کد خبر:83956 تاریخ انتشار : 1396/7/6-18:31:29
جنگ دیروز، جنگ امروز-12؛
وحدت مردم یکی از نگرانی های دشمنان خارجی است/باید در کتب درسی دوران دفاع مقدس را برای نسل آینده تبیین کنیم
میزگرد دانشجویی با موضوع دفاع مقدس در ناحیه بسیج دانشجویی برگزار شد.
لینک کوتاه http://fars.bso.ir/id/83956
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از استان فارس؛ بهنام رازقی فعال دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شیراز در میزگرد دانشجویی به مناسبت هفته دفاع مقدس در خصوص نقش ولی‌فقیه در دفاع مقدس بیان داشت: ولایت فقیه در دوران دفاع مقدس نقش هدایت گری را برعهده داشتند و و مردم در دوارن دفاع مقدس حرف امام راحل را در دستور کار خود قرار می دادند و همین امر سبب شده بود که رزمندگان و کسانی که احساس تکلیف می کردند عقیده خاصی نسبت به امام(ره) داشتند.

وی در خصوص نفوذ امام در دل‌ها گفت: صحبت های امام راحل روحیه ی مثبت را بوجود می آورد و ما بعد از فتح خرمشهر شرایطی را نداشتیم که جنگ را متوقف کنیم و از هیچ جهتی به نفع ما نبود، امام راحل با آینده نگری و سیاست خود تصمیم به ادامه جنگ گرفتند.

 این فعال دانشجویی دفاع از حرم را ادامه دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: راه مدافعان حرم قطعا راه دوران دفاع مقدس است و ما به عنوان یک مسلمان و شیعه با این کار از خاک خود دفاع می کنیم همچنان که امام علی (ع) در این زمینه می فرمایند: جنگ را به بیرون از مرزهای خود ببرید و این یک دفاع مقس جدید است.

وی در ادامه افزود: در دوران دفاع مقدس ما می توانیم را اثبات کردیم اما الان در شرایط فعلی عده ای می گویند ما به تنهایی نمی توانیم و محتاج کشورهای دیگر هستیم.

رازقی با بیان اینکه  آموزش و پرورش نیز در بحث کتب های درسی عملکرد ضعیفی داشته است در ادامه گفت: باید به وسیله کتاب های درسی عملکرد دوران دفاع مقدس را برای نسل آینده تبیین کنیم تا نسل آینده بداند در دوران دفاع مقدس رزمندگان با دست خالی مقابل چندکشور ایستادگی کردند و پیروز شدند.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس خودباوری و پشتکار همراه با  روحیه ایمان  وجود داشت اظهار داشت: اگر تاریخ را ورق بزنیم به این نتیجه می رسیم که می توانیم روی پای خودمان بایستیم زیرا کشورهای اروپایی و غربی ثابت کرده اند که هیچ وقت دست دوستی به ما نمی دهند چون آمریکا مشکلش ایران نیست بلکه مسلمانان و اسلام است و ما هرکاری هم انجام دهیم آنها دنبال شیطان صفتی خود هستند.
این دانشجو معلم بسیجی به مهم بودن دشمن شناسی و تشخیص جبهه باطل در زمان حال اشاره کرد و عنوان داشت: عده ای از دولت مردان باید از دوران دفاع مقدس درس دشمن شناسی را یاد بگیرند.

وی در پایان سخنان خود گفت: با توجه به وجود فضای مجازی باید ابزاری را پیاده و نهادینه کنیم که دانشجو بتواند به شبهات موجود در فضای مجازی پاسخگو باشد و عده ای می خواهند روحیه وعقیده انقلابی و جهادی را در بین جوانان خاموش کنند.


حانیه نوروزی مسئول بررسی تحلیل بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه پیام نور شیراز در میزگرد دانشجویی به مناسبت هفته دفاع مقدس بیان داشت: ولایت‌فقیه امروزه با اقتدار تمام در مقابل استکبار جهانی ایستاده و همواره رزمندگان و مدافعان را تشویق به مبارزه علیه آن‌ها در دورترین مرزها نسبت به ایران می‌نماید تا دشمن به‌ آسانی راه نفوذ به خاک ایران اسلامی را نداشته باشد.

وی در خصوص نقش هدایتگری امام خمینی در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: امام خمینی (ره) رهبر و فرماندهی کل قوا در دوران دفاع مقدس وظیفه تعیین و هدایت جنگ را بر عهده داشت و همواره به تقویت روحیه رزمندگان و تشویق به دفاع توسط آن‌ها می‌پرداخت.

مسئول بررسی تحلیل بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه پیام نور شیراز به علل حمله صدام به ایران اشاره و افزود: امضای قرارداد الجزایر برای صدام که فردی جاه‌طلب بود ننگین به شمار می‌رفت زیرا در این قرارداد صدام مجبور بود در مقابل تسلط ایران بر اروندرود سکوت کند صدام به این دلیل قرارداد را لغو و جنگ را با ادعای پیروزی و تسلط بر اروندرود آغاز کرد.

نوروزی در خصوص تداوم جنگ بعد از فتح خرمشهر تصریح کرد: زمان اعلام آتش‌بس هیچ تضمینی وجود نداشت که با قبول آتش‌بس از جانب ایران جنگ به اتمام رسد زیرا هنوز عراقی‌ها در قسمت‌هایی از مرزهای ایران حضور داشتند و رژیم بعث قابل‌اعتماد نبود.

وی مدافعان حرم را رهروان شهدا و رزمندگان دفاع مقدس دانست و ابراز داشت: مدافعان حرم با مقابله و جنگیدن علیه داعشی های تکفیری و صهیونیست‌ها تا کیلومترها دورتر از مرزهای ایران به دفاع مشغول هستند تا خاک ایران توسط دشمنان مورد تهدید واقع نشود.

این فعال دانشجویی در خصوص درس‌های دفاع مقدس گفت: با توجه به اینکه در زمان جنگ کشور ما با کمترین امکانات و بدون کمک کشورهای دیگر به پیروزی رسید نتیجه می‌گیریم که باید به توان داخلی متکی بود و استقلال خود را در تمام زمینه‌ها بخصوص اقتصادی حفظ کرد و مورد دیگر وحدت مردم در مقابل دشمنان خارجی و یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های دشمنان همین مورد است.

وی در خصوص نهادینه کردن مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: با سرلوحه قرار دادن شیوه و روش فرماندهان و سربازان جنگ و رسیدن به خودکفایی و نهادینه کردن فرهنگ جهاد و روحیه مقاومت و پایداری، تقویت روحیه جهاد و اتکا به توانمندی‌های داخلی می‌توان مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس را امروز نهادینه و پیاده‌سازی کرد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: