کد خبر:84323 تاریخ انتشار : 1396/7/14-14:14:35
یادداشت/درسا مرادی سروستانی
شطرنج بازی با گرگ
درر بخشی از این یادداشت آمده است: از آنجایی که برجام را خدا آورده و مسئولیت وجود جاسوس هم طبعا به عهده خداست پس نباید بیخود دولت را سرزنش کنیم راستش با دم شیر بازی کردن را شنیده بودیم که خیلی خطرناک می تواند باشد، ولی با گرگ شطرنج بازی کردن را نشنیده بودیم، که به لطف مسئولین ذی ربط به چشم دیدیم.
لینک کوتاه http://fars.bso.ir/id/84323
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از استان فارس؛ درسا مرادی سروستانی فعال دانشجویی دانشگاه دولتی جهرم در یادداشتی در خصوص برجام نوشت:

هردم از این باغ بری می رسد
تازه تر از تازه تری می رسد
از آنجایی که برجام را خدا آورده و مسئولیت وجود جاسوس هم طبعا به عهده خداست پس نباید بیخود دولت را سرزنش کنیم راستش با دم شیر بازی کردن را شنیده بودیم که خیلی خطرناک می تواند باشد، ولی با گرگ شطرنج بازی کردن را نشنیده بودیم، که به لطف مسئولین ذی ربط به چشم دیدیم معذرت میخواهم واقعا ولی بعضی ها کفتار بودند وبه نفع گرگ ها بازی می کردند و بازهم ما زود قضاوت کردیم!

جای تامل دارد که قصه ی تخیلی جاسوسی دختر فلانی را مردم دست به دست می کنند و چه بسا بعضی ها هیزم به زیر آن اضافه می کنند،اما محکومیت واقعی عضو تیم مذاکرات هسته ای به جرم جاسوسی را پی نمیگیرند.شاید به قول فردی این افرادتیمی کار می کنند و زمانی که یک جا را سرگرم می کنند قطعا جای دیگر خرابکاری رخ خواهد داد!

تازه متوجه می شویم که چرا این همه امتیاز در برجام دادیم ولی خبری از گشایش بانکی و پولی حاصل نشد!غافل از اینکه کارشناس بانکی تیم هسته ای جاسوس تشریف داشتند و کارش راهم خوب انجام داده است.

جناب عبد الرسول دری اصفهانی با تابعیت دوگانه کانادانی و سابقه عضویت در جامعه و انجمن حسابداران خبره ایران و عضویت پیوسته در انجمن حسابداران انگلستان و ولز(ICAEW)، عضویت در انجمن حسابداران خبره انتاریو در کانادا(ClCA)،مشاوره ریئس بانک مرکزی و عضو سابق هیئت مدیره بانک سامان، با چنین رزومه پر باری طبق صحبت خوده ایشان در پاسخ به این سوال که چگونه وارد تیم مذاکره کننده در پرونده هسته ای شدید،گفته بودند: «که ورود من به مذاکرات دو مقطع دارد،یک بار در حدود یک سال و اندی پیش کمیته ای در نهاد ریاست جمهوری به سرپرستی آقای دکتر نهاوندیان تشکیل شد که هدف آن انتقال تجارب متخصصان مختلف و مشورت به دولت در خصوص این پرونده بود.(برطبق تاریخ مصاحبه،زمانی که جناب دری اصفهانی گفتند به سال 94 برمیگردد)؛ طی جلسات مختلف که متاسفانه به دلیل سفر های کاری متعددی که در آن برهه زمانی داشتم،کمتر میتوانستم شرکت کنم و تصمیم بر آن شد که علاوه بر کسانی که دارای تخصص و تجربه در زمینه مسائل سیاسی و دیپلماسی هستند از متخصصان امور بانکی و مالی استفاده شود و جناب دکتر سیف از من خواستند که در این حوزه به مذاکره کننده ها کمک کنم و من با کمال میل پذیرفتم.»
دنبال چه نوع مقصری می گردیم دقیقا؟! اصلا فایده ای دارد آن هم در این زمان که تقریبا می توان گفت کار از کار گذشته است، ذره بین به دست بگیریم و دنبال اینکه چه کسی جاسوس در دامن این برجام گذاشته بگردیم؛ زمانی که برخی دلسوزان فریاد بی حاصلی و بی نتیجه بودن از این برجام سر میدادند با چوب افراطی بر سرشان کوبیده و مهر خاموشی به دهانشان میزدید.یک بار هم شد بشینید پای سخن متنقدان و بطور  تخصصی نقد برجام را قبول کنید و چاره پیشگیری بیاندیشید!؟

هر چند مسئول ستاد اجرای برجام معتقد است وزارت خارجه وظیفه ای در خصوص جلوگیری از نفوذ ندارد اما برخی دیگر در فضای مجازی معتقدند: «نفوذ» یعنی در اتاق محرمانه جناب ظریف و عراقچی جاسوس سیا نشسته باشد و خط به خط تصمیم های تهران را به طرف غربی گزارش دهد، سوال این است که با حضور عبد الرسول دری اصفهانی دقیقا چه چیزی محرمانه بوده است!؟
البته نظر دیگری هم در این رابطه مطرح است، آن هم اینکه نفوذ جاسوس در تیم مذاکره کننده، تنها انتقال اخبار تیم مذاکره کننده ایرانی به طرف مقابل برای ایجاد فشار بیشتر نیست، بلکه آن چیزی که اکنون مهم تر از همه چیز نشان می دهد موضوع «لغو تحریم»هاست.
این در حالی است که وبگاه تحلیلی آمریکایی «المانیتور» خبر می دهد جاسوس دستگیر شده تیم هسته ای ایران دقیقا در بخش به مشکل خورده «برجام» مسئولیت داشته یعنی تحریم ها!دقیقا همان ناحیه ای که مشکلات توافق ایران با آمریکا هنوز پابرجامانده است. وقتی یک جای کار بلنگد بالاخره کل کار را زمین خواهد زد...اینکه دولت آقای روحانی امنیتی ترین دولت است در عین حال نا امن ترین دولت در مسائل امنیتی، چه معنایی می دهد!؟ آن هم جاسوس در تیم مذاکره کننده!

واقعا عجیب است که آمریکایی ها روی این مسئله همچنان پافشاری دارند که هنوز برجام قابل مذاکره هست، با اینکه حتی در تیم مذاکره کننده هسته ای ما جاسوس داشتند، آیا واقعا باز فکر می کنند سرشان کلاه رفته است!؟ یا بازی در می آوردند که  مثلا ما شک نکنیم!
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: