کد خبر:84355 تاریخ انتشار : 1396/7/15-2:17:3
مسئول بسیج دانشجویی استان فارس؛
مردم بیشتر از خواص به انقلاب وفادار هستند/ماموریت بسیج دانشجویی و طلاب تربیت نیروهای طراز انقلاب است
فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس گفت: مردم بیشتر از خواص به انقلاب وفادار هستند و مردم انقلاب را دوست دارند اما این بدین معنا نیست که انتقاد و مشکلاتی ندارند در خیلی از موارد در فتنه‌هایی که در انقلاب به وجود آمد مردم ازلحاظ بصیرت از خواص هم جلوتر بودند.
لینک کوتاه http://fars.bso.ir/id/84355
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از استان فارس؛ اسماعیل قزل سفلی فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در دوره توانمند سازی سرمربیان خواهر بسیج دانشجویی فارس بیان داشت: انقلاب‌ها سرفصل تاریخ همه‌ی جوامع بشری به شمار می‌روند به‌طوری‌که مبدأ تاریخ نوین کشورها بر مبنای شکل‌گیری انقلاب هایشان رقم خورده است و وقتی انقلاب‌ها به وجود می‌آیند فقط فاکتورهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را دگرگون نمی‌کنند بلکه علاوه بر آن منشأ خلق اندیشه و گفتمان‌های جدید می‌شوند به‌طوری‌که حتی مسیر تاریخ را برخی از این انقلاب‌ها تغییر دادند و تحت تأثیر خودشان قراردادند.

وی در خصوص انقلاب‌های بزرگ گفت: جامعه بشری شاهد انقلاب‌های زیادی بوده ولی دانشمندان علوم سیاسی از 5 انقلاب فرانسه، چین، شوروی، کوبا و انقلاب اسلامی ایران به‌عنوان انقلاب‌های بزرگ یاد می‌کنند.

قزل سفلی در خصوص مسیر انقلاب‌های بزرگ اظهار داشت: مسیر انقلاب‌های بزرگ با مبارزه آغاز و بعد از پیروزی باگذشت از مسیر اقرار و تثبیت می‌گذرند و سپس انقلاب‌ها به مرحله استمرار و استکمال خود می‌رسند.

وی در خصوص عوامل ایجاد و استمرار انقلاب‌ها بیان داشت: 4 عامل ایدئولوژی (مجموعه‌ای از بایدها و نبایدها)، رهبری و ایدئولوگ و فرمانده حرکت انقلابی، مردم به‌عنوان جنبش اجتماعی و عناصر سازمانده به‌عنوان پیش برندگان حرکت ملت در ایجاد و استمرار انقلاب‌ها نقش دارند.

این مسئول دانشجویی به انقلاب‌های موفق اشاره کرد و افزود: هر پنج انقلاب مذکور کم‌وبیش این چهار مؤلفه را سپری کردند ولی دانشمندان علوم سیاسی از انقلاب ایران، فرانسه و شوروی به‌عنوان انقلاب موفق یاد می‌کنند و در تعریف انقلاب موفق هم می‌گویند انقلابی است که در محدوده جغرافیایی خودش نگنجیده باشد و با درنوردیدن مرزها پیام خودش را جهانی کند و گفتمان سازی، هویت‌سازی و تمدن سازی را عرضه کند.

وی انقلاب ایران را یک انقلاب کامل دانسته و ابراز داشت: از میان سه انقلاب مذکور انقلاب ایران توانسته به‌عنوان انقلاب کامل در جهان خودش را تثبیت کند انقلاب فرانسه گفتمان لیبرالیستی و انقلاب شوروی گفتمان کمونیستی و انقلاب ایران گفتمان بیداری اسلامی را ترویج می‌کرد و انقلاب فرانسه و شوروی در برخی موارد به مشکل برخوردند و در انقلاب فرانسه رهبری از بین رفت و در انقلاب شوروی ایدئولوژی از هم پاشید.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در خصوص عمر انقلاب‌ها بیان داشت: هیچ انقلابی در دنیا به دهه چهارم نرسیده است مگر انقلاب اسلامی ایران و وقتی انقلاب‌ها به دهه چهارم نزدیک می‌شوند تازه می‌گویند انقلاب‌ها متولد می‌شوند و بعد از رسیدن به دهه هفتم هشتم به بلوغ می‌رسند.

وی در خصوص خطرات انقلاب ابراز داشت: انقلاب را خطرات زیادی تهدید می‌کند و ما باید ببینیم در این چهار مؤلفه کجا خطر بیشتری است ایدئولوژی ما تجزیه‌پذیر و از بین رفتنی نیست و محکم‌ترین ایدئولوژی را بر اساس مبانی دینی داریم و رهبری هم یکی از ارکان بسیار مهم درحرکت‌های انقلابی مردم هستند.

قزل سفلی ادامه داد: مردم بیشتر از خواص به انقلاب وفادار هستند و مردم انقلاب را دوست دارند اما این بدین معنا نیست که انتقاد و مشکلاتی ندارند در خیلی از موارد در فتنه‌هایی که در انقلاب به وجود آمد مردم ازلحاظ بصیرت از خواص هم جلوتر بودند.

وی در خصوص خطر تهدیدکننده انقلاب اسلامی گفت: یک خطر انقلاب اسلامی را بیش از مؤلفه‌های دیگر تهدید می‌کند و آن‌هم عناصر سازمان‌یافته و افرادی است که باید به‌عنوان پیشرو در پیشانی حرکت مردم قرار گیرند.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس به مصادیقی از خطرات انقلاب اشاره و بیان داشت: برخی‌ها مسافرین هواپیمای انقلاب بودند و در پرواز امام از فرانسه به ایران عده‌ای امام را همراهی و باید دید الآن آن‌ها کجا هستند؟  برخی بر اساس خط امام شعار می‌دهند اما برخلاف خط امام حرکت و عمل می‌کنند.

وی به فلسفه تشکیل بسیج دانشجویی اشاره داشت و گفت: بعد از جنگ عده‌ای فکر می‌کردند بسیج تمام‌شده است اما امام در دوم آذر 67 دستور تشکیل بسیج دانشجویی و بسیج طلاب را صادر کردند و یکی از مأموریت‌های این دو قشر را تربیت نیروهای طراز انقلاب عنوان کردند و حضرت امام پیش‌بینی کرده بود سنگر اصلی جبهه دفاع از انقلاب اسلامی دانشگاه و حوزه علمیه است.
این مسئول دانشجویی در خصوص مأموریت بسیج دانشجویی تصریح کرد: اولین مأموریت بسیج دانشجویی جذب، سازمان‌دهی و شبکه‌سازی است و باید بستری را فراهم کند که همه افکار معتقد به ولایت بتوانند در دانشگاه فعالیت کنند و بعد از موارد فوق‌الذکر باید در راستای توانمندسازی چهار مؤلفه معرفت، تربیت، بصیرت، مهارت تشکیلاتی گام بردارد.

وی افزود: معرفت به معنای شناخت است و بصیرت به معنای روشنگری و جریان شناسی است و مهارت تشکیلاتی اکتسابی است و فرد باید بداند چطور مخاطب را جذب کند و چطور با مخاطب ارتباط بگیرد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: