کد خبر:84065 تاریخ انتشار : 1396/7/9-10:26:55
یادداشت/رضا علیزاده
کار رسانه ای هیئت!!!
در بخی از این یادداشت آمده است: اگر بخواهیم در باب مصداقی به تفاوت همین فعالیت های رسانه ای هیئت ها و تعریف رسانه بپردازیم مثلا سخنران هر جلسه عنصر اصلی انتقال در تعریف رسانه است در فعالیت رسانه ای هیئت چه به صورت سمعی و بصری و چه به صورت مکتوب یا اصلا دیده نمی شود و یا خیلی ناچیز به آن پرداخته می شود.
لینک کوتاه http://fars.bso.ir/id/84065
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از استان فارس؛ رضا علیزاده دبیر شورای تبیین بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان فسا در یادداشتی در خصوص کار رسانه ای هیأت نوشت:

وقتی در ایام سال و به ویژه دهه محرم به فعالیت های رسانه ای هیئت که در بستر فضای مجازی است توجه شود و همین طور به سراغ تعریف رسانه رفته شود با تفاوت هایی بین ظرفیت موجود در رسانه و فعالیت های رسانه ای هیأت های مذهبی مواجه می شویم.
اگر بخواهیم تعریف رسانه را به طور مختصر بیان کنیم «به معنی رساندن است و به آن دسته از وسایلی گفته می شود که انتقال دهنده فرهنگ ها و افکار عده ای می باشد.»

ظرفیت تعریف شده برای رسانه انتقال دهنده فرهنگ و افکار اما چیزی که دوستان هیئتی از این ظرفیت بزرگ (رسانه) استفاده می کنند  بیش از 80 و 90 درصد بعد تبلیغاتی رسانه است که در همین بعد تبلیغاتی نیز این عزیزان با اشتباهی تحت عنوان کثرت انتشار باعث دیده شدن می شود، روبرو هستند زیرا بستر فضای مجازی در جنبه ی تبلیغی حداقل دو مولفه ی مخاطب و نحوه ی تبلیغ را باید در نظر گرفت وگرنه همین کثرت انتشار نتیجه ای عکس خواهد داد.

اما فی الحال اگر بخواهیم در باب مصداقی به تفاوت همین فعالیت های رسانه ای هیأت ها و تعریف رسانه بپردازیم مثلا سخنران هر جلسه عنصر اصلی انتقال در تعریف رسانه است در فعالیت رسانه ای هیئت چه به صورت سمعی و بصری و چه به صورت مکتوب یا اصلا دیده نمی شود و یا خیلی ناچیز به آن پرداخته می شود.

و مثال دیگر از تفاوت فعالیت رسانه ای و تعریف رسانه تمرکز زیادی بر روی گزارش تصویری می شود (که بعضا دیده می شود نوع عکاسی بیشتر هنری است تا خبرنگاری) که خود همان بعد تبلیغی رسانه است که بهترین شیوه آن به جای انتشار تصاویر در ابعاد وسیع ،در کانال ویا سایت مرجع هر هیئت گذاشته شود و مواردی دیگر...

با توجه ظرفیت های  موجود هیئت بهترین نوع مدیریت فعالیت رسانه ای ایجاد کانال و یا سایتی مرجع برای هر هیأت و انتشار محتوای مراسمات می باشد.

پ.ن: پیشنهاد می شود به فعالیت های رسانه ای هیئت میثاق با شهدا دانشگاه امام صادق(علیه السلام) توجهی شود.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: