کد خبر:97541 تاریخ انتشار : 1397/2/22-12:4:30
مدیر مرکز مشاوره دانشگاه شیراز:
رسیدگی نکردن به آسیب های اجتماعی افزایش جرم و جنایت را در پی دارد
مدیر مرکز مشاوره دانشگاه شیراز، سکوت و خشم را پیامد یک ازدواج غلط دانست که طلاق نتیجه آن است و در ادامه گفت: طلاق در بین زوجین ایرانی که اغلب جوانان هستند عادی شده است و آمار نشان می دهد در ۱۶ ساعت یک طلاق صورت می گیرد.
لینک کوتاه http://fars.bso.ir/id/97541
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از استان فارس؛ دکتر چنگیز رحیمی مدیر مرکز مشاوره دانشگاه شیراز در کارگروه آسیب های اجتماعی دومین دوره توانمندسازی شهید علی اکبر پیرویان ویژه کارکنان و مسئولین دفاتر بسیج دانشجویی فارس بیان داشت: رفتارهایی که هنجارهای اجتماعی را نقض کنند یک آسیب اجتماعی است و این افراد سعی دارند کجروی های خود را از دید عمومی پنهان کنند چرا که با اشکار شدن کجروی ها دچار پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

وی افزود: به موقع عمل نکردن و رسیدگی نکردن به این آسیب های اجتماعی افزایش جرم و جنایت را در پی دارد و به اعتقاد دینی و مذهبی، فرهنگ بیگانه در کشور پیاده می شود که اعتیاد، ،قاچاق، خودکشی، سرقت، کلاهبرداری، ضرب و جرح، طلاق و بیماری های آمیزشی از نمونه های بارز اسیب های اجتماعی است.

مدیر مرکز مشاوره دانشگاه شیراز، سکوت و خشم را پیامد یک ازدواج غلط دانست که طلاق نتیجه آن است و در ادامه گفت: طلاق در بین زوجین ایرانی که اغلب جوانان هستند عادی شده است و آمار نشان می دهد در ۱۶ ساعت یک طلاق صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: نرخ طلاق در کالیفرنیا حدود ۷۵ درصد است و در ایران ۱۶درصد، بیشترین آمار طلاق در ایران در اختیار قشر مرفه است و حدود ۱۳درصد طلاق ها در یکسال اول رخ می دهد.

رحیمی با بیان اینکه آموزش پرورش، پدر و مادر موظف هستند آموزش قبل از ازدواج را به جوانان یاد بدهند و در ادامه گفت: بیشترین دلیل طلاق نداشتن مهارت و آموزش ندیدن قبل از ازدواج است و اگر انسان ها چگونگی ازدواج صحیح و زندگی کردن را بدانند مشکلات اقتصادی و...حل شدنی است.

وی خودکشی را یک اسیب اجتماعی دانست و گفت: خودکشی امنیت را مورد خدشه قرار می دهد و بیشترین آمار خود کشی در دنیا در سریلانکا رخ می دهد که عامل اصلی این آسیب مشکلات روانی است.

مدیر مرکز مشاوره دانشگاه شیراز اظهار داشت: بررسی علل خودکشی و ایجاد مراکز از جمله کارهایی است که باید در سطح دانشگاه ها در خصوص بحث خود کشی صورت بگیرد.

وی در پایان بیان داشت: در زمینه آسیب های اجتماعی باید به جوانان آموزش های لازم صورت بگیرد و بالابردن سطح دانش مردم از واجبات است که تغییر نگرش در مرحله بعدی صورت می‌گیرد و بعضی آسیب های اجتماعی ریشه در مدل های زندگی کردن را دارد.

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
معاونت هماهنگ کننده سپاه فجر فارس برخی برنامه های اجرایی ...
مدیر مرکز مشاوره دانشگاه شیراز، سکوت و خشم را پیامد یک از...
دوره طرح عمار شهرستانی بسیج دانشجویی لارستان در شهرستان ...
در بخشی از این یادداشت آمده است: آری این سر گذشت دولت‌مرد...