کد خبر:83938 تاریخ انتشار : 1396/7/5-12:25:26
جنگ دیروز، جنگ امروز-9؛
نصیری: مديريت جهادی در دفاع مقدس به معنای اعتماد به جوانان است/امام در جنگ با راهنمایی‌های خود دل‌ها را متحول می‌کرد/مسئولان شهدا را الگوي خود قرار دهند
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های غیر انتفاعی شیراز گفت: امروز مسئولان ما بايد شهدا را الگوي خود قرار دهند زیرا آنان با هيچ امكاناتي توانستند همه كار كنند و با مقاومت خود جلو دشمن قد خم نكردند.
لینک کوتاه http://fars.bso.ir/id/83938
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از استان فارس؛ محمد حسین نصیری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های غیر انتفاعی شیراز در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص نقش ولی‌فقیه در دفاع مقدس بیان داشت: مهم‌ترین و اساسی‌ترین نقش در دفاع مقدس مربوط به امام راحل می‌شود و ايشان تنها كسي بودند كه توانستند نيروهاي مسلح و مردمي را ايجاد و حفظ كنند.

وی در خصوص نفوذ امام در دل‌ها گفت: درايت همه‌جانبه‌ی امام سرنوشت جنگ را در سخت‌ترین و حساس‌ترین شرايط دفاع مقدس تعيين می‌کرد و امام باراهنمایی‌های خود دل‌ها را متحول می‌کرد و وقتي در جايگاه ولي امر مسلمين فرماني می‌فرمودند همه احساس تكليف می‌کردند و اين از بركات نفوذ امام در دل‌ها بود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های غیر انتفاعی شیراز به ولایت مداری رزمندگان اشاره و اظهار داشت: رزمندگان با توكل و ايمان به خدا و رهبري حكيمانه و عارفانه امام (ره) توانستند پيروز نهايي جنگ باشند و ولايت مداري بازويي بود كه رزمندگان را در برابر سلاح و نيروي دشمن قدرتمند نمود.

وی به دلایل آغاز جنگ تحمیلی اشاره و افزود: مهم‌ترین دلایل صدام براي حمله به ايران و لغو قرارداد 1975 عبارت است از جلوگیری از صدور انقلاب اسلامى، ادعاي تحميل قرارداد 1975، عربي بودن اروندرود و... و با شرط خروج بی‌قیدوبند ايران از جزاير تنب كوچك و بزرگ و ابوموسي و باز کردن دنباله شط عرب حاضر به قبول قرارداد بود كه اين خود گواهي بر مستكبر بودن صدام دارد.

نصیری به شرایط ایران برای صلح نیز اشاره و گفت: پس از عمليات فتح المبين شرايط ايران براي صلح، شناسايي و تنبيه متجاوز و پرداخت غرامت بود كه اجرا نشد ازجمله دلایل دیگر نیز می‌توان به نا امني در مرزهاي غربى و جنوبي اشاره کرد عدم تمايل ابرقدرت‌های جهان به پايان گرفتن جنگ با پيروزي یک‌طرفه ايران ازجمله مشكلات براي پايان يافتن جنگ بود.

وی دفاع از حرم را ادامه دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: همان‌طور كه ديروز شهدا با خون خود از استقلال ايران اسلامي دفاع کردند، امروز هم امنيتي داريم كه در منطقه زبانزد خاص و عام است و مديون مدافعان حرم هستيم آن‌ها ديروز پشت ديوار اهواز می‌جنگیدند امروز مدافعان حرم در 100 ها کیلومتری مرز ايران امنيت كشور را تأمین می‌کنند و ادامه‌دهنده راه شهداي دفاع مقدس هستند.

این فعال دانشجویی در خصوص درس‌های دفاع مقدس اظهار داشت: ما می‌توانیم دفاع مقدس را دانشگاهی بناميم كه هیچ‌وقت جوانان و نوجوانان آن را نديدند ولي درس‌های زيادي از آن گرفتند ازجمله درس ايثار، درس مقاومت در برابر استكبار، درس ظلم‌ستیزی، درس خودکفایی در زماني كه ما هیچ نداشتيم و توانستيم با تکیه‌بر توان خود همه کارکنیم، مديريت جهادي زمان جنگ، استفاده از جوانان بااستعداد که با تعهد و ايمان به خدا و تلاش توانستند كارهاي بزرگی انجام دهند و مديريت دفاع مقدس به معنای اعتماد به جوانان است.
وی در خصوص الگوگیری از شهدا خاطرنشان کرد: امروز مسئولان ما بايد شهدا را الگوي خود قرار دهند زیرا آنان با هيچ امكاناتي توانستند همه كار كنند و با مقاومت خود جلو دشمن قد خم نكردند.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: