنامه «از آرمان‌های 57 تا واقعیت‌های 96» به دانشگاه شیراز دعوت‌شده بود، با اشاره به سخنان امام (ره) و رهبری به تبیین آرمان‌ها و واقعیت‌ها پرداخت.
جانشین خواهر دانشگاه علوم پزشکی لار گفت: ۱۶ آذرماه، روز بازخوانی استکبارستیزی هست و اولویت‌بندی برنامه‌ها باید شناساندن ماهیت روز دانشجو برای خود دانشجو باشد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: از نای ما نباید فریادی جز عدالت‌خواهی مبارزه با ظلم، فقر، فساد و تبعیضی بیرون آید. هر طیف سیاسی که از آرمان‌های بلند رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی ره فاصله دارد، به میزان دوری‌اش از این آرمان‌ها، می‌بایست مغضوب و مطرود جریان‌های انقلابی در دانشگاه‌ها باشد.
به همت بسیج دانشجویی و دفتر فرهنگ دانشکده سما فیروزآباد مراسم جشن روز دانشجو در این دانشکده برگزار شد.
فعال بسیج دانشجویی بیان داشت: ما به‌عنوان دانشجویان بعد از انقلاب باید ادامه‌دهندگان تاریخ، نسل بیداری اسلامی و نسل آزادی توأم با تمدن باشیم
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری (ره) شیراز گفت: به‌جای سر داده شدن شعار هیهات من الذله در روز دانشجو عده‌ای جهت خفه کردن صدا، گروه‌های موسیقی را به دانشگاه آورده تا با کوک ساز، سوز کلام دانشجو را خنثی کنند
دومین یادواره سرداران و 385 شهید دانشجوی استان فارس ساعت 8:30 صبح پنج شنبه 30 آذر با سخنرانی سردار احمد وحیدی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه در شیراز برگزار می شود.
در بخشی از این یادداشت آمده است: من از تک‌تک دانشجویان و ملت ایران عاجزانه خواهش می‌کنم که در حمایت از دانشجویان دانشکده صنعت نفت اهواز در چهارچوب قانون و حق آزادی بیان و حق مطالبه گری خواستار جواب از دولت و وزارت نفت باشیم
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سپیدان گفت: اقدام سخیف و ابلهانه ی رئیس جمهورامریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی فتنه ای بزرگ علیه امت اسلامی و پایمال کردن حقوق مردم فلسطین به شمار می آید.
به همت بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی زند شیراز فیلم قائم مقام در این دانشگاه نقد و اکران می شود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺍﻗﺪﺍﻡ ترامپ، ﺁﺧﺮﯾﻦ ﻣﯿﺦ ﺑﺮ ﺗﺎﺑﻮﺕ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﻪ ﺍﻣﺮﯾﮑﺎ ﻭ ﺩﻭﻟﺘﻤﺮﺩﺍﻥ ﺁﻥ ﮐﻮﺑﯿﺪﻩ ﺷﺪ ﻭ این اقدام ﻣﻠﺖ های مسلمان ﺭﺍ ﻓﺎﺭﻍ ﺍﺯ ﻫﺮ ﺟﻬﺖﮔﯿﺮﯼ فکری، ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻣﺘﺤﺪﺗﺮ ﺍﺯ ﻗﺒﻞ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺯﯾﺎﺩﻩ ﺧﻮﺍﻫﯽﻫﺎﯼ ﺍﻣﺮﯾﮑﺎ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩه است
دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: در دولت اسلامی مطمئنا به جای اینکه موضوع اول کشور، بودن یا نبودن کنسرت های غیر اسلامی و غیر دینی در شهرهای کشور باشد، بایستی موضوع اول، معیشت مردم و روح معنوی و الهی در بین مردم باشد.
جانشین بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی پیام نور شیراز گفت: تولید علم و افزایش بصیرت و آگاهی برای مقابله با استکبار و همچنین پیشبرد اهداف در راستای انقلاب از اولویت‌ها و مهم‌ترین رسالت‌های امروزه دانشجویان است.
مسئول بسیج دانشجویی بیضا گفت: جنبش‌های دانشجویی نباید دست‌آویز جریان‌های سیاسی قرار گیرند که این آفت پیشروی در مسیر اهداف اصیل جنبش دانشجویی را مختل می‌کند.
فعال دانشجویی لارستان گفت: دانشجو تا حدود زیادی نقش خود را به‌عنوان مؤذن جامعه ایفا می‌کند ولی جای کار وجود دارد.
جانشین خواهر دانشگاه پیام نور لامرد گفت: جنبش دانشجويي كه گوشه‌اي از فعاليت‌هاي انقلاب اسلامي را پوشش مي‌دهد و اهداف انقلاب را دنبال مي‌كند، يكي از مهم‌ترين نقش‌ها را در مبارزه با استكبار و ظلم‌ستيزي دارد.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه آموزش عالی دولتی لار گفت: جنبش دانشجویی در مواقعی توانسته هم مسیر با جامعه در بهبود مشکلات و معضلات اقدام مؤثر داشته باشد اما ازآنجاکه گاها درگیر بازی‌های سیاسی بوده، در عمل به نقش اصلی خود کوتاهی کرده است.
مسئول شورای آموزش عالی دانشگاه دولتی لارستان گفت: جنبش دانشجویی انقلابی فقط باید پیرو امام خمینی آرمان‌های ایشان و در خط شهدا در زعامت رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای باشند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز جلسه پرسش و پاسخ با عنوان از آرمان های 57 تا واقعیت های 96 برگزار می شود.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز گفت: رسالت و اولویت جنبش دانشجویی امروز رصد کردن فضای جامعه، داشتن حس مطالبه گری، پیشرفت در عرصه‌های فرهنگی و علمی، ایجاد کردن فضای باز فکری در دانشگاه و جامعه و... است که باعث پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی می‌شود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ازآنجایی‌که قدس به‌عنوان اولین قبله‌ی مسلمین، آخرین سنگری است که باید فتح گردد، با تصمیم از روی ضعف نظام ایالات‌متحده‌ی آمریکا، مبنی بر به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم نامشروع صهیونیستی، ما مسلمانان جهان، متحدتر از هر زمان بر آن شده‌ایم تا با نابودی این غده‌ی سرطانی، وعده‌ی الهی را محقق سازیم
مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی بیضا گفت: روز دانشجو فرصت مناسبي براي تکريم و پاسداشت مقام و منزلت دانشجوياني است که همواره نقش فعال و مؤثری در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران داشته‌اند. اين روز يک رخداد ضد استکباري و نشانه‌ای از رشد والا و بينش صحيح دانشجويان در شناسايي ماهيت استبداد داخلي و استعمار جهاني است.
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان اقلید گفت: دانشجو نبض حساس و چشم بیدار ملت، نماد آرمان‌خواهی، زبان گویا و منتقد ملت، روح عدالت‌طلبی و ذهن خلاق ملت است. دانشجو بی‌قرار برقراری عدالت است و درگذر زمان همواره بیشترین هزینه را برای تحقق این میراث علوی پرداخته است.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز اردوی زیارتی آموزشی قم و جمکران ویژه برادران و خواهران برگزار می شود.
در بخشی از این یادداشت آمده است: در اثر خواب ماندن مؤذن، یک امت دچار ضرر و زیان می‌شوند منظور از نماز امت، سطح آگاهی مردم است اگر مردم به‌موقع آگاه نشوند و دیر اقدام کنند دچار زیان می‌شوند، اگر دانشجویان به‌موقع آگاهی نداشته باشند باید تاوان بدهند و اگر خود تاوان ندهند فرزندانشان حتماً تاوان می‌دهند...
این زوج جوان کازرونی ارادت ویژه ای به شهدا به خصوص شهید محسن حججی دارند و معتقدند لحظات شیرین زندگی شان را مدیون شهدا هستند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد فیروزآباد سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه این شهرستان بود.
شب شعر عاشورایی ویژه دانشجویان فارس در سالن 22 بهم دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود.
فعال دانشجویی دانشگاه پیام نور بیضا گفت: وقتی دانشگاه عرصه ی تاخت و تاز نیروهای سیاسی شود، ساختار علمی کشور بی شک آسیب می بیند. کما اینکه در همین قضیه ی دانشجویان بورسیه که به ناحق برای تصفیه حساب سیاسی مطرح شد، عده ای از نخبگان تراز اوّل اعطای استخدام در دانشگاه های دولتی را به لقایش بخشیده اند و در دانشگاه های خارج از کشور مشغول شده اند.
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ممسنی بمناسبت هفته وحدت و روز دانشجو با اجرای برنامه هایی این ایام را گرامی داشتند.
دانشجویان بسیجی فیروزآباد در راهپیمایی امروز علیه یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا شرکت کردند.
ایستگاه صلواتی به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه آزاد فیروزآباد برپا شد.
مستند"آذرخش" در دانشکده علوم انسانی شیراز اکران شد.
جلسه پرسش و پاسخ با عنوان "مطالبه یک دانشجو" با حضور مسئولین دانشگاه پیام نور شیراز در این دانشگاه برگزار می شود.
جانشین برادر پایگاه بسیج دانشجویی امام خامنه‌ای لار گفت: گروهک‌ها و احزابی وجود دارند که به اسم بسیج و بسیجی کارهای بی‌ربطی انجام بدهند و گرگی در لباس میش هستند و می‌خواهند افکار عمومی را به دست بگیرند...
در بخشی از این بیانیه آمده است: بی‌اطلاعی جوان مؤمن انقلابی از تاریخ معاصر، خطری جدی و مطالعه دقیق تاریخ، جزئی از فهرست وظایف او به شمار می‌رود. برخی جریانات سیاسی در کشور، با استفاده از بی‌خبری دانشجویان از وقایع 4 دهه گذشته انقلاب، سعی در وارونه جلوه دادن واقعیت‌های داخلی و خارجی و توجیه عملکرد دشمنان دارند...
در بخشی از این بیانیه آمده است: آمریکا و اسرائیل باید بداند که ما هم منتظر ساختن بقیع وهم نماز جماعت در بیت المقدس هستیم و این وحدت مسلمانان است که این امر را امکان می سازد و قدس نشانه وحدت مسلمین است.
یادواره سردار شهید ولی نوری و شهدای دانشجوی دانشگاه های فنی و حرفه ای استان فارس در دانشکده شهید باهنر شیراز برگزار می شود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: دون تردید راه مقاومت با قدرت و قوت بیشتری ادامه خواهد یافت و قدس شریف در پرتوی این ایستادگی‌ها به‌ زودی آزاد خواهد شد حرف ما و حرف سید مبارز حسن نصرالله یکی است: دولت که هیچ، قریه که هیچ، مزرعه که هیچ، حتی طویله ای به اسم اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت.
در بخشی از این بیانیه آمده است: دولت‌های اسلامی و عربی هم‌ اکنون در یک آزمون تاریخی و سرنوشت ‌ساز قرار گرفته اند و تاریخ درباره سکوت یا همراهی آنان با ملت‌های مسلمان علیه رژیم صهیونیستی قضاوت خواهد کرد.
جشن بزرگ روز دانشجو در دانشگاه پیام نور رستم برگزار شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: امروز جنبش دانشجویی کشور بیش از هر زمان دیگری به استقلال و استکبار ستیزی نیاز دارد و اما استقلال دانشجویی امروز نباید ابزار دست احزاب و گروههای سیاسی قرار گیرد. از مسئولین محترم در دانشگاه ها خواستاریم در جهت ایجاد گفتمان فرهنگ سیاسی گام بردارند...
در بخشی از این بیانیه آمده است: استقلال خواهی بزرگ ترین آرمان یک جنبش دانشجویی در ایران اسلامی است؛ که دانشجویان باید متعهدانه و به دور از هرگونه تاثیر پذیری از جریان ها احزاب سیاسی و مانور های رسانه ای و هرگونه محدودیت و فشار و تهدید در فضایی آزاد به مطالبه این آرمان بپردازند!
در بخشی از این بیانیه آمده است: جامعه ی دانشگاهی کشور را به همدلی، یکپارچگی و وحدت اسلامی در سایه سار ولایت فقیه و تلاش برای پیمودن هرچه بیشتر قله های رفیع علم و فناوری توام با تبعیت از ارزش های اخلاقی و دینی دعوت کرده و...
در بخشی از این بیانیه آمده است: مستکبران عهدشکن، ناموس در حصر مانده اسلام را پس از سال ها مذاکره ای که در سایه ذلالت و خفّت صورت گرفت، امروز رسماً به حرمسرای خویش بردند! قدمی بردارید و اگر هنوز غیرت دارید مگذارید خون شهدای اسلام پایمال شود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺍﻗﺪﺍﻡ، ﺁﺧﺮﯾﻦ ﻣﯿﺦ ﺑﺮ ﺗﺎﺑﻮﺕ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﻪ آﻣﺮﯾﮑﺎ ﻭ ﺩﻭﻟﺘﻤﺮﺩﺍﻥ ﺁﻥ ﮐﻮﺑﯿﺪﻩ ﺷﺪ ﻭ ﻣﻠﺖ های مسلمان ﺭﺍ ﻓﺎﺭﻍ ﺍﺯ ﻫﺮ ﺟﻬﺖ ﮔﯿﺮﯼ فکری، ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻣﺘﺤﺪﺗﺮ ﺍﺯ ﻗﺒﻞ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺯﯾﺎﺩﻩ ﺧﻮﺍﻫﯽﻫﺎﯼ آﻣﺮﯾﮑﺎ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩه است.
دانشجویان بسیجی جهرم در راهپیمایی امروز علیه یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا شرکت کردند.
مسابقه عکس با موضوع "زندگی دانشجویی" در دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری(ره) شیراز برگزار می شود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: با تمام وجود در برابر آمریکا و اسراییل می ایستیم و هیچگاه اجازه نخواهیم داد که بیت المقدس مورد تجاوز و بی حرمتی قرار گیرد، در همین راستا اکتفا می کنیم به سخنان فرمانده محترم سپاه پاسداران که فرمودند اگر بیت المقدس اشغال شود ما دیگر هیچ نخواهیم داشت، ما اسراییل را در گذشته به رسمیت نشناخته و نخواهیم شناخت.
مستند قائم مقام به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این دانشگاه اکران می شود.
به مناسبت روز دانشجو تریبون آزاد "نقش دانشجو قبل از انقلاب و بعد از انقلاب"در دانشگاه آزاد لامرد برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری(ره) شیراز در آستانه روز دانشجو ویژه برنامه میثاق با شهداء در دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری(ره) شیراز برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی فیروزآباد دانشجویان بسیجی این شهرستان با خانواده دانشجوی شهید علیرضا اولاد دیدار کردند.
در بخشی از این دعوتنامه آمده است: امروز جـمعه، یـکپارچـه سراسر ایران اسلامی، روز اعلام و فریاد نفرت و انزجار و خشم انقلابی ملت بزرگ و ضد استکباری ایران علیه آمریکای جنایت‌پیشه و رژیم تروریست‌پرور صهیونیستی خواهد بود.
مسابقه عکاسی به مناسبت روز دانشجو با موضوع دانشجو و دانشگاه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: دانشجویان انقلابی با بازخوانی وقایع ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ اجازه تحریف آن را از سوی عده ای سازشگر که حیات سیاسی خود را به وادادگی کشور در مقابل آمریکای مستکبر گره زده اند، نخواهند داد.
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رستم گفت: رئیس جمهور آمریکا باید دست از سخنان پوچ و بی اساس خود دست بردارد چرا که رژیم اشغالگر صهونیست گزینه ای جز ترک فلسطین و یا نابودی پیش رو ندارد و در غیر این صورت نه تنها با مردم فلسطین بلکه با امت واحد اسلامی مواجه هست و اجازه تصرف این خاک مقدس به آنها داده نخواهد شد.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان اقلیدبا انتشار بیانیه ای عهد قدیمی خود را بامقام عظمای ولایت،‌ حضرت امام خامنه ای، آرمانهای امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب تازه می‌کند و همنوا با شهدای جبهه ی حق علیه باطل زمزمه می کند که :‌تا شرک و کفر هست ،‌ مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.
معی از دانشجویان به‌ عنوان سخنرانان پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته در شهرهای استان فارس به بیان مطالبات و دیدگاه های خود می پردازند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: تاثیر بلامنازع دانشجویان مومن، انقلابی و ولایتمدار ایران در تحولات تاریخ معاصر برای تعالی، پیشرفت و استقلال فکری، فرهنگی و علمی کشورمان انکار ناپذیر است. انقلاب ما در مسیر خود، تهدیدها، نفاق ها، ترورها، فتنه ها، انواع محاصره های اقتصادی، محدودیت ها و جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته و...
در حالی که معاون فرهنگی مستعفی وزارت علوم چند پیش از آزادی دانشجویان در اجرای برنامه‌های روز دانشجو خبر داده بود اما دانشگاه شیراز، شاهد لغو اکرام مستند «فراموش شده ها» در هفته‌ی منتهی به روز دانشجو و ناکام ماندن دانشجویان بود.
در بخشی از این بیانیه آمده است: نباید فراموش کنیم که تحقق آرمان ها در داخل نباید برای جنبش انقلابی و دانشجویی مورد غفلت قرار گیرد. تحقق دولت اسلامی و در پی ان جامعه اسلامی نباید به یک امر فراموش شده در میان مسئولین تبدیل شود.
دبیر شورای تبیین بسیج دانشجویی دانشگاه های فسا گفت: دانشجویان و دانشگاهیان به عنوان سربازان عرصه ی پیشرفت در جبهه دانشگاه اقدام به تولیدعلم در راستای پیشرفت انقلاب اسلامی کنند و همچنین جنبش دانشجویی انقلابی از عدالت و عدالت خواهی نیز نباید غافل شود باید با رعایت قانون، و حفظ روحیه انقلابی گری و دوری از بازی های سیاسی به عدالت خواهی و مبارزه با فساد بپردازد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: پیام ۱۶ آذر و نقش برجسته ی جنبش دانشجویی به قدری‌ واضح است که دانشجویان ولایت مدار کشورمان با شناخت عمیق از سیاست های استعماری غرب و درک صحیح از شرایط دنیای امروز پس از گذشت سال ها از آن واقعه ی تاریخی توانسته‌اند ...
جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جهرم گفت: طبیعتا ماهیت روز دانشجو بازخوانی ماهیت استکبار است جریانی که در طول تاریخ همواره به دنبال به استضعاف کشاندن ملت های ضعیف بوده است. لذا این جشن باید بهانه ای برای بازخوانی مفاهیم استکبار ستیزی باشد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی لامرد گفت: در برنامه‌های روز دانشجو هم باید جشن و پای‌کوبی مد نظر باشد و هم ماهیت استکبارستیزی این روز موردتوجه قرار گیرد.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی لامرد گفت: آذر روزی است که دانشجویان در اوج خفقان ندای آزادی، ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی سر دادند و با خون خود 16 آذر را روز استکبارستیزی دانشجویان نام نهادند پس قطعاً تبدیل کردن روز 16 آذر به جنگ شادی باهدف اصلی نام‌گذاری این روز در تضاد است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سپیدان گفت: رسالت ما حفظ ارزش‌های انقلاب و زمینه‌سازی ظهور است و امیدوار هستیم با رهنمودهای امام خامنه‌ای ظهور به دست ما رقم بخورد.
در این مراسم گروه شعبده بازی، گروه موسیقی و گروه ورزشی کنگ فو شهرستان به اجرای برنامه های شاد و متنوع پرداختند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: 16 آذر که نشان از پایمردی و ایستادگی دانشجوی مسلمان در برابر نظام سلطه دارد یاد آور رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رسانده اند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: شایسته است مسلمانان اندک اختلافات جزئی را کنار گذاشته، در راستای "تحکیم وحدت" بر اشتراکات تکیه بزنیم و دشمنان قسم خورده را از افکار پلیدشان نا امید سازیم.
اردوی جهادی یک روزه در محله های سهل آباد و طالقانی بخش مرکزی مرودشت برگزار شد.
بازدید علمی دانشجویان پسر مهندسی عمران از شرکت آرا فن روز چهارشنبه 22 آذر ماه 96 برگزار می شود.
به همت بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز تریبون آزاد دانشجویی در دانشکده پرستاری شیراز برگزار شد.
جشن بزرگ روز دانشجو و میلاد نبی اکرم(ص) در دانشگاه پیام نور لار برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی و همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد کازرون و به مناسبت روز دانشجو و میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در این دانشگاه برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی مرکزآموزش علمی کاربردی لارستان همزمان با هفته وحدت و در آستانه گرامیداشت روز دانشجو اردوی طبیعت گردی و بذرکاری در اراضی دامنه کوه پارک جنگلی برگزار شد.
نمایشگاه عکس با موضوع "امر به معروف و نهی از منکر" در شهر اوز لارستان برپا شد.
جشن میلاد نبی اکرم(ص) در دانشکده پرستاری شیراز برگزار شد.
جشن بزرگ روز دانشجو در دانشگاه بهداشت شهر اوز لارستان برگزار شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: از همه آزادی خواهان در جهان بویژه مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران می خواهیم تا باحمایت خود از حق مردم فلسطین پایبندی خود را به آرمان قدس که یادگار بنیانگذار انقلاب اسلامی است، برهمگان ثابت کنند.
مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی گفت: در حال حاضر فعالیت جنبش دانشجویی را نمی توان در قامت یک موذن و وکیل جامعه در نظر گرفت، هر چند این روند پس از چندین سال رکود رو به پیشرفت است.
جانشین خواهر دانشگاه پیام نور کازرون گفت: اولویت مهم و اساسی دانشجویان زمینه سازی برای ظهور صاحب الزمان است، که این مهم با پاسداری و پشتیبانی ازارزش های اسلام وانقلاب در سایه راهنمایی هایی رهبری میسر خواهد بود.
مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های کازرون سخنران پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه های این شهرستان هستند.
به مناسبت هفته وحدت و روز دانشجو مراسم نور افشانی و جشن در دانشگاه آزاد آباده برپا شد.
اتاق عکس با موضوع « با حجاب چه شکلی میشم!! » در جهت ترویج عفاف و حجاب در اوز برپا شد
به مناسبت روز دانشجو تئاتر طنز دانشجویی در ممسنی اجرا شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: متأسفانه در سیستان و بلوچستان شاهد بودیم که باتوجه به اینکه دانشجویان خواستار صحبت کردن تمامی تشکلات دانشجویی در حضور رئیس جمهور بودند، اما خواسته ی آنها تحقق که نیافت هیچ..! بلکه با روند و سخنرانان از پیش تعیین شده برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی و با همکاری مسئولین دانشگاه های اقلید و به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو تجمع بزرگ دانشجویان دانشگاه های این شهرستان برپا شد.
جشن روز دانشجو و پیروزی جبهه مقاومت در صفاشهر برگزار شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: با توجه به اینکه متاسفانه دانشگاه فعلی ما دانشگاهی وارداتی و غیر بومی است و ساختار، محتوا و اساتید آن ریل گذاری جامعه ما را به سمت تمدن مادی غرب انجام می دهند، به نظر می رسد رسالت دانشجویان انقلابی در این زمینه پررنگ تر است.
به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت و روز دانشجو ایستگاه صلواتی در مجتمع مرکزی دانشگاه آزاد مرودشت برپا شد.
جلسه پرسش و پاسخ با موضوع مطالبات دانشجویی در دانشکده پیراپزشکی شیراز برگزار شد.
نمایشگاه عکس وحدت شیعه و سنی در دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برپا شد.
به همت بسیج دانشجویی علوم پزشکی شیراز برنامه ای با عنوان "بیتوته علمی" ویژه ی گعده ی علمی - تشکیلاتی دانشجویان بسیجی در این دانشگاه برگزار می شود.
اولین سالگرد شهدای گمنام و یادواره شهداء و ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی فسا با حضور مسئولین استان و شهرستان در جوار قبور مطهر شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.
یادواره 37 شهید دانشجوی شهرستان فسا روز دوشنبه 20 آذر ماه 96 با حضور دکتر حسن شمشادی برگزار می شود.
کرسی آزاد اندیشی با موضوع «حجاب» در دانشکده سماء فیروزآباد برگزار شد.
در بخشی از این یادداشت آمده است: در این شرایط مهمترین اولویت و دغدغه اصلی، کمک رسانی به آسیب دیدگان و تسهیل و تسریع در این امر است اما در این میان عده ای قلیل و اندک، در نهایت رذالت، تنها به یک کار مشغول هستند، غارتگری از عواطف مردم و ماهیگیری سیاسی برای تأمین منافع شخصی و قبیله ای و اصلا هم به روی مبارک خود نمی آورند که دراین شرایط اولویت مدیریت بحران است نه کار های خاله زنک بازی!!!
جمعی از مسئولین بسیج دانشجویی فارس و دانشگاه فرهنگیان به همراه دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان با خانواده شهید دانشجو یداله حسینی دیدار کردند.
جمعی از مسئولین بسیج دانشجویی فارس و دانشگاه فرهنگیان به همراه دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان با خانواده شهید دانشجویداله حسینی دیدار کردند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم جشن روز دانشجو و میلاد پیامبراعظم(ص) روز دوشنبه 13 آذرماه 96 ساعت۱۹:۳۰در سالن آمفی تئاتر دانشکده ی پرستاری این دانشگاه برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه های لامرد و با همکاری شورای تامین، فرمانداری و مسئولین دانشگاه های این شهرستان مراسم جشن روز دانشجو با حضور کلیه دانشگاه های شهرستان به صورت یکجا و همزمان در سالن معلم شهر لامرد برگزار شد.
مسابقات فوتسال جام شهدای دانشجو و شهید مدافع حرم حمید قاسم پور در آباده برگزار شد.
نمایشگاه عفاف و حجاب در دانشگاه آزاد آباده برپا شد.
جمعی از‌ دانشجویان‌ بسیجی شیعه با دانشجویان اهل‌ تسنن‌ آباده دیدار کردند.
در بخشی از این یادداشت آمده است: مسؤلین در برنامه های شهدا فقط به فکر عکاسی هستند! عجیب است، درمحفلی که برای شهدا است و به نام شهدا است مسؤلین ما به فکر گرفتن عکس های با کیفیت هستند!
مدیر علم و اقتصاد ناحیه بسج دانشجویی استان فارس با اشاره به عدالت به عنوان یکی از مولفه‌های مهم جنبش دانشجویی، گفت: اجرای طرح «زکات دانایی» تلاشی نخبگانی برای تحقق عدالت آموزشی است.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و وزیر علوم و تحقیقات دولت نهم گفت :قوه قضائیه با مفاسدین اقتصادی باید برخورد کند و دادگاه های ویژه تشکیل شود کما اینکه مدارک را نیز ارسال می کنیم و شفافیت در قوه قضائیه نیز باید باشد که قطعا شفافیت به نفع کشور است.